Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествени маркучи за газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Качествени маркучи за газ

    Здравейте, какви маркучи да сложа между инжекторите и щуцерите във всмукателният колектор така, че да не станат на камък след 1-2 години и да се късат при леко огъване?

    Преди 2 години като ми монтираха газовата, са сложи маркучи марка Gufero, на които пише benzine-petrol-oil и още миналото лято ги забелязах, че са се втвърдили, а този мотор (М113) не се нагрява чак толкова.

    Има ли някаква причина тези сините силиконови маркучи, които по принцип са за вакуум, да не станат ако ги стегна добре със скоби или свински опашки? Нали налягането е малко над 1 бар.

  • #2
    От: Качествени маркучи за газ

    В някои режими е над 2 бара, но след инжекторите няма налягане . Пробвай с гейтс .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      От: Качествени маркучи за газ

      Вярно, че няма налягане след инжекторите. Мисля да пробвам с такива: http://nspauto.bg/images/stories/vir.../sam_20858.jpg, пък ще видим какво ще стане. Поне издържат на температура.

      Коментар


      • #4
        От: Качествени маркучи за газ

        Аз съм слагал такъв маркуч - точно между дюзите и колектора. Даже и без скобички. Там налягане няма, а си е баш вакуум.
        За две години и около 60хил.км еластичността им не се беше променила, само леко цвета (бяха сякаш малко изсветлели). След това нямам данни - колата е продадена.
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #5
          От: Качествени маркучи за газ

          Гуферо са най-отвратителните маркучи, които се продават наоколо. По някаква (ясно каква де) причина са любимите на всички газаджии.

          Коментар


          • #6
            От: Качествени маркучи за газ

            Купих вече силиконови 4мм. Влизат доста стегнато в щуцерите и определено нямат нужда от скоби.

            Коментар


            • #7
              От: Качествени маркучи за газ

              Вече минах над 1000км и няма никакви проблеми. Тези маркучи са идеални, а и не са много скъпи - 7.50лв метъра.

              Коментар


              • #8
                От: Качествени маркучи за газ

                Карам с такива точно на това място. След 4-5 години бяха станали крехки и се късаха лесно. Открих го по влошената работа на мотора в един момент - единият се беше сцепил и влизаше въздух. Иначе моите ги пазарувах от Проспийд и уж бяха качествени. От както имам Витара-та това общо се е случвало общо два пъти. Но тъй като там е подналягане не е драма. Винаги си нося 20см парче в жабката и проблемите се отстраняват на място.

                Тези които ползвам между изпарителят и газовата рейка са също силиконови (също качествени). При по-големият диаметър обаче имат оплетка и там проблеми не е имало.

                Коментар


                • #9
                  От: Качествени маркучи за газ

                  За маркучите за антифриз е същата драма.
                  Даже и по голяма.
                  Ако някой знае къде се продават найстина качествени маркучи - да не крие, да казва.

                  Между другото, при мотори с турбо има налягане и в маркучлетата след дюзите.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Качествени маркучи за газ

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Гуферо са най-отвратителните маркучи, които се продават наоколо. По някаква (ясно каква де) причина са любимите на всички газаджии.
                    Не знам дали си пробвал да прекарваш бензин под налягане през тях, но е опасно. Издържаха точно 1месец и се нацепиха зверски. Късмет, че ги хванах. След поставяне на маркуч Gates нещата заспаха. Иначе на Гуферото имаше горди надписа- 20Атм и прекарва всякакво гориво. Тъй като ми остана малко им дадох втори шанс на мястото на едни вакумчета. Да видим колко ще изкарат.
                    Напоследък се убеждавам, че правилния избор на маркучи е Gates. Сложих такива и на вакуума. На бензин под налягане също държат. Малко по-скъпи са, ама поне не си внушавам, че ми мирише на бензин и не ги сменям всеки месец. А тези силиконовите също ми се струват качествени и са дебелостенни. А от дюзите до колектора седят някакви без надписи. Освен много лекото вдървяване, не са нацепени, а работят вече 2години.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X