Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чукане от двигателя на хюндай туксон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чукане от двигателя на хюндай туксон

    Здравейте, тази вечер при Великденското пътуване ми направи номер. След гр. Костинброд по баира със 100 110км ми изгасна . Спрях и огледах двигателя да не съм го прегрял и твърдостта на маркучите пипах,но всичко изглеждаше нормално. Запалих го и се чува едно почукване в него с увеличаването на оборотите се засилва няма пушеци от ауспуха . Не посмях да продължа с пътуването и се върнах до кв. Красно село,като колата не съм я натискал. Колата е на около 3000км след смяна на лагери и сегменти. След празниците ще я закарам на майстора,който ми прави ремонта да види какво е станало. Какво да очаквам като проблем от този двигател, да ли са кобилиците?

  • #2
    От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

    Че напиши с кой "секретен" двигател е поне!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

      Здравейте , става въпрос за дизел 140к.с. 2000 кубика 2006година. Трябваше да съм на другия край България днес, но явно така е трябвало да се случи.

      Коментар


      • #4
        От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

        По-скоро биелни лагери. Като са сменяни лагери валът дали е шлайфан, или са сложени лагерите едно към некъде?
        Ако е правен както трябва, няма как и двигателят да не е свалян от колата. Другото нещо е че и само сегменти не е много нормално да се сменят, без ремонтни бутала и шлайф на блока. Без тези неща ефекът е краткотраен и повече вреден, отколкото полезен.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          По-скоро биелни лагери. Като са сменяни лагери валът дали е шлайфан, или са сложени лагерите едно към некъде?
          Недей така,може да са кобилици?
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

            Не ми се вярва, предвид каквото е правено, но не е изключено. Шумът обикновено се локализира сравнително лесно.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

              Здравейте , когато се прави ремонта двигателя беше свален и според майстора не е необходимо да се сменят буталата били са във форма. Коляновия вал, блока и главата са шлайфани ,като блока е хонингован . Друго не сещам .
              Последно редактирано от a_andreew; 26-04-19, 15:35. Причина: Объркана буква

              Коментар


              • #8
                От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

                Ами, ще се разбере. Дано да е кобилица, все пак или някоя ролка по ремъците.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

                  Кажи на майсторите да преслушат дюзите първо, преди да разглобят мотора!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

                    Ще го направя

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      По-скоро биелни лагери. Като са сменяни лагери валът дали е шлайфан, или са сложени лагерите едно към некъде?
                      Ако е правен както трябва, няма как и двигателят да не е свалян от колата. Другото нещо е че и само сегменти не е много нормално да се сменят, без ремонтни бутала и шлайф на блока. Без тези неща ефекът е краткотраен и повече вреден, отколкото полезен.
                      В това за сегментите сигурен ли си на 100%?Ако буталата и блока са ОК, само с една смяна на сегменти може да се изкара 300 хиляди, че и отгоре според мотора.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        ...Ако буталата и блока са ОК, само с една смяна на сегменти може да се изкара 300 хиляди, че и отгоре според мотора.
                        Ако с финишно хонинговане (сваляне на под стотна стотна примерно) и геометрия (елипса) в норма (пак около стотна), може и да изкарат. Във всички останали случаи, при сработен блок към старите сегменти не ги виждам новите кога ще сработят, еле пък ако са и с някакво по-модерно покритие, например хром. Ама пък износени сегменти с хром преди мотора да е тотал щета ми е трудно да си представя.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

                          Твърде много се задълбочаваш в стотните, повечето пъти проблемите са далеч по-прости и собственика на колата няма проблем с елипсата в цилиндъра, а с коксували маслообирателни пръстени и разход на масло от два литра на 1000км.И това не пречи двата компресионни сегмента да са в прекрасно състояние както и каналите в буталото.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

                            Здравейте, смениха по главата кобилиците и дифтунгите ефект няма. Ще сваля главата отново майстора.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чукане от двигателя на хюндай туксон

                              Здравейте, надран първи цилиндър е проблема. Преди бяха 2 и3 надрани. Сега се чудя какво да правя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X