Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

    А , нищо особенНо . Фронтера с Исузо V6 мотор
    Честито, нищо не казваш, за да не цапаме темата, поФали се тук и снимкии: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...31#post3441231

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Я се замисли, какъв точно процент от българите са психически готови за един работещ нормално КАТ ?

      Ясене, аз съм един от готовите. Не съм давал "на ръка" на катаджия никога. Не смятам и да го правя. Същевременно съм бил свидетел как адекватна намеса на КАТ може да упрости живота на много хора и в ситуация, когато се отвисява часове наред, да се мине за под 15 минути.

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
        Ясене, аз съм един от готовите. Не съм давал "на ръка" на катаджия никога. Не смятам и да го правя.

        Ставаме двама.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          А ве, гледам, че сте много готови, но кой от вас е минавал на истински годишен преглед скоро? И кой спазва най-стриктно правилника? Кой кара с 30 през пешеходна пътека освен ако не е с тунинговано спортно окачване и 1 пръст луфт между спойлера и асфалта? Защото, аз като карам с 50 и никой не остава след мене, и когато намалявам преди пешеходните пътеки ме подминават поне с 50, и така и прелитат през тях. Не съм чул все още, че знаците са валидни само ако има пешеходци около пътеките. Та аз лично, също съм съгласен КАТ да заработи като хората. Тогава пак като преди ще останат само умните карачи. А дано ама надали.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            ...И кой спазва най-стриктно правилника?...
            Светци няма даже и там, където аналога на KAT работи както трябва. Ама то покрай това и други разни неща работят както трябва.

            Ограничение 30 слагат не заради пешеходната пътека, а заради това че е вдигната, че иначе започнаха да ги съдят от време на време, даже и тук, където "другите неща" също не работят както трябва.

            Имам пълния актив точки, глоби през 2-4 години, акт не съм имал не помня от кога. Със сигурност не съм светец на пътя, но дребни нарушения са едно, а откровена опасна простотия - съвсем друго.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Прегледа го минавам такъв какъвто е. И не заради прегледа гледам колата ми да е в изрядно техническо състояние. Това всъщност не важи само за колата, може би е въпрос на характер. Относно правилника - не твърдя, че съм най - стриктния шофьор и като ме "таксуват" си плащам без да мрънкам и да обвинявам някого на определените за това места. Пари на ръка на полицай - НИКОГА!
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Глобите си ги отнасям. Актове нямам. Пишат си ми фиша като извадени от правилника. Не е често, но веднъж на две години има. Техническите прегледи ги минавам истински, просто щото са в автосервиз и имат сметка да ми намерят нещо за поправяне.
                Но КАТ определено има накъде да се усъвършенства, а не всяко обръщане към тях да отнема по половин ден поне. Имат си трески за дялане и патрулите на КАТ, които много често пречат вместо да помагат.

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                  ...Техническите прегледи ги минавам истински, просто щото са в автосервиз и имат сметка да ми намерят нещо за поправяне.
                  Ми не, нямат никаква сметка да се задяват с тебе. Няма да те пуснат и ще отидеш в съседния пункт, където ще те пуснат. В момента, повече пари се изкарват от прегледите, отколкото от монтьорската работа по върнати автомобили.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    .... В момента, повече пари се изкарват от прегледите, отколкото от монтьорската работа по върнати автомобили.

                    30 кинта за половин час. От поне трима служители и един собственик. Махни разходите и сметни далаверата. Смяна на масло се прави по-бързо от сам човек и докарва повече.

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                      Имат си трески за дялане и патрулите на КАТ, които много често пречат вместо да помагат.
                      Миналата неделя карах една машина и се прибираме с камиона по Сливница . Държа си средната лента да влеза под новия мост на Лъвов мост на десетина метра преди да влезна под моста един плевенски пасат се забоде в задната гума на камиона . Явно в последния момент реши че няма да минава отгоре през кръговото . Пасата грозна гледка шофьорската врата ; гумата с джанатата и половината преден мост изкубани ; предния калник и предната броня също . На камиона ДАФ 1900 няма и драскотина . Пак късмет че уцели гумата ако беше завъртял секунда по рано да го побара стабилизатора на крана щеше да е тотал щета . Шофьора на пасата възръстен човек имаше някакви претенции и викна КАТ през телефон 112 . Понеже ден избори дойдоха бързо патрул офицер и сержант . Погледнаха ситуацията снимаха с таблетите и тамън си викам е сега на тоя плевенчанин какъв акт ще му забоде когато офицера ни викна прегледа документите на колата и камиона видя че имаме всичко издухахме дрегера и човека с хрисим глас почна плевенчанина човек до тук си предизвикал ПТП и имаш поне 5 груби нарушения на ЗДП акта ще ти е поне 400 - 500 лева освен че си си потрошил колата пишете си един двустранен прлотокол ПТПто е регистгрирано по надлежния ред и кой от където е . Аз оцъклих очи такава коректност и човещина от катаджия на улицата не съм очаквал . Даже ни помогна да си попълним протокола .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        30 кинта за половин час. От поне трима служители и един собственик. Махни разходите и сметни далаверата. Смяна на масло се прави по-бързо от сам човек и докарва повече.
                        Викаш, няма да мине прегледа, защото не си е сменил маслото .

                        П.П. Те тия, дето си ги цитирал, нямаше да са там ако умираха от глад. Например, преди точно 10 години, откриха един пункт в Овча купел и още работи
                        Последно редактирано от коко келеша; 30-05-19, 06:16.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Викаш, няма да мине прегледа, защото не си е сменил маслото .

                          П.П. Те тия, дето си ги цитирал, нямаше да са там ако умираха от глад. Например, преди точно 10 години, откриха един пункт в Овча купел и още работи
                          Не са умрели от глад, изкарват си за хляба. Ама "майстори" да сменят масло или свещи има по двама през 20 метра. Пък нещо не напъват да регистрират пункт за прегледи. Що така, нали е по- на далавера от монтьорството?

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            ... Що така, нали е по- на далавера от монтьорството?
                            Ами, както всичко дето е "по-далавера" - не е работа за всеки.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Щото инвестицията за маслар е 200 кинта за гедоре, 10 за леген, 3 лв за фуния и ако е гъзар още 100 кинта за ключове за филтри.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Днес регистрирах един автомобил в КАТ. Залепили навсякъде табели, че при смяна на табелите се минава отново на преглед. Моят случай е такъв. На въпроса ми, как да мина преглед като в данъчното няма да е обновена информацията, отговора беше питайте тях.
                                Ходих до данъчното, зададох същия въпрос за прегледа.
                                Девойката знаеше за кво иде реч и обеща до понеделник да обновят информацията в системите им и ще ми върне обаждане.
                                Така, какво излиза, платих си за регистрация но до понеделник или вторник може би съм неизряден т. е. без преглед. Значи около 4-5 дни не мога да си ползвам автомобила, за което време съм му платил всички такси, данъци и т. н.
                                С две думи, без думи !
                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X