Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    Понякога ходя и на работа, щото, затова може и да не пиша в реално време. Чл.73 (2) от същия правилник указва, че ограничението на скоростта в населено място може да бъде различно от 50 км/ч. А идеята, че сутрин, докато си караш колата нямаш време да мислиш за правила не зная как точно да я възприема...
    Бягаш по тъча, всички ходим на работа. Остави какво пише, аз имам реално кръстовище сутрин, на което някой е недонаписъл и недомислил. Имам две възможности - да плюя на правилата и да се включа с мръсна газ, или да разчитам на правилата и да понеса риска да ме насметат изотзадзе и после да си търся правата. Ти кое би избрал?
    Кръстовището е след Метро, посока Гюргево, има един мост и след края му се влива пътя от моя квартал. Знака 80 е на километър по-напред, от квартала табела че излизам от града няма. Време имам, ма до вЕрното решение не стигам. Давай, натрий ми носа и ми обясни как е редно да се справя.

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Погледнато формално-сто е прав.
      Погледнато реално-ако си търсеше правата(по закон) сега нямаше да пише тук, а и изобщо никъде, щото малолитражка срещу прицеп, нали...

      Та не е прав. Това по житейския закон. По юридическия може и тако и вако, и сако, бако, мако, чако...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Ти сигнализира ли общината? Тук, в Сф си имаме дежурен на тлф, 365/ 24/7
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Ти сигнализира ли общината? Тук, в Сф си имаме дежурен на тлф, 365/ 24/7
          Пробвах, ма трябваше да натискам газта.

          Извън майтапа - не. Уморих се. Поне 15 години не съм виждал полицай да спре тир за нарушение, какво остава да го гони до моста. Да го играе сечено на общината и безумните и решения, пък съвсем. Тук някъде имам и една тема, дето я започнах надъхано срещу неспазващите правилата, ма ме поляха със студена вода и вече няма сила да ме накара да си тропам за правата ако мога да заобиколя, нарушавайки. Имах и друга, дето пращах поздрави на кмета, ма управата на форума нещо не се съгласи да я има.

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Бягаш по тъча, всички ходим на работа. Остави какво пише, аз имам реално кръстовище сутрин, на което някой е недонаписъл и недомислил. Имам две възможности - да плюя на правилата и да се включа с мръсна газ, или да разчитам на правилата и да понеса риска да ме насметат изотзадзе и после да си търся правата. Ти кое би избрал?
            Кръстовището е след Метро, посока Гюргево, има един мост и след края му се влива пътя от моя квартал. Знака 80 е на километър по-напред, от квартала табела че излизам от града няма. Време имам, ма до вЕрното решение не стигам. Давай, натрий ми носа и ми обясни как е редно да се справя.
            Е как по друг начин да ти го кажа, че законът не те задължава след кръстовището да си кюташ с 50?
            Сигнализирайте си общината да ви оправят знаците. На нашата улица някакъв крив уй наскоро не спря на стоп и отнесе един комшия, щото знакът му бил скрит зад дърво(Оправдание сие, минавал е много пъти там и много добре знае, че е без предимство)Дойдоха след няколко дни и поставиха дублиращ стоп.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Е как по друг начин да ти го кажа, че законът не те задължава след кръстовището да си кюташ с 50?
              ...
              Верно? И това в градска среда? Ама друг път. Преди да срещнеш табела със зачеркнато име на града, забрави!

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Това оправдание в съда важи ли?
                пп ти поне един знак не си ли ,,махнал"
                Точно за тоя знак, трудно ще се стигне до съд. Но по принцип при тежко ПТП(недай си боже), може и да важи.

                Лично съм "махал" два знака в живота си, и двата доста грубо...с автобус, никакъв шанс за тях да ми се противопоставят
                Единия в София, поради ПТП. После не го сложиха скоро, ако въобще... Другия, в Германия, след изхода на малко селце, и поради яка снежна буря, дошла изневиделица и предизвикала транспортен хаос в цялата област, вероятно и доста други щети. Знака беше поставен на следващият ден(тогава минах, може и още същия ден да е било).
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Верно? И това в градска среда? Ама друг път. Преди да срещнеш табела със зачеркнато име на града, забрави!
                  Верно:

                  ЗДвП Чл.73(2) Скорост на движение, по-висока от посочената в ал. 1, може да се разрешава при наличие на необходимите условия за безопасност на движението. В този случай ограничението на скоростта се сигнализира с пътен знак В 26.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    Верно:

                    ЗДвП Чл.73(2) Скорост на движение, по-висока от посочената в ал. 1, може да се разрешава при наличие на необходимите условия за безопасност на движението. В този случай ограничението на скоростта се сигнализира с пътен знак В 26.
                    Обаче такъв нЕма. И аз, естествено, съм нарушаващ. Опитай с друго

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Нема, защото някой не го е монтирал след кръстовището, където му е мястото по закон. Или защото е от Халумин . Демек някой от вашите цветнокожи магьосници го е трансмутирал на шише ракия
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                        Нема, защото някой не го е монтирал след кръстовището, където му е мястото по закон. Или защото е от Халумин . Демек някой от вашите цветнокожи магьосници го е трансмутирал на шише ракия
                        Отново не уцели - няма защото Е в рамките на града. По пътя на градския транспорт (15-та линия). Малоумно е разрешението да се кара с 80 преди това кръстовище. Както и липсата на какъвто и да е контрол дали се кара с толкова или с поне 20 отгоре. А най-вече безумието международен път да разделя града на две. Хвърчащи тирове край спирки на градския транспорт сигурно е само наша запазена марка.

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Точно за тоя знак, трудно ще се стигне до съд. Но по принцип при тежко ПТП(недай си боже), може и да важи.

                          Лично съм "махал" два знака в живота си, и двата доста грубо...с автобус, никакъв шанс за тях да ми се противопоставят
                          Единия в София, поради ПТП. После не го сложиха скоро, ако въобще... Другия, в Германия, след изхода на малко селце, и поради яка снежна буря, дошла изневиделица и предизвикала транспортен хаос в цялата област, вероятно и доста други щети. Знака беше поставен на следващият ден(тогава минах, може и още същия ден да е било).
                          Да бе добре.
                          Как е на български "орднунг мус зайн"? Май няма такъв лаф
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Нема, защото някой не го е монтирал след кръстовището, където му е мястото по закон. Или защото е от Халумин . Демек някой от вашите цветнокожи магьосници го е трансмутирал на шише ракия
                            Липсата на знак B26 след кръстовище в населено място означава само едно: Максималната разрешена скорост е 50 км/ч. Никой не е длъжен да знае наизуст на всяка улица на всеки метър какво е ограничението. Оправдания за цветнокожи магьосници и мързелива община са несъстоятелни. Има знак - спазваш го. Няма знак - спазваш ограничението за населено място.
                            От КАТ може да сложат един подвижен радар на 200 метра след въпросното кръстовище и да стрижат наред и така докато местните надигнат вой и общината с нежелание си свърши работата.

                            П.П. Преди време спорехме по подобен казус за една бус-лента в София - едни 200-300 метра между 2 кръстовища. Знак за бус-лента няма, а маркировката е изтрита. И тогава разни съфорумци ми развиваха теории, как аз като съм минавал всеки ден от там трябвало да зная, че има бус-лента. Аз може да зная, ама Пешо и Гошо от Долно и Горно Уйно не знаят. И никой не си дава сметка, че освен местните, на същото място минават много хора рядко или за първи път и правят, каквото се очаква от тях, карат по наличните знаци и маркировка. Така че тези от сорта "Трябва да спазваш знаците, които ги няма." издишат отвсякъде.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              За скорости около 50-60 спирачният път е почти строго пропорционален на скоростта. По-натам се объркват работите.
                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Дали?
                              Ами не. Твърдението ми е погрешно и да не се взема предвид при шофиране.

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                .... Има знак - спазваш го. Няма знак - спазваш ограничението за населено място.
                                От КАТ може да сложат един подвижен радар на 200 метра след въпросното кръстовище и да стрижат наред и така докато местните надигнат вой и общината с нежелание си свърши работата...
                                Я, оказва се, че КАТ наистина взема усилени мерки по въпроса. Mea culpa


                                https://www.dunavmost.com/novini/vni...ta-na-kat-ruse

                                "Застават точно на ускорителната лента на бензиностанцията малко след детелината за квартал Здравец. След като получих глобата разбрах, че там ограничението било 50 км/ч, защото детелината се водела кръстовище и след нея предишните ограничения от 70 км/ч отпадали", оплаква се г-н Николаев.
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X