Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Като си купувах джипа от Варна, викам давай ще плащам на някой да забърза работата, че беше вече 11 часа, 30+ градуса и имах 300 км. с нов внос в неясно състояние. Ми човека беше брокер от една будка за гражданска. Направих си ГО, отидохме с него, той казва къде да ида, подпиши тук, иди там. В 12 и малко излязох с транзитните номера. С него се свързах чрез автокъщата. Ако бях сам щях да се замотам най-много 15 минути повече, и евентуално да остана за след обедната почивка. Следващ път бих си висял сам. Но понеже съм ходил в КАТ София и знам какъв е купон, викам си във Варна ще е същото. Ми нищо общо, работеха 4-5 гишета, с по един-двама човека на опашка. Посредника не направи нищо повече от това да ме ориентира кое къде е.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Във Варна от доста време гишетата са разделени - едно ( или две, не помня ) са за т.нар. '' пълномощници '' - това са посредниците, с които ти НЕ ХОДИШ, има и такива , като споменатите от Асен Кушлев - те ходят с теб и те съветват за последователността, гледат документите да са ти в ред и т.н
      За другите клиенти си има отделни гишета. Там става по-бавно основно заради това , че болшинството от хората са по-неориентирани, щурат се и не всичко им е готово като застанат на гишето.
      В последнитедесетина години си давам колите на посредник САМО АКО СА НОВ ВНОС, че там ми е една идея по-сложно. Ако сменям регистрация , независимо дали и номера или само талон, си чакам сам.
      Последния път без смяна на номера минах за час - час и половина, като хванах и една 15 минутна почивка, и най-много се чака за талона - до 40 минути , може и по-бързо.

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Аааа, не съм казвал, че някой е идиот.
        Особено Бат'Владо.
        Просто досега не съм видял спор в който някоя от страните да признае, че не е била права, и да приеме тезата на дриугата страна.
        Не бре , човека говори метафорично .
        Иначе има и една друга : "В спора се ражда истината" .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...
          За счетито-вижда ти се неморално да дадеш 50 лева на посредник, но не е така със счетоводителя който прави финансови гимнастики и висш пилотаж, за да платиш по-малко данък.
          А с 50-те лева за посредник не ощетяваш никого, докато със спестените пари от данъци-всички ни, макар и доста имагинерно. Но все пак неплащането на данък е по-неморално от плащането на посредник.....
          Скивай ся : "счетито" ти или е на заплата ( със сЕ осигуровките) при теб , или си има фирма и ползваш услугите му . И в двата случая взаимоотношенията ви са законни, щото във втория ти издава фактура за услугата , а в първия е ясно.

          Същевременно както намекна и Ванката - посредника не ти издава касов бон ( или фактура) , ама 12 човека х50 прави 500 кинта днеска. Ни данък на тех , ни хой! Чист доход ! .. с което ( от спестените данъци) ощетява имагинерно всички ни .
          На това кво ше кажеш ? М ?
          Разбира се , на мен ми е през дедовия , ама ти повдигаш въпроса

          Освен това - тая работа с "финансовите гимнастики и висш пилотаж на счетито" ... много холивудски филми гледаш , приятелю . Времената на Ал Капоне са отминали отдавна . Не в работата на "счетито" е заровено кучето , га стане въпрос за яхти , самолети и вили по бреговете на Флорида ...
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Посредниците, дето ги ползвам, си издават фактури с касов бон.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

              Освен това - тая работа с "финансовите гимнастики и висш пилотаж на счетито" ... много холивудски филми гледаш , приятелю . Времената на Ал Капоне са отминали отдавна . Не в работата на "счетито" е заровено кучето , га стане въпрос за яхти , самолети и вили по бреговете на Флорида ...
              Да ти кажа, не холивудски, ами направо никакви филми не гледам. Ако гледам един на година-даже е много.

              А ставаше въпрос кое е по-неморално-да си платиш на посредника, или да спестиш от данъците.
              И двете неща са си законни, щом държавата няма нищо против...

              Наесен ще се дерегистрирам от ЗП, а ще направя ООД. За да ползвам отстъпка от данъка и вместо да ги внасям в бюджета с тези 60%-с тях ще си купя някоя нова техника.
              Та и това няма да е много морално(според спора ни сега), но си е напълно законно и легално.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                ЗП ти е изгодно ако си много малък производител.
                Или ако имаш сергия на пазара, защото тогава нямаш нужда от касов апарат. И резултатите от това на практика са...че по пазара да видиш продавач от бялата раса е по-скоро екзотика.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  А аз се чудя, като махнаха от КАТ "нитовете" на регистрационните номера, за да могат да си ги свалят на пътя за щяло и нещяло, дали не направиха услуга на апашите?
                  Доста коли (в София поне) усъмват без номера, заради милиционерските решения на ГЕРБ-аджиите да тормозят народа за щяло и нещяло и да го ш*бат през гащите.
                  То, бива, бива, ама вол за мезе не бива, както е казал народът.
                  Ама ние сме си овце. Аз мисля да си закрепя номерата по някакъв начин без да им нарушавам целостта, едно да ги пазя от апаши, второ от милиционери... или поне да се изпотят докато ги свалят.

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Самонарезни винтове торкс петолъчка с пинче.

                    Само не ме питай къде да ги купиш.

                    Нитовете не са спрели никой да ти махне номерата, впрочем, та тюхкането е зАлудо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Баф тоа семогъщ кат.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        И това става:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_5a293279bd5e0_800x800.jpeg
Прегледи:1
Размер:11.3 КБ
ID:5821163
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Самонарезни винтове торкс петолъчка с пинче.

                          Само не ме питай къде да ги купиш.

                          Нитовете не са спрели никой да ти махне номерата, впрочем, та тюхкането е зАлудо.
                          И двата вида ги развивам много успешно с права отвертка, ако ме затрудни чак тогава взимам торкса или квадратчето от шкафа на 2 метра от мен. И да го завариш е все тая, алуминий е и се къса лесно.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          И това става:
                          [ATTACH=CONFIG]996429[/ATTACH]
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            И двата вида ги развивам много успешно с права отвертка, ако ме затрудни чак тогава взимам торкса или квадратчето от шкафа на 2 метра от мен. И да го завариш е все тая, алуминий е и се къса лесно.
                            Развиваш ги ти. А ако са болтове и гарнирани със самозатягащи гайки отзад трябва да се маха бронята.

                            Има и такива де:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NETSEN1002.jpg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:5821164

                            както и такива:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:number-plate-security-kits-800x800.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5821165

                            Последното ингилизите точно за номера гои продават, както се вижда от снимката. Привсе че тамошните номера да си ги направиш не е никакъв проблем, доколкото ми е известно, а "катаджиите" им надали свалят.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Колкото по-як крепежа, толкова по-зле за колата.

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Откак въведоха електронните винетки, кражбите на номера рЕзко станаха пак на мода.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X