Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    най-мекия извземане на всичко придобито с такава кражба!
    Имаме си комисия с предълго име за тая работа бре. И близо четири пъти по-голем бюджет от на предишната подобна. Ама тя сегашната нали е супер-служба. И запорират ли хората, запорират...
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

      Веднъж отървах глоба с думите "Айде да не си пишем нищо - Вие за каквото сте решили, пък аз за дупката ей там, дето не сте я сигнализирали"
      Гениално, това е висша форма на корупция.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Като се замисли човек, какво значи "корупция"?

        Значи като държавата стане най-голямата мутра и започне да те действа на къс пас и оттърване няма (и то го прави с парите на всички нас зад гърба си и с целия ресурс, който има, осигурен с тези пари), то тогава думата "корупция" изглежда даже невинна.

        Няма как тихомълком да се приемат полицейщини и цялата отговорност да се прехвърля върху гражданите на една държава!

        Защото, пътният знак с двете гърбици (като знакът за лежащите полицаи с едната гърбица) какво означава? Означава следното "Ние няма да харчим парите ви за ремонт на пътя, слагаме ви един знак с две гърбици и още един с ограничение 90 км/ч. и след това една патрулка с камера за скорост, елате ни!" Това ли е държавата?

        Парите от данъците и винетките са едно, а парите от глобите къде отиват? Щото аз колкото съм дал за винетка, сигурно на година давам толкова и за фишове. Тук 10 кинта за фарове, там 30 кинта за неправилно изпреварване и т.н. Та парите от глобите, пак, къде отиват?

        А парите от хилядата вида регистрации и пререгистрации на МПС-та в КАТ къде отиват? За гепените номера пак си плащаш и те са в кюпа на Рекета от т.нар. държавата, демек Мутрата с голямо "М".

        То верно, че 500 години фесовете са ни клатили приятелски и в мирно съжителство, като тук-там са отрязали по някоя и друга стотин глава, ей така за кеф и на закуска, позапалили са по някоя и друга църква с жени и деца вътре, поизтрили са по някое и друго селце от картата, еничарите са били 6-7 годишни хлапета с непреодолимо желание да служат в турския аскер... но такава ОВЦА като българина я няма никъде. Такава НАВЕДЕНА овца.

        И като казах, че няма да спирам вече на заптиета (щото за мен са даже по-лоши от такива) докато не ме погнат със сирена и буркан, веднага се намери някой да ми обяснява как съм се правел на герой. Точно заради това мислене ще сме на този хал, щото винаги ще се появи някой с мерак за 30 сребърника, а не с мерак за друго.

        Ботев и Левски навремето са били търсени престъпници в Османската империя. Аз предлагам да ги оплюем и заклеймим дружно, защото не са били "law obeying citizens", на чист видински диалект. И не са спазвали закона!

        Наздраве, душици непослушни!

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
          Като се замисли човек, какво значи "корупция"?

          Значи като държавата стане най-голямата мутра и започне да те действа на къс пас и оттърване няма (и то го прави с парите на всички нас зад гърба си и с целия ресурс, който има, осигурен с тези пари), то тогава думата "корупция" изглежда даже невинна.

          Няма как тихомълком да се приемат полицейщини и цялата отговорност да се прехвърля върху гражданите на една държава!

          Защото, пътният знак с двете гърбици (като знакът за лежащите полицаи с едната гърбица) какво означава? Означава следното "Ние няма да харчим парите ви за ремонт на пътя, слагаме ви един знак с две гърбици и още един с ограничение 90 км/ч. и след това една патрулка с камера за скорост, елате ни!" Това ли е държавата?

          Парите от данъците и винетките са едно, а парите от глобите къде отиват? Щото аз колкото съм дал за винетка, сигурно на година давам толкова и за фишове. Тук 10 кинта за фарове, там 30 кинта за неправилно изпреварване и т.н. Та парите от глобите, пак, къде отиват?

          А парите от хилядата вида регистрации и пререгистрации на МПС-та в КАТ къде отиват? За гепените номера пак си плащаш и те са в кюпа на Рекета от т.нар. държавата, демек Мутрата с голямо "М".

          То верно, че 500 години фесовете са ни клатили приятелски и в мирно съжителство, като тук-там са отрязали по някоя и друга стотин глава, ей така за кеф и на закуска, позапалили са по някоя и друга църква с жени и деца вътре, поизтрили са по някое и друго селце от картата, еничарите са били 6-7 годишни хлапета с непреодолимо желание да служат в турския аскер... но такава ОВЦА като българина я няма никъде. Такава НАВЕДЕНА овца.

          И като казах, че няма да спирам вече на заптиета (щото за мен са даже по-лоши от такива) докато не ме погнат със сирена и буркан, веднага се намери някой да ми обяснява как съм се правел на герой. Точно заради това мислене ще сме на този хал, щото винаги ще се появи някой с мерак за 30 сребърника, а не с мерак за друго.

          Ботев и Левски навремето са били търсени престъпници в Османската империя. Аз предлагам да ги оплюем и заклеймим дружно, защото не са били "law obeying citizens", на чист видински диалект. И не са спазвали закона!

          Наздраве, душици непослушни!
          +1 !
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            ... но такава ОВЦА като българина я няма никъде.......

            Наздраве, душици непослушни![/QUOTE]

            Наздраве!
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Каймане, я обясни, ама смислкено-защо няма да спираш на "заптиета"?
              Какво ако спреш? Нещо ще загубиш ли, ще последва нещо много лошо за теб, което няма да се случи ако не спреш?
              Ще избегнеш глоба ли, или ще отървеш бой, какво?
              Щото ако не спреш и те погнат последствията ще са много по-лоши. Е, ако вирнеш матора на задна гума за да не видят номера ще се отървеш, но такива хора като теб са силно неприети в обществото.
              В ОБЩЕСТВОТО, разбираш ли, не в стадото. И да се правиш на герой след като си нарушил някой закон не е геройство. А да избягаш ей-така от келешлък, щото го можеш-е още по... да го кажем смешно.

              А за Левски и Ботев по-добре не отваряй повече дума, От твоята уста звучи кощунствено.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Татуиран лика на Левски и Ботев.Гол до кръста къси панталони по джапанки гологлав яхнал хилядарка.

                Идол за народа.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Хич не отбирате от патриотизъм. Немаш ли надпис на гЪзЪ-немаш нищо
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:normal.jpg
Прегледи:1
Размер:244.4 КБ
ID:5821390



                  П.С. Откакто мобилните оператори пуснаха преференциални планове с много гигабайти интернет за служителите на МВР мисля никой не може да се оплаче сериозно от катаджийски тормоз
                  П.С.2 Наречете го параноя, ама според мен и в тая тема замириса силно на Терзиев...
                  Последно редактирано от icos; 24-09-19, 08:12. Причина: грешка
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Зор да изравним репресираните до и след.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Гениално, това е висша форма на корупция.
                      И дупката оправиха
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Странно...Липсващия нит на ДКН да направи толкоз простотиЙ !

                        Героят на Влади Карамфилов известен като Въргала имаше такъв лаф : Едно време у маалата бехме двама тарикати на 8 балъци, а сега станахме 8 тарикати на двама балъка ! Та логично мнозинството превзе властта и на останалите извън нея тарикати взеха да не им минават номерата, щото май не са чак толкоз големи тарикати! Та почнаха неистов рев как държавата ни прай на балъци !

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Ха, ха... Кой е тоя Терзиев? Може ли някой да пусне линк към профила му, да го разгледам?

                          По темата - аз ли се правя на герой, дето съм си платил всичкия рекет към държавата (Мутрата) за всичките МПС-та или катаджията, дето като ме спре може винаги да намери за какво да ми пише акт/фиш, пък дори, че е мръсно МПС-то и според неговата преценка? Има ли някой в този форум, който да заяви, че МПС-то му е напълно изрядно отвсякъде (освен ако не го е изкарал същия ден от шоурума на дилъра)?

                          Пак питам, всичките тия пари, дето се плащат за едно МПС, къде отиват? Крадат се. Погледнете село Чавдар на какво прилича. Даже не му се вярва на човек, че това е село в България. Да, ама там кмета не краде и като не се краде, се вижда какво може да е положението.

                          Защо глобата за липса на валидна ГО е толкова зверска? Държавата в този случай чий интерес защитава? На данъкоплатците ли или на частни застрахователни компании, които знаем как са създадени? И защо държавата, с целия си ресурс, защитава частни интереси на мастити частни компании? Колко пъти се вдигна ГО за последните 1-2 години?

                          Приеха се още един куп идиотски постановки за борба с "джигитите" на пътя, заговори се за конфискация на МПС-та. Абе, ало, това са нашите деца, това са младежи на по 18-20 години, дето им се дава газ, ама няма къде, защото в БГ една свястна писта няма, където да идат и да си излеят адреналина, на кола или на мотор. Защо? Щото няма около почти всеки град по едно или повече изоставени летища? Които с още малко инфраструктура могат да се направят на писти? Даже не говорим за някакви супер инвестиции. И тогава "джигитите" на пътя ще намалеят много рязко, както и свързаните с това ПТП-та. Ама кое е по-лесно, да налееш малко пари тихо и непредизборно в инфраструктура или да тръбиш по телевизиите как се бориш с "джигитите" и да промениш закончето?

                          Та да попитам в заключение, защо аджеба тая "държава", чрез репресивните си органи, изисква от гражданите си да спазват малоумните й закони, като в същото време краде яко и ревностно брани корпоративни частни интереси? И това по отношение само на ЗДП? А другите безобразия? Иначе аз съм се бил правел на герой... смях!

                          П.С. Неправилни изпреварвания правя само с мотора и ако има дори и един човек, който да заяви, че с мотор не прави неправилно изпреварване, значи лъже. Но там риска от ПТП е изключително малък, с 200 к.с. и 200 кила пистова машина задминаваш тир за броени секунди. И не става дума за липса на видимост (което при мотор и кола е различно понятие поради същата тази разлика в динамиката на изпреварването), а за пресичане на непрекъсната линия. С кола, в 90% от случаите си карам детето, та дори и когато е разрешено, не предприемам изпреварване ако не съм 1000% сигурен, че няма никакъв риск.

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            https://www.offroad-bulgaria.com/sea...rchid=13751394

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Първоначално публикуван от ikirov
                              .................. @Cayman, хубаво изпреварвате на риск без видимост, ама най ме е шубе от вас като забръмчите изотзаде, щото съм виждал какво се случва след ваша грешка. Просто нямате право на такава, иначе кво ми дреме, кокалите са си твои. Да не дава Господ, аз и на колело не смея да стъпя на главен път.
                              Отклоняваме се от темата, но ще повторя. Не изпреварвам без видимост, а на забранен участък. Видимостта е различно понятие при МПС, което тежи 1.5-2 тона и при МПС, което тежи 200 кила и вдига от 0-100 км/ч. за под 3 секунди. В повечето случаи забранените за изпреварване участъци са мислени за коли, а не за мотори, което е напълно нормално и логично.
                              Иначе си прав, че кокалите са си мои. Не че е някакво успокоение, но поне малко от малко ми става по-леко като знам, че при ПТП ще си ходя само аз, а другите ще се разминат само с лек уплах и криви ламарини. Въпреки че пак казвам, риска от ПТП при изпреварване с мотор е минимален, най-малкото, защото изпреварването е много бързо, а и има как да се разминат две насрещно движещи се коли/камиони и мотор между тях. Не казвам, че е правилно. И пак опираме, че в БГ няма една свястна писта, та се налага да ходим до Серес, та да покараме малко като хората. А пистата в Серес е общинска.

                              П.С. Сега се сещам за още едно малоумие в ЗДП. Скоростните ограничения за мотоциклет са същите като за камиони, извън населено място - 80 км/ч, скоростен път - 90 км/ч, магистрала - 100 км/ч. Не знам как ги мислят тия работи, ама това малоумие автоматично прави всеки, който се е качил на каквато и да е двуколка, различна от 50-кубиков скутер, нарушител.

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                To си е малоумие дори това, че и зиме и лете ограниченията са еднакви, с малки изключения като мостове например. Там си пише, че ограничението е само за зимата. Тъпо е, че пускат прекъсната линия на места без видимост, а същевременно ограничават докъм 30 съм виждал, само защото имало някакъв разклон за някакво село. Какво ли да очакваш от милиционери, дето и милиарди субсидия не им стига? Важното е у 10 документа да ти пише постоянния адрес, и ако не дай Боже го смениш да се наредиш 20 пъти у мизерните им разпадащи с сгради, с компютри 486, с черно-бял монитор, с филтър отпред. 10 пъти се редиш на подаване, и 10 пъти като си ги вземаш, и е желателно да си безработен. Да се размърдат да бачкат почивните дни - изключено, искат те наведен, в тяхно работно време. Не, че ми се пилеят дори почивни дни у КАТ. Уж все със Запада се оправдават, пък те западняците някак се оправят по пощата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X