Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка соларна инсталация - основен проект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rosen Solar Energy Co., Ltd. Powerwall
    LiFePo4 Battery Specification
    Model: LFP48V200AH

    Примерно, но не и задължително.
    Спецификацията я прочетох много набързо, сметките също ги правя набързо. Ако има някаква грешка моля да бъда извинен и поправен.
    Конкретния модел е 48V 200Ah. Номинален капацитет 9,6kWh, разреждане на 90% за 6000 цикъла живот. Малко невероятни данни, но да ги приемем за истина.

    Първо смятаме реални капацитет отчитайки разреждане на 90%, а не на 100% -> 9,6*0,9=8,64kWh.
    След това добавяме КПД на инвертора от който ще изкраваме 220VAC, приемаме 95% -> 8,64*0,95=8,208kWh.
    Това е реалната мощност която може да изкараме при 1 цикъл при идеални условия. Умножаваме по дадените цикли ->
    6000*8,208=49 208kWh
    Не намирам реална цена на продукта. Трябва да разделим цената на получения капацитет за да видим колко би струвал 1kWh изкаран от въпросния акумулатор.

    Трябва да се има предвид, че всички тези сметки са при идеални условия! Реално цената вероятно би била по две. Има куп допълнителни разходи - инвертор и кабели примерно. Има и КПД при зареждане което не трябва да се пропуска.

    П.П. Като знам колко изкарват батерии на UPS примерно, с уж много цикли и дълбок разряд, тези 6000 цикъла на 90% не ги вярвам изобщо.
    Последно редактирано от Иван Жоров; 08-11-21, 16:55.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • Ако тая батерия съхрани енергия за около 10-13 000 лв то това е страшна далавера. Цената в али баба е 650 $

      Коментар


      • Иван Жоров
        Иван Жоров коментира
        Редактиране на коментар
        Ами действай. При тази цена и 1000 цикъла да изкарват щяха да са залели пазара.

    • Цената на тази батерия е около 2300-2400 щатски долара в Китай. Не знам колко струва транспора. Но има такава внесена в Бг и първоначално дадените данни са верни.

      Намерих данни от тестване 6 000 цикъла с 0,5С остатъчния й капацитет е малко под 70% и това също трябва да се има пред вид.

      При тези изходни данни аз и мой приятел отчитайки вече горенаписаното от Жоров, и КПД на зареждане и "овехтяване" на батерията средна "цена" за 1квч 0,105-0,106 лв.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Което е малко по-малко от цената на нощната тарифа към момента .
        Но това е цента само на батерията , а придружаващата периферия , колко ще струва ?

        Може ли да кажеш къде я има в България ?

    • Това ли е въпросната батерия ?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bateriq.jpg
Прегледи:95
Размер:84.9 КБ
ID:6788967
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Цената на тази батерия е около 2300-2400 щатски долара в Китай. Не знам колко струва транспора. Но има такава внесена в Бг и първоначално дадените данни са верни.

        Намерих данни от тестване 6 000 цикъла с 0,5С остатъчния й капацитет е малко под 70% и това също трябва да се има пред вид.

        При тези изходни данни аз и мой приятел отчитайки вече горенаписаното от Жоров, и КПД на зареждане и "овехтяване" на батерията средна "цена" за 1квч 0,105-0,106 лв.
        Това вече звучи по-реално. С "овехтяване" сметките ви са верни.

        Една малка поправка - КПД на зареждане трябва да се разглежда отделно. Там няма ясна цена - зависи от цената на енергията с която зареждаш, не се знае на конкретната батерия какви са загубите при зареждане, което пък при различни режими на зареждане е различно. Отделно зависи какви загуби имаш при преобразуване, които пък зависят от много неща.
        Не знам колко процента биха биле загубите при зареждане, но 20% звучи близо до истината. Като знам как грее телефона и зарядното (примерно) няма да са учудя да са повече.

        Като се тегли чертата имаш 20%(условно) загуби при зареждане + 5% загуби при разреждане и съвсем отделно тези 0,105лв. за 1квч.(изкаран от акумулатора).
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • Да, така изглежда и както вече писах я няма налична в Бг, но имам оферта от началото на това лято, която ми се видя твърде различна от цената в Алибаба и за това не продължих преговорите, че и шипинга няма да бъде малък.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X