Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ в избора между Карок и Кона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ в избора между Карок и Кона

    Здравейте потребители на чудесния форум. Изправен съм пред сложна, поне за мен, дилема при избора на нов автомобил. Колебанията ми са между два основни модела - Шкода Карок (1,5 TSI 4x4 7DSG или 2,0 TDI 7 DSG 4x4) и Хюндай Кона (1,6 T-GDI 177 HP 4x4 7DCT). Цените, нивата на оборудване и размерите са почти еднакви. Получих и още една добра оферта за Хонда CR-V 1,6 дизел (тестов автомобил на предпоследния модел), но с ръчна скоростна кутия. Ще бъда благодарен за всякакви мнения и съвети, особено от колеги, които разполагат с преки впечатления от посочените модели.
    Надявам се с ваша помощ да направя най-добрия избор за себе си и семейството.
    Предварително благодаря за съдействието!

  • #2
    От: Помощ в избора между Карок и Кона

    От изброените най приятно ще понавървява 2.0 ТДИ

    Аз не бих се замислил но съм Вагинолюбител изявен.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Помощ в избора между Карок и Кона

      Ако цената за придобиване е почти еднаква,поинтересувай се как са цените на резервните части и обслужването за в бъдеще.Аз също бих взел най-големият възможно мотор (докато не са ги забранили).
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ в избора между Карок и Кона

        Слабата активност по темата явно показва, че тези модели не са много популярни. За да освежа малко темата искам да провокирам мнението ви относно избора на ръчна скоростна кутия или 7степенна DSG, за която чувам и чета доста нееднозначни отзиви.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ в избора между Карок и Кона

          ДСГ7 от нейните първите модели 2009-2012 е проблемна.
          Тогава се пееше мантрата ако е ДСГ да е 6 скоростна че по здрава.
          Сега за нови автомобили това нещо отдавна не е актуално.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Помощ в избора между Карок и Кона

            Здравейте, не знам автора на темата пробвал ли е тестовите коли от изброените.
            Аз ще си призная че съм карал и двете тестово - тоест за по 30-40 мин. Но ги оглеждах много дълго време. Шкодата за мен е по-добра - в колата пространството е усвоено наистина много добре и е просторна с хубав багажник. Смея да твърдя че като качество на изработка е една идея над Хюндая. Аз самия търсех кола за всеки ден, предимно градска, предпочитах без 4х4 просто да е по-висока, заради дупките и мизериите по пътищата, автоматик и единствената екстра която ползвам е keyless, за това не съм сравнявал колите от към екстри при огледа....
            Едно отклонение от темата -
            Стана така че след много мислене чаках Кона на ток - бяха ми обещали вътре да е една идея "по-простона". Просто държа на автоматика, но новите коли са прекалено сложни във всяко едно отношение, за това исках електрическа да не вися по сервизите. Бензиновите не слагат газ, а дизела е още по усложнен. Но уви, Коната дойде и нея карах, неудобна ми е - на ден влизам излизам по 10 пъти от колата поне, понякога качвам някакви машини и други багажи. Само заради това се отказах - струва 80000 лв. и да ми е тясно не върви.
            Бих препоръчал да се запишеш за тестово каране - защото преди записваха за след месец и половина, отделно доставката е 7-8 месеца, интереса е невероятен. Другия вариант е да вземеш spark , за 2 часа за да не чакаш.
            Не си взех нова кола, сега чакам КИА Ниро на ток да дойде в България - била просторна.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ в избора между Карок и Кона

              Първоначално публикуван от arkadas Преглед на мнение
              С искам да провокирам мнението ви относно избора на ръчна скоростна кутия или 7степенна DSG, за която чувам и чета доста нееднозначни отзиви.
              Нямам допир до изброените автомобили но при положение че купуваш нова кола с гаранция, автоматичната ск. не трябва да те притеснява. Отделно е много голямо удобство.
              Каква да бъде - дали 6 или 7 dsg или dtc това ще си го решиш, като покараш и прецениш дали на теб ти харесва.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ в избора между Карок и Кона

                Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
                Нямам допир до изброените автомобили но при положение че купуваш нова кола с гаранция, автоматичната ск. не трябва да те притеснява. Отделно е много голямо удобство.
                Каква да бъде - дали 6 или 7 dsg или dtc това ще си го решиш, като покараш и прецениш дали на теб ти харесва.
                И аз така мислех до скоро, но имам познат с DSG, повече от три месеца сумарно колата му преседя в сервиза, пари не е давал но вноски каско данъци и без кола - мен лично това ме уплаши, така че ако може някой да се осведоми кои са по-безпроблемни / да за нова кола е трудно/ няма да му навреди.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ в избора между Карок и Кона

                  Имам опит с dsg 6 скорости монтирано в Ауди Ку7 от 0 до 270000км. Никакви проблеми. ( 4.2 FSI) не го жалех
                  Жена ми в момента търкаля Пасат от 0 към момента е на 98000км 7dgs никакви проблеми
                  Не съм фен на марки, модели или технологии. Споделям моят опит.
                  Като е решил човека да взима такава марка кола, да го откажем ли, щото имало проблеми. Всички имат проблеми рано или късно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ в избора между Карок и Кона

                    Първоначално публикуван от Bouns Преглед на мнение
                    Здравейте, не знам автора на темата пробвал ли е тестовите коли от изброените.
                    Аз ще си призная че съм карал и двете тестово - тоест за по 30-40 мин. Но ги оглеждах много дълго време. Шкодата за мен е по-добра - в колата пространството е усвоено наистина много добре и е просторна с хубав багажник. Смея да твърдя че като качество на изработка е една идея над Хюндая. Аз самия търсех кола за всеки ден, предимно градска, предпочитах без 4х4 просто да е по-висока, заради дупките и мизериите по пътищата, автоматик и единствената екстра която ползвам е keyless, за това не съм сравнявал колите от към екстри при огледа....
                    Едно отклонение от темата -
                    Стана така че след много мислене чаках Кона на ток - бяха ми обещали вътре да е една идея "по-простона". Просто държа на автоматика, но новите коли са прекалено сложни във всяко едно отношение, за това исках електрическа да не вися по сервизите. Бензиновите не слагат газ, а дизела е още по усложнен. Но уви, Коната дойде и нея карах, неудобна ми е - на ден влизам излизам по 10 пъти от колата поне, понякога качвам някакви машини и други багажи. Само заради това се отказах - струва 80000 лв. и да ми е тясно не върви.
                    Бих препоръчал да се запишеш за тестово каране - защото преди записваха за след месец и половина, отделно доставката е 7-8 месеца, интереса е невероятен. Другия вариант е да вземеш spark , за 2 часа за да не чакаш.
                    Не си взех нова кола, сега чакам КИА Ниро на ток да дойде в България - била просторна.
                    Благодаря, колега за споделеното мнение. Тест драйв за сега не съм правил именно поради дългото чакане. Единствено внимателно съм ги оглеждал и сравнявал като екстри и качество на изработката и материалите. Споделям мнението, че Шкодата е една идея по-добра в това отношение. Благодаря

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ в избора между Карок и Кона

                      Абсолютно съм съгласен с колегата !
                      И при "най-здравите" марки и модели от фолклора може да си изтеглил единствената неправилна клечка от целият кибрит.
                      Когато си взимаш нещо "с найлоните", водещото трябва да е цвят, тапицерия и комфорт.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ в избора между Карок и Кона

                        7-степенното DSG при моделите с 4х4 и при ВАГ-ове с 2-литрови двигатели на предно предаване, са нов модел, различен от прочулото се с проблеми 7-степенно DSG.

                        Проблемното 7-степенно DSG, модел DQ200 e със сухи съединители и се слага при двигатели с до 250нм, т.е. 1.0тси, 1.2тси, 1.4тси, 1.5тси, 1.8тси и 1.6тди, вариант с 4х4 обаче с това DSG няма. При ранните модели проблемите варират от дефектни мехатроници до проблемни съединители. Кутията е подобрена доста и при новите модели, не би трябвало да създава проблеми.
                        7-степенното DSG, модел DQ380(предно предаване) и DQ381(4x4) няма общо с DQ200. При този модел съединителите са в маслена баня и като цяло кутията е много по-здрава, с усилени компоненти и се слага при по-мощните двигатели. Тази кутия замества 6-степенното DSG (DQ250), което вече не се слага. DQ380/381 се явява като по-лек вариант на кутията на Ауди RS3 - DQ500.

                        Аз също съм в процес на купуване на нов автомобил/кросовър и ако ще е от VAG групата, задължително ще е с DSG.

                        П.П. Ауди Q7 със DSG няма и не е имало, кутиите там са обикновени автоматици 6 или 8-степенни, произведени от ZF или Aisin

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ в избора между Карок и Кона

                          Първоначално публикуван от CH024 Преглед на мнение
                          7-степенното DSG при моделите с 4х4 и при ВАГ-ове с 2-литрови двигатели на предно предаване, са нов модел, различен от прочулото се с проблеми 7-степенно DSG.
                          Днес питах един от механиците при нас,отговори доло-горе същото -DSG 7 на Карок,Кодияк и т.н от последните години се явява, нещо като втора генерация,подобрена и с премехнати проблеми от предходната.
                          Проблеми при по-старите модели имало по-често при бензиновите автомобили.
                          Той самият си взе Карок,но 1.5 бензин с ръчни скорости,основна причина за избора-автоматика е с около 2500 едвро по-скъп.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ в избора между Карок и Кона

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            Днес питах един от механиците при нас,отговори доло-горе същото -DSG 7 на Карок,Кодияк и т.н от последните години се явява, нещо като втора генерация,подобрена и с премехнати проблеми от предходната.
                            2-ра генерация на сухото DSG-7 има и се слага пак на малолитражките, но само на предно предаване. Ако са 4х4 се слага мокро DSG-7, което няма общо със сухото, съвсем различен модел е.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X