Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парното на Паджеро?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с парното на Паджеро?

    Здравейте колеги! Прочетох всички теми ,но не видях като моя проблем затова отварям нова тема.Става въпрос за Паджеро 2 2.5 дизел 96г. едната централна духалка при студено време духа хладно,всички останали духат топло.Когато запаля и загрее, стрелката за градусите отива до средата но тръгна ли да го карам на по- дълъг път стрелката на градусите пада.Скоро сменях термостат и антифриза си е ОК. Какъв може да е проблема ? Благодаря предварително.

  • #2
    От: Проблем с парното на Паджеро?

    Мирише ми на термостат. Неговата смяна не означава, че новият ще работи перфектно. Случва се да има дефекти в някои партиди.

    Най-добре направи тест. Карай из града, докато загрее хубаво, но не е отворил термостатът. В този случай горният маркуч на радиатора би трябвало да е горещ, а долният - хладен. След това го изпъни на един хубав баир нагоре за няколко минути на нормални обороти, за да може да почне да загрява и да отоври термостатът. Отвори отново капака на двигателя. Ако долният маркуч е горещ - термостатът е отворил. Дотук добре.

    Започни спускане надолу. Спускай се дотогава, докато видиш, че стрелката отново пада под средата. Спри и отвори капака на двигателя. Ако и двата маркуча, както и радиатора, са със сравнително еднаква температура на пипане, то най-вероятно термостатът не е затворил и всичката циркулация на охлаждаща течност все още минава през големия кръг, респективно през радиатора и системата продължава да се охлажда. Ако, обаче, горният маркуч е горещ, а долният отново хладен, то най-вероятно термостатът е затворил и трябва да търсим проблемът другаде.

    През клавиатурата толкова от мен за момента.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с парното на Паджеро?

      Ще опитам и ще пиша за резултата .Благодаря много

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с парното на Паджеро?

        Може би се смесват малко нещата........Казваш , че през другите духалки си духа топло а само от едната не. Това вероятно се дължи на излезнал ръкав /маркуч/ или клапа , която отвежда топлината до тази духалка. За целта трябва да рагобиш разните панели на таблото за достигнеш и имаш видимост до маркуча или ръкава. Що се отнася до термостата то колегата се изразил мн. точно , но при теб може би термостата работи коректно. Падането на стрелката , ако е с малко си е нормално и се случва заради отварянето на големия кръг и температурата на антифриза минаващ през температ. датчик пада.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с парното на Паджеро?

          На галлопера който е еднакъв с паджерото нещата са малко особенни ,при едно положение духат само топло,при друго смесват топлия със външния и тъпо го обясних но с определена нагласа,мога да направя въздуха почти с външната температура.

          Най ми е приятно от страничните да духа жега,а централните да духат студено.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с парното на Паджеро?

            "[QUOTE=traper2504;3453795]Може би се смесват малко нещата........Казваш , че през другите духалки си духа топло а само от едната не. Това вероятно се дължи на излезнал ръкав /маркуч/ или клапа , която отвежда топлината до тази духалка. За целта трябва да рагобиш разните панели на таблото за достигнеш и имаш видимост до маркуча или ръкава. Що се отнася до термостата то колегата се изразил мн. точно , но при теб може би термостата работи коректно. Падането на стрелката , ако е с малко си е нормално и се случва заради отварянето на големия кръг и температурата на антифриза минаващ през температ. датчик пада."


            Точно и при мен беше така, разместил се беше ръкав и клапана за свеж въздух на средната духалка.Това със синьото човече.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с парното на Паджеро?

              Пускам една снимка от интериора на Паджеро 2, а след това ще обяснявам.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5813330

              В червено съм оградил въпросния елемент, за който ще говоря. Има две позиции - нормална и "студена". Студената е отбелязана в син цвят. Доколкото съм запознат, когато е в тази позиция със син цвят, точно през тези двата отвора духа хладен до студен въздух. Идеята била шофьорът да не заспива от топлия въздух. Доколко това е истина, не мога да кажа.

              При мен процедурата е същата. Зимата парното си духа доста топло. Аз го пускам предимно на краката и на прозорците. На краката съм махнал въздуховодите и направо духа от средната конзола, където е самата връзка. На прозорците духа от малката духалка в ъгъла. Там си поставям ръката и ми е супер, докато се сгрея. Средната конзола изобщо не я ползвам, защото така или иначе не духа горещ въздух, а и не ми и трябва.

              Може и при мен да има нещо бъгнато, но така съм свикнал вече.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с парното на Паджеро?

                Пробвах това което ми каза колегата c0dy^ единия маркуч е топъл другия си е хладен . Сега пък стрелката на градусите не стига до средата , вдига се на една трета. Блогодаря за съвета ще разглобя таблото и ще пиша.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с парното на Паджеро?

                  Сложил си менте термостат първо. Второ, провери дали някое жило не се е окачило от клапата. Ще трябва да разглобиш централната конзола обаче.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с парното на Паджеро?

                    на синьо вкарва въздух отвън, на бяло е като другите клапи

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X