Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно смяна на бутало и цилиндър.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно смяна на бутало и цилиндър.

    Здравейте коелги, имам gilera r1 125cc 2t, но мотора имаше проблем че не палеше и се оказа слаба компресия под 5 бара, а след като разглобих двигателя видях че буталото е надрано от едната страна, а цилиндъра има много лека пукнатинка, която почти не се забелязва и е само от вътрешната страна дълга около 3 милиметра, но тъй като мотора е италянски и стар 1989г намирането на части е мн трудно, интересува ме какви варианти имам и дали мога да сложа бутало и цилиндър от друг мотор със същия диаметър и големина който да пасне на този, от накой японски примерно или друг модел италянски.. или да да се изшлайфа стария цилиндър за да се ползва и просто да му купя едно ново бутало, дали има начин да се оправи стария по някакъв начин. Ще съм благодарен на всяко мнение относно проблема

  • #2
    От: Въпрос относно смяна на бутало и цилиндър.

    Напълно е възможно да се приспособи и друго бутало , но трябва да го направи някой който го е правил и разбира. Трябва да се направят някои измервания , може да се наложи и поставянето на по-дебела гарнитура между цилиндъра и картера , да се правят корекции по новото бутало,.... Може и друг цилиндър , но е по-сложно. Възможности има , но ти трябва правилният човек и да прецениш дали си заслужава.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно смяна на бутало и цилиндър.

      Нов комплект гледам тука по нета е 250 евро в Италия.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно смяна на бутало и цилиндър.

        Занеси го в някоя шлайфбаза, да го измерят, да видят дали е риза или никасил/хром и да ти кажат какво да правиш.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно смяна на бутало и цилиндър.

          Благодаря за мненията момци, само да ви питам тъй като намерих цилиндър от подобна джилера, но на него няма изпускателната клапа от страни на нея пише APTS, някои може ли да ми обясни за какво служи и възможно ли е да работи двигателя без нея.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X