Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    ......
    С таблото и дисплеите е същата работа.
    На малките дисплеи проблемът е начина, по който са прикрепени лентовите кабели, които за финал са с видимо ниско качество.
    Масов проблем е, няма кола, което или да не е като твоята или да не е правена.
    Големият дисплей е направен съвсем различно и там никога няма такъв проблем.
    Продават се китайски кабели, подменят се всичко е ОК.
    Има много теми и клипове в тубата за тая процедура, не е ракетна нАука но е пипкава и специфична работа.
    Ако имаш много свободно време и желание сам да си го поправиш ще успееш с около 30лв за материали.
    Но ще го разглобяваш поне 2 пъти
    Прав излезе за разглобяването..... Днес се хванах да сменя кабелите и всичко точно до момента, в който започнах да лепя първия кабел на дисплея за температурата. Както го допрях със силиконовата човка и тъпото кабелче се стопи и заминаха 3 писти. Явно е попрегрял поялника, ама кой да ми каже, че трябва да се лепи с по-студен. На второто подложих картонче и стана ок, но първия кабел замина. Сега поръчах направо 3 комплекта кабели, та като го отворя другия път да не се занимавам повече.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #77
      От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Прав излезе за разглобяването..... Днес се хванах да сменя кабелите и всичко точно до момента, в който започнах да лепя първия кабел на дисплея за температурата. Както го допрях със силиконовата човка и тъпото кабелче се стопи и заминаха 3 писти. Явно е попрегрял поялника, ама кой да ми каже, че трябва да се лепи с по-студен. На второто подложих картонче и стана ок, но първия кабел замина. Сега поръчах направо 3 комплекта кабели, та като го отворя другия път да не се занимавам повече.
      Аз ползвах този метод:



      Без запояване. За фиксиране ти трябва полиамидно тиксо и много хубаво почистване на контактните площадки на платката.
      Не че съм се скъсал да ползвам ламаронозавъра но от около година до сега е "бетон".
      Ако имаш нужда от помощ или дреболии около самото табло (лесно се чупят) мога да помогна.
      Имам останали части от няколко табла включително мога да ти услужа с въпросното тиксо.
      Не че е безкрайно много пари но за 2 дисплея не си струва да се купува цяла ролка.
      Враг усраине

      Коментар


      • #78
        От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

        Благодаря, надали ще има нужда, а и си ми малко далече, То не е запояване, просто се нагряват контактните площадки с широка човка за да залепи лепилото. Ама аз се престарах с нагряването и съсипах единия кабел. Другия стана без проблем. Не е драма и разглобяването отнема 15 минути, контактните площадки са вече изчистени и всичко ще стане за две цигари време, ама ще трябва да чакам новите поне 2 седмици, защото намирам само китайски доставчици на смислени пари.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #79
          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          От: Теч на масло от дифа на CLK 230 Kompressor 2000 г.

          Според производителя, заводския код на радиото е 11443

          Митак, тя много наточена тая колица - бая екстри са и натуряли.
          С много рядка дървения - черен захарен клен. Аз досега не съм виждал такава.
          Прочее, произведена е на 10.10.2000 г.

          С диодните лампи е възможно да се обърка системата за плавно гасене на плафоните.

          Със здраве да си я караш.
          Събуждам темата само да благодаря на Вени за кода за радиото. Оказа се, че е този и наистина е с 5 цифри нищо, че показва 4 празни сегмента преди въвеждането. Върнах си оригиналното радио за да мога да си го управлявам от волана. Засега изненади не съм имал с колата освен, че по едно време отказа да отчита, че е на паркинг и трябваше да паля на свободна и веднъж отказа блокировката на лоста и не искаше да се върне на задна и на паркинг. И в двата случая обилно къпане с ВД40 разреши проблема ...
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #80
            Удоволствие е, че съм помогнал.

            Успех!

            PS Селектора е почти вечен, и явно WD му се е отразило радостно.

            Коментар


            • #81
              А случайно да имаш представа как става управлението на клапите за обдухване на купето? Забелязах, че не духа в краката нито отпред, нито отзад. Врътките съм ги свалял заради лампичките и там всичко изглежда ок, затова подозирам, че има нещо по самата клапа. Принципно мразя разглобяването на централни конзоли, ама така и така безделнича напоследък, току виж съм събрал ентусиазъм... П.п. теча от дифа, за което беше и първоначалното питане, май изчезна след смяната на маслото и неколкократно обилно измиване на колата отдолу. Или поне не съм забелязал омасляване или капки отдолу.
              Последно редактирано от kuzdov; 03-06-20, 08:21.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #82
                Я виж първо дали не ти е откачен вакуума от колектора.
                отдолу е, не се вижда
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  къде по-точно? С вакуум ли се управлява клапата?
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #84
                    То всичко е на вакуум.
                    така де, което не е на налягане )))

                    Ъ къде ... Ми отдолу на колектора. С огледало малко фантазия и гъзене се вижда
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #85
                      изпускателния колектор ли имаш предвид?
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • turtey
                        turtey коментира
                        Редактиране на коментар
                        Стегни се моля те. Какъв вакуум в изпускателния колектор?

                    • #86
                      Именно.... Съжалявам, но съм на кодеин и морфин 4 пъти дневно и инженерният ми гений вероятно спи. Къде се намира вакуумния колектор?
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #87
                        Не бе.
                        колата взима вакуум от смукателния.
                        Отдолу е цицката. Общо взето като прегори с годините и маркуча пада. И после климатика не може да си сменя клапите.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #88
                          Ахам. При мен сменя клапите към предното стъкло и към духалките, единствено в краката не ще да духа. Ще поразгледам когато съм в състояние и настроение за ровичкане. Имам и "бомбаджийско" огледалце с лампа, може да свърши работа
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X