Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на тампон-втулка долен носач...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на тампон-втулка долен носач...

    Колеги,извинявам се че ви занимавам с може би повтаряща се тема,но ми предстои смяна на тампоните-втулка на долния носач.
    Не успявам да открия къде е писано за това.
    Знам че се набиват на преса,някой би ли споделил за разни тънкости или скрити драми по тази операция?
    Ремонта ще се прави от мен и бащата
    Благодаря
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

  • #2
    От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

    Точно на Спортидж не съм сменял,но не виждам драми.
    Най-важното е техниката на безопасност, особенно щом се работи в домашни условия,тъй като при такива условия често се правят грешки с осигуряването на автомобила против падане и затискате,ползване на тел вместо скоби за пружини и много, много други наглед дребни неща...

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

      Ако старата е клеясала,не знам дали ще успетеда я избиете!Пръскайте с WD или със спирачна,а ако имате време като ги свалите носачите да ги накиснете в нафта за едно денонощие и после с подходящ дорник,с размера на втулката би трябвало да излязат по лесно,при положение че нямате преса под ръка!Успех и внимателно,пищи после какво стана!

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

        Ако имаш електрожен под ръка, става за минути. Избиваш или изгаряш гумата и правиш един шев по вътрешната част на втулката, дето е останала в носача. Охлаждаш с вода, заварката свива и избиваш втулката за секунди. Иначе ще е зор работата ...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

          Ако тампона не е в напреднал период на разпад, бая зор ще видиш да избиеш гумата. Това с горенето също е несериозно. С дрелка или на бормашина надупкваш гумата и я сваляш. После с лист от ножовка прорязваш външната гривна и от там нататък е лесно.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

            Защо да е несериозно? То даже не се изгаря напълно. Достатъчно е да се нагрее за да се отлепи от метала и се избива съвсем лесно. Лично аз съм го правил многократно и тоя метод с електрожена е изключително ефикасен и за вадене на външни черупки на лагери, ако не разполага със специализиран инструмент. Ако човек знае какво прави де, защото може и да си съсипе главината, примерно. И по твоя начин ще стане, но не е най-лесния. Но колата си е негова, може да си я прави както намери за добре.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

              Навремето в юношеските си години и аз съм ги горил на Москвича(да бях почнал с това, че съм имал Москвич, нали)защото сигурно някой така ми е казал. Ама то са сажди, чернилки пушеци. С бургията за няма и минута вътрешната част е долу. За електрожена не знам, ама ако не си много в час може да си докараш сърбежи от вътрешната част на главата.
              За едно си напълно прав. Колата си е на колегата и ще си я прави, както сметне за добре.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

                Нещо на заяждане те избива май от оная тема с втулките и семеринга .... Аз съм започнал с Трабант, от 2 направих един. Купих си книга и съм се учил от там. После имах Москвич и Лада. Което няма никаво значение, всъщност. Аз дадох само идея, защото в повечето случаи опита ми е придобит по трудния начин. Някога нямаше Интернет и съм си блъскал главата сам и съм питал старило и патило. Дали с бормашина, дали с огън, дали със зъби и нокти, тая гума трябва да излезе. И с ножовка съм вадил преди да си купя електрожен, и със скоба и каквито методи се сетиш. Електрожена е най-бързия и сигурен метод. На втулката няма какво да съсипеш, нито на носача. Дори не е необходимо шева да е качествен. Просто се обикаля веднъж с електрода отвътре, колкото да направи някаква заварка, охлажда се и доста често втулката изпада сама. Няма търкане с ножовки, няма бой и мамата. После същата втулка може да се използва за набиване на новата. Необходими са само 2 достатъчно големи шайби и достатъчно дълъг и здрав болт или шпилка.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

                  Да перефразирам една чужда мисъл:Куздов не читател, Куздов писател. Жив и здрав бъди и приятна вечер.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

                    Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
                    Колеги,извинявам се че ви занимавам с може би повтаряща се тема,но ми предстои смяна на тампоните-втулка на долния носач.
                    Не успявам да открия къде е писано за това.
                    Знам че се набиват на преса,някой би ли споделил за разни тънкости или скрити драми по тази операция?
                    Ремонта ще се прави от мен и бащата
                    Благодаря
                    Ако имате в къщи преса или опит със смяна на тампони направо се хващайте. Ако не сте се занимавали, занесете носача да ВИ сменят тампоните (5-10 лв. на тампон не са съборили никого) и ще си спестите много ядове. (Стягането изисква равновесно положение за хоризонтално разположените тампони)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

                      Онзи ден си играх със смяна на тампони, киата е малко по друга, та сигурно и носачите са различни, но не е ядрена физика.
                      това беше причината да се захвана.

                      На моите си имаше стрелка с посоката.

                      Малко заигравка с ножовката да разкарам тампона и после да прережа външния пръстен, че нямах преса.
                      и вече монтирани новите тампони.
                      Набиването го правих на голямо менгеме (както вече казах нямах преса) това си беше голяма мъка, но все пак стана.
                      Та гледай да спазиш посоката като ги сменяш, и хоризонталните тампони задължително ги стягаш като колата е стъпила на гумите.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

                        Колеги,много благодаря за включването и опита който споделяте.
                        ( по едно време взех да се чудя дали не питам прекалено сложни неща-предвид прегледалите темата и единия отговор /,но както се казва всичко с времето си)
                        Преса ще има,...скоро ще бъде измайсторена!,електрожен и други такива също има
                        Питам понеже ще се прави на вилата,в балкана...условия и инструменти има,а също и канал си спретнахме...но Магазини няма...ако се закучи нещо някой път...инак бащата/майстора/ има доста опит
                        Чакам да се стабилизира времето и се започва...ще пиша!
                        Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                        Краси
                        "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

                          И аз съм на твоето дередже. Всичките ремонти си ги правя на вилата. Баща ми ми помага когато има нужда, а и той е любопитен и сръчен и има технически и практически познания. Канал нямам, но съм си бетонирал една малка площадка и действам с крикове и подпори. ако се наложи да се слиза за някоя част, с другата джипка или с леката кола, ако не е кално. Ако не мога да сглобя до вечерта, пак така.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            И аз съм на твоето дередже. Всичките ремонти си ги правя на вилата. Баща ми ми помага когато има нужда, а и той е любопитен и сръчен и има технически и практически познания. Канал нямам, но съм си бетонирал една малка площадка и действам с крикове и подпори. ако се наложи да се слиза за някоя част, с другата джипка или с леката кола, ако не е кално. Ако не мога да сглобя до вечерта, пак така.
                            Да,спасяваме се по единично дето се вика...и ние сме с 2 джипки,моята и Сузуки Витара 92. И понеже повечето ремонти си ги правиме ние миналата година дадох зор та направихме и канал,еей-голямо удобство.(само дето е далече от цивилизацията-в Трънско)
                            ...и най важното-Всички тука,с опита си ,патилата и мненията Да са живи и здрави!!!
                            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                            Краси
                            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на тампон-втулка долен носач...

                              И защо реши да ги сменяш тези тампони,толкова ли са зле?
                              А за пресата,ами един крик и малко акъл.
                              Успех!
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X