Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой СУВ е по надежден

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой СУВ е по надежден

    Здравейте, спрял съм се на 2 модела, но тъй като не съм ги карал за дълго не мога да преценя.
    BMW X5 2008-2010 facelift 3.0 245-286 к.с или
    Audi Q7 2008 facelift 3.0 233 к.с
    Колебая се и за Х6 но тъй като съм решил да отделя не повече от 25к лева, не го споменавам.
    Та, ще съм благодарен ако колегите които имат опит с тях могат да помогнат, кой се държи по добре на пътя, возия, разход, проблеми.

  • #2
    От: Кой СУВ е по надежден

    Здравей колега,

    Имам опит с Ку7.
    Карах го от 0 до 240000 км. Моделът беше точно този, за който питаш но с друг двигател.
    За този пробег освен консумативите, моторчето на задната врата ( капака на багажника), и тонове софтуерни ъпдейти, друго не съм правил.

    Колата е сравнително комфортна. Моята беше с въздушно окачване. Подържа висока скорост без проблем и е стабилна. С правилните гуми зимата също е доста стабилна и проходима. ( На шосе)
    Като подръжка, спирачките се износват много бързо поради високото тегло. Същото важи и за гумите.
    Аз изкарвах по един сезон с чифт гуми и ги сменях. И летните и зимните. При мен беше с 20 инчове джанти за летните гуми и 18 инчови за зимните.
    Предполагам че щом си се насочил към този тип автомобили си наясно с потребностите им.
    Не става за офроуд :-) Опитвал съм се многократно
    Колата е натъпкана с електроника ( за времето си) и това може би ще се окаже проблем с напредването на годините.
    Слабо място е окачването, поради теглото. Ако има въздушно окачване, сферите рано или късно ще се наложи да се сменят. Същото важи и за амортисьори, шарнири, тампони и други дрънкулки по окачването.
    Според мен колата е надеждна до определен пробег. След това всичко е до късмет и как е била експлоатирана преди това.
    За двигателя, който си си харесал не мога да ти дам много информация. Моята беше с 4.2fsi и проблеми не съм имал. Единствено бобини мисля че ми смениха на 120к но те май са консуматив.

    Ако друго те интересува питай.
    Последно редактирано от redex; 23-04-19, 17:01.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X