Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X3 проблем в задвижването -раздатка диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BMW X3 проблем в задвижването -раздатка диференциал

    Здравейте, от няколко години мисля за СУВ и преди месец се реших взех Х3 Е83 2006г. 2.0д.

    Проблема е следния имам лек шум като от пералня който се чува най-вече от задната част, освен това когато се появи шума има едно леко придръпване което се усеща отпред и това цялото го прави само при ускорение и само над 90км в час. Скороснаа кутия е ръчна, прави го на всички предавки. Раздатката е рециклирана, не светят никакви лампи, няма грешки. Когато изключа раздатката от буксата в багажника проблема изчезва. Според мойте скромни познания прегледах предния кардан, изглежда здрав, нямам вибрации във волана или проблеми при спиране а само при ускорение и само над 90км/ч. Някакви идей колеги, някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ?

    Благодаря предварително за отговорите.

  • #2
    От: BMW X3 проблем в задвижването -раздатка диференциал

    Вътрешни карета ?

    Коментар


    • #3
      От: BMW X3 проблем в задвижването -раздатка диференциал

      Иди при читав диагностик - мисля че трябва да се нулира и "обучи" раздатката и датчика за положение на волана
      0+

      Коментар


      • #4
        От: BMW X3 проблем в задвижването -раздатка диференциал

        Направихме адаптация на раздатката, проверих каретата нямат луфтове и не чувам щракане. Проблема остава. Единственото което забелязах е че когато колата е студена придръпванено и шума са много по -малко. Когато карам 15мин магистрала и проблема се усилва. Мисля си за маслата в раздатка и дифовете.

        Коментар


        • #5
          От: BMW X3 проблем в задвижването -раздатка диференциал

          Как провери каретата? Питам пак, щото на едно ауди куатро със същият проблем май се оказаха карета. Трябва колата да не е с вдигнати гуми, иначе почват да контактуват на различни точки. Ако си бил на канал или си влязал отдолу и всичко е ок, тогава не знам. Това БМВ предполагам не е обикновен Х а Х-драйв, там по спомен си беше технология, отиди някой по запознат да го види.

          Коментар


          • #6
            От: BMW X3 проблем в задвижването -раздатка диференциал

            На крик колега, не мога да гарантирам. Може ли да дадете координати на човек от София който разбира от X-drive ? С удоволствие бих завел колата на читав майстор, стига да знам че ще намери къде е проблема.

            Коментар


            • #7
              От: BMW X3 проблем в задвижването -раздатка диференциал

              Ами не съм в БМВ средите, не знам хора. Вижте я на канал как е, без да се подпират крикове.

              Коментар


              • #8
                От: BMW X3 проблем в задвижването -раздатка диференциал

                Първоначално публикуван от saint85 Преглед на мнение
                Може ли да дадете координати на човек от София който разбира от X-drive ? С удоволствие бих завел колата на читав майстор, стига да знам че ще намери къде е проблема.
                Отиди в официален сервиз.
                По-долу е линк към представителствата в София.
                Който ти е удобен.
                Ако започнеш да ми обясняваш как не разбират и нищо не става от тях, игнорирай ми поста. ( Не се заяждам казвам го съвсем добронамерено)

                https://www.bmw.bg/bg/fastlane/dealer-locator.html#/dlo/BG/bg/BMW_BMWI_BMWM?type=location&term=%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F,%20%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X