Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Добре де, какво пречи да се носи копие на нотариалния акт в колата, в него си пише стария регистрационен номер, и с два погледа може да се установи, че колата с новия номер е всъщност тази която е минала на преглед със стария номер.

    Еуеметарно...

    Или и на нотариусите вече нямат вяра...
    Те не са и за имане де, ама друга тема.
    Аз все си мисля, че при евентуален проблем някой по-разтропан адвокат ще обори КАТ в съда. Именно въпросният документ доказва че двата номера са на една и съща кола, но по различно време. Иначе тоя ВИН за чии го гледат при регистрацията. Пак някой не си е гледал тъпите наредби.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Как ще го тълкува полицая на пътя е ясно-в полза на джоба си!
      Как ще го тълкува съда, особено някои "специфични" съдилища като София и Пловдив...е под много голяма въпросителна. Неадекватната съдебна защита е един от основните стълбове и на корупцията, и на лошото управление по принцип у нас. И тази защита съзнателно се поддръжа калпава. Работата е в това, че ВИН у нас не е основното средство за идентификация на автомобила в системата за техническите прегледи. Тя е базирана основно на ДКН. За системата на местните данъци също. Там пък ВИН изобщо няма. При смяна на номера (откраднати), ако нещо в системата се бъгяса и информацията от КАТ не стигне до общината, там ще ти искат да я декларираш наново. И документ за платен местен данък също. Това е действителен случай-искат всичко като при ново деклариране.

      Сегашният хаос с прегледите е изцяло заради МВР. Няма друг отговорен за него. Ако ще се търси решение и изход от ситуацията- от тях трябва да се търси, защото това те го сътвориха.
      Последно редактирано от santaclash; 15-06-19, 08:59.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Светци няма даже и там, където аналога на KAT работи както трябва. Ама то покрай това и други разни неща работят както трябва.

        Ограничение 30 слагат не заради пешеходната пътека, а заради това че е вдигната, че иначе започнаха да ги съдят от време на време, даже и тук, където "другите неща" също не работят както трябва.

        Имам пълния актив точки, глоби през 2-4 години, акт не съм имал не помня от кога. Със сигурност не съм светец на пътя, но дребни нарушения са едно, а откровена опасна простотия - съвсем друго.
        Ма ти верно ли
        Нарушил право не може да ползва права по право
        Та и стена да ти турат да се бухнеш
        С 30 км/ ще спреш
        Мислете за децата на нашите другари Не карат коли и Жипове и изскачат по детски на пътя
        ,,,
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Нарушил право не може да ползва права по право
          По кой закон това?

          За другото - да караш безопасно и да караш по правилник често пъти са драстично различни неща.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            По кой закон това?

            За другото - да караш безопасно и да караш по правилник често пъти са драстично различни неща.
            По най-старото римско право , на което се базира и нашето
            И най-малкото нарушение на закона да имаш , без покритие от санкция губиш всички законни основания за защита от суверена
            Последно редактирано от jeko47; 16-06-19, 18:46.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Закон, член и алинея! Иначе си чешем клавиатурите.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...За другото - да караш безопасно и да караш по правилник често пъти са драстично различни неща.
                Може ли драстичен пример за това твърдение?

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Светнал жълт сигнал на сфетофар 2 метра преди навлизането в кръстовището, при положение че имаш "закачен" зад себе си друг автомобил, който я спре, я не спре.

                  Каране със скорост, драстично по-ниска от останалите участници в движението, макар те да са в нарушение например също не е най-безопасното поведение.

                  И двете са практически ежедневие.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Светнал жълт сигнал на сфетофар 2 метра преди навлизането в кръстовището, при положение че имаш "закачен" зад себе си друг автомобил, който я спре, я не спре.

                    Каране със скорост, драстично по-ниска от останалите участници в движението, макар те да са в нарушение например също не е най-безопасното поведение.

                    И двете са практически ежедневие.
                    И двете никак не подкрепят твърдението ти.

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Светнал жълт сигнал на сфетофар 2 метра преди навлизането в кръстовището, при положение че имаш "закачен" зад себе си друг автомобил, който я спре, я не спре.

                      Каране със скорост, драстично по-ниска от останалите участници в движението, макар те да са в нарушение например също не е най-безопасното поведение.

                      И двете са практически ежедневие.
                      Вярно .С една малка разлика при мен има и едно двуцифрено число пътници отзад.

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Светнал жълт сигнал на сфетофар 2 метра преди навлизането в кръстовището, при положение че имаш "закачен" зад себе си друг автомобил, който я спре, я не
                        Тоя който ти се е лепнал на гъза, проблема си е негов, затова и задния е виновен по презумпция. Е, ако те изджаса проблема става и твой, макар и вината да остава негова.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          На жълто можеш да преминеш само ако си толкова близо до кръстовището, че всеки опит за спиране би създал непосредствена опасност за други участници в движението. Формулировката е достатъчно разтеглива, за да позволява анализ във всеки конкретен случай, в който някой е спрял или не е спрял.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Тоя който ти се е лепнал на гъза, проблема си е негов, затова и задния е виновен по презумпция. Е, ако те изджаса проблема става и твой, макар и вината да остава негова.
                            Така де. После като останеш 1-4 седмици без кола и нямаш каско със заместващ автомобил, както сме 95% от участниците в движението ще:

                            А. се топлиш от дълбокото чувство за невинност
                            Б. като А, но със известни съмнения
                            В. събираш бележки от таксита и/ли автомобил под наем, които застр. по ГО на виновния ще ти плати незабавно и безпроблемно.
                            Г. внимаваш повече как спираш на ръба на закона.

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Тоя който ти се е лепнал на гъза, проблема си е негов, затова и задния е виновен по презумпция. Е, ако те изджаса проблема става и твой, макар и вината да остава негова.
                              Когато си возя детето на задната седалка, мислиш ли че ми пука чий е проблема? В закона е формулирано и че не трябва да предприемаш опасни мамеври и да спираш рязко.

                              Ама аз не говоря за закон/правилник а за безопасно шофиране и именно че често между това и закона/правилника има разлика. Нищо повече. В крайна сметка и с 30 и с 50км/ч може да сгазиш някой, ако не си внимателен и не преценяваш обстановката. А като стане белята може само да се надяваш че преценката ти съвпада със закона/правилника и адвокатът ти е достатъчно добър.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Ограничението от 50 км е въведено именно на основата на статистически данни от ПТП. В доста държави е било 60 до неотдавна. Статистиката обаче казва, че повечето пешеходци оцеляват при удар с 50. При 60 половината и повече не оцеляват.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X