Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera A предни ел стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Opel Frontera A предни ел стъкла

    Здравейте! Не съм особено активен във форума, но предполагам това ще се промени, тъй като наскоро се сдобих с ОФА КБ 94 година с C20NE. По ел инсталацията имаше много доработки и се хванах да изчистя всички излишни неща и да изолирам добре връзките.
    След като прегледах всичко и направих съответните преработки, стигнах до ел стъклата. При мен с еднократно натискане на бутона те автоматично слизат до долу, но с едно натискане не се връщат автоматично до горе, а бутонът трябва да се задържи. Така ли е стандартно или имам някакъв проблем с модула за контрола им?
    Имам и друг въпрос. На двете астри, които имах преди, бях направил така, че когато автомобилът се заключи, стъклата да се вдигат автоматично. Някой занимавал ли се е с нещо подобно при Фронтера. Сложен е допълнителен модул за централното и той разполага с опцията да вдига стъклата, така че ще се радвам, ако мога да я използвам.
    Благодаря Ви предварително за съдействието

  • #2
    От: Opel Frontera A предни ел стъкла

    Бившата ми ОФА, така се държаха стъклата, нагоре само с бутона докато спре, надолу автоматично, колкото до автоматичното вдигане при заключване, всеки ел.техник с подходящия допълнителен модул за управление на ел. стъкла, би трябвало да стане.

    Коментар


    • #3
      От: Opel Frontera A предни ел стъкла

      Видях как ще стане :-) Тези дни може да се хвана да го направя и да пусна няколко снимки. След като открих модула за управление на стъклата и видях как действа, не мисля, че ще имам проблеми с реализацията!

      Коментар


      • #4
        От: Opel Frontera A предни ел стъкла

        Обърни поляритета на моторчетата и ще се вдига с едно натискане ....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Opel Frontera A предни ел стъкла

          Направих автоматичното затваряне на стъклата след заключване. В мазето ми се търкаляше една стара аларма. Отворих я, свалих платката и изрязах частта с трите релета. Реле 1 получи постоянен плюс и взима минус от модула за централното при заключване. Щом заключа автомобила и реле 1 сработи, то дава плюс на модула за управление на ел стъклата (оказа се, че работи само на контакт), както и на реле 2 и 3. Те на свой ред подават плюс към управлението на ляво и дясно стъкло. Когато стъклата се затворят, токът нараства, модулът за управление на ел стъклата изключва захранването на електромоторите и няма опасност от изгарянето им. Същевременно 30 секунди след заключването, модулът за централното спира да подава минус и реле 1 прекъсва веригата.
          Предполагам има и много по-елегантно решение, но на този етап оставям системата така, че ме чакат още куп задачи по механиката и по газовото :-)

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X