Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен звук след обръщане на гуми (размяна на предни със задни)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

    Така,днес ги спаднах до 2.3- ромола стана доста повече отколкото беше....

    Коментар


    • #17
      От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

      Първоначално публикуван от huntingdog Преглед на мнение
      Защо караш гумите с налягане 0,5атм по- високо от препоръчителното?
      В дианата при монтажа толкова казаха че е ОК за тоя джип-Ако ги карам на 2.2-2.3 в пъти по бързо ще се износят и ще ги хвърля.

      Коментар


      • #18
        От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

        Мисля, че е ясно, кой разбира повече, гумаджията или инженерите конструирали джипа. Щом шума се е увеличил след спадане на наляганията значи проблема е в гумите?! Поне звучи логично. Ако си ги карал пренадути може в средата на протектора да са се износили повече и това да го предизвиква. Измери дълбочината на грайфера.

        Коментар


        • #19
          От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

          Първоначално публикуван от lu4istiq Преглед на мнение
          В дианата при монтажа толкова казаха че е ОК за тоя джип-Ако ги карам на 2.2-2.3 в пъти по бързо ще се износят и ще ги хвърля.
          Май е време да смениш гумаджийницата :-)
          Има гуми и гуми... Твоите какъв тип са?
          Питам не за друго, ами защото имам малко натрупан опит (по трудния начин) със различни по предназначение гуми.
          Карах с летни шосейни с налягане 2.3-2.4. Чудесно поведение. Смених ги с all terrain. По стар навик поисках да ги оставят на 2,4...
          Ами чудо на чудесата. :-) Много смешно се караше тази кола. На моменти риска да стане неуправляема беше реален.
          По съвет на Димата (quadra) ги свалих на 2.0! и всичко си дойде на мястото! Без шум, без нищо.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

          Коментар


          • #20
            От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

            General graber AT3 m+S 225/65 R 17
            Обаче нямам ядове с завиване или нещо подобно.Управлението е перфектно...
            Последно редактирано от lu4istiq; 23-05-19, 12:47.

            Коментар


            • #21
              От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

              Първоначално публикуван от huntingdog Преглед на мнение
              Мисля, че е ясно, кой разбира повече, гумаджията или инженерите конструирали джипа. Щом шума се е увеличил след спадане на наляганията значи проблема е в гумите?! Поне звучи логично. Ако си ги карал пренадути може в средата на протектора да са се износили повече и това да го предизвиква. Измери дълбочината на грайфера.
              Протектора ляга плътно на асфалта-Гумите се износват равномерно.Ако беше шума от тях щях да съм го хванал-знам какъв е звука.
              Имам големи съмнения че може да е задно каре преден кардан,ама а де-няма тракане ,чукане по завой и така нататък....
              Не знам вече ама тоя звук дразни многоооо....

              Коментар


              • #22
                От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

                Първоначално публикуван от lu4istiq Преглед на мнение
                Протектора ляга плътно на асфалта-Гумите се износват равномерно.Ако беше шума от тях щях да съм го хванал-знам какъв е звука.
                Имам големи съмнения че може да е задно каре преден кардан,ама а де-няма тракане ,чукане по завой и така нататък....
                Не знам вече ама тоя звук дразни многоооо....
                Ако "шума" е проблем,вероятно за ден,два колата щеше да е закарана на диагностика,вдигната на подемник,прегледана , преслушана и проблема локализиран ,а до седмица отстранен. Тука вече месец се гадае и "хвърля боб" за "евентуален шум",а "светлина в тунела" не се задава...................................

                Коментар


                • #23
                  От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

                  Пишеш, че си с Grabber AT3. За мен това е рядко безшумна гума за all terrain. Поне с моите е така. Когато смених шосейните с тях очаквах шум, а то нищо. Никаква разлика.
                  Не са най-хубавите и удачни, не бих купил пак такива, но не може да им се отрече това качество.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                  2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

                    Колега щом си бил на гумаджийно провери на ръка с ключа за гуми дали са ти ги стегнали добре .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Ако "шума" е проблем,вероятно за ден,два колата щеше да е закарана на диагностика,вдигната на подемник,прегледана , преслушана и проблема локализиран ,а до седмица отстранен. Тука вече месец се гадае и "хвърля боб" за "евентуален шум",а "светлина в тунела" не се задава...................................
                      Закарах е в сервиз,прегледана е -имам луфт в предния кардан НО НЕ БИЛИ СИГУРНИ че звука е от него....На мен ми се струва че е точно от него,въпреки че ,както писах по горе,няма симптомите на разбито каре...Не знам вече и аз

                      Коментар


                      • #26
                        От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

                        Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                        Пишеш, че си с Grabber AT3. За мен това е рядко безшумна гума за all terrain. Поне с моите е така. Когато смених шосейните с тях очаквах шум, а то нищо. Никаква разлика.
                        Не са най-хубавите и удачни, не бих купил пак такива, но не може да им се отрече това качество.
                        Според теб от гумите ли ще е?Шума идва при отпуснат педал на газта и то само в определени скорости.
                        Иначе вчера пак ги премерих-разликата в протекторите отпред и отзад е точно 1мм

                        Коментар


                        • #27
                          От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

                          Първоначално публикуван от lu4istiq Преглед на мнение
                          Според теб от гумите ли ще е?Шума идва при отпуснат педал на газта и то само в определени скорости.
                          :-) Познат синдром. С това трябваше да започнеш.
                          Преден кардан, задно каре си е тръгнало!
                          Случайно да имаш лифт? :-)
                          Ако да, няма да кара дълго.

                          Дано не бъркам, да потвърдят по-опитните....
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

                            Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                            :-) Познат синдром. С това трябваше да започнеш.
                            Преден кардан, задно каре си е тръгнало!
                            Случайно да имаш лифт? :-)
                            Ако да, няма да кара дълго.

                            Дано не бъркам, да потвърдят по-опитните....
                            Не,нямам-да ти кажа не ми и трябва.Всекидневка ми е,уикендите леко оффроудче с риболов и тва е.
                            И аз имам същите съмнения относно карето обаче вече в 2 сервиза НЕ СА СИГУРНИ че е от него..Джипаджия в Пловдив ми трява който ги "усеща" че ми писна вече...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

                              Кърджали е близо :-)
                              Търси kinex!
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                              2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Странен звук след обръщане на гуми(размяна на предни с задни)

                                Типичен симптом на разбито каре.
                                Не гледай какво казват "майсторите", а направо сменяй карето.

                                Обаче защо го прави само когато се разменят гумите-идея си нямам.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X