Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 10 000 лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип до 10 000 лв.

    Здравейте.

    Нов съм във форума, но виждам, че хората тук са сериозни и дават изчерпателни съвети.

    Търся си джип за лек черен път и междуградско (вкл. магистрала), до 10 000 лв. Предпочитам по-голямо пространство за багаж, ако е възможно (дори да не е в багажника, а в купето). Доколкото виждам в тази категория влизат джипове със средна консумация от 10 нагоре, което не ме устройва. Затова може би нещо с газова уредба? (ако е вярно, че така консумацията спада "двойно", колкото е разликата между цената на бензина и газа). Мога да го закупя и от Германия, има и оферти със сложена газова уредба.

    Да го кажем така: устройва ме харч до към 10 лв/100 км. Мога да приема, че в такъв случай SUV не е за мен, но доколкото знам, с газова уредба нещата стоят другояче. На всеки джип ли може да се сложи и колко намалява разходите?

    Като всеки търся джип с минимални разходи по поддръжка. Не съм запален по някакъв сериозен офроуд, но искам стабилна кола, която да мога да използвам в планински райони (ходене за риба, селски пътища и пр.). Навярно ще я карам само извънградско и селско, по-малко градско. Няма да я натягам и надали ще правя повече от 6-7000 км. годишно.

    Благодаря ви много!
    Кристиан

    П.п. Разбира се, мога да приложа и конкретни оферти, но засега не знам на какъв принцип да ги търся.

  • #2
    От: Джип до 10 000 лв.

    10лв/100км + пространство силно ти ограничава избора.

    Коментар


    • #3
      От: Джип до 10 000 лв.

      Пасат 2 синхро
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Джип до 10 000 лв.

        Е да, но иска SUV, ама с минимални текущи разходи, а и за подръжка, да има и обем, демек като всички които пускат подобни теми и са карали само лек автомобил до момента.

        ... аз пък искам да съм Батман.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Джип до 10 000 лв.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Пасат 2 синхро
          ... ама не е СУВ ами лека кола. И в 10лв/100км можеш да го вкараш само с пропан или метан - и отидЕ багажникът.

          Коментар


          • #6
            От: Джип до 10 000 лв.

            ... и само да вметна, 4 гуми за SUV са около 800лв, като според вида им може да се наложи и един комплект зимни.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Джип до 10 000 лв.

              При 6-7 хил. км. на година само ГО, данък, винетка, масло и филтри почват обезпокоително да гонят 10 лв/100 км.

              Коментар


              • #8
                От: Джип до 10 000 лв.

                Фиат Панда 4х4

                Коментар


                • #9
                  От: Джип до 10 000 лв.

                  А ти викаш сериозни били.......а да видиш ти едни сериозни.

                  Е ма мен,сериозен като жьлтра треска в Бразилия.

                  На джипката последното нещо за което да се стягаш е разхода тия дни,за 10 бона ще е с мноооого неизвестни,а и само нормалната подръжка както се каза ще ти стъпи едни пари които няма да ги харесаш.

                  Е на мойто гумите са 1400 долара,на Мерцедес С класа / не Ц ми другото С / са 600 долара, на Ц класичка са 300,айде още 50 сложи та да са хубави та 350.


                  Остави тая работа с джипката,10 на 100,минимална подръжка и багажник да има,свестен за 10 бона.Рано или късно някой съвсем сериозен ще влезе,ше ти вкара оферта за една Кия примерно или нещо подобно,но това си е компромис еле с никаквите километри на година........пък и един обем има.......като на комбито ми магажника.


                  Вдигай разхода или гледай Пасат или на Пасата брачеда или някой от родата им.Обем за 10 на 100 за 10 няма,мина това време.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип до 10 000 лв.

                    Е то при тия километри разхода на гориво, едва ли е най важното. Гледай да намериш прилично подържан екземпляр, независимо от марката.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип до 10 000 лв.

                      Така си е,мойто комби прави 8 ма мили на галон или грубо 30 на 100,номера е да не се чупи па да харчи колко иска.

                      За марката не знам,аз не бих се съгласил,че коя да е марка става,за приличен екземпляр за 10 с обем........искам да го видя аз това.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип до 10 000 лв.

                        ... иии, Кристиане, не оставай с лоши впечатления от коментарите, просто се опитваме да ти кажем, или по-скоро да ти разбием розовите илюзии и да те подготвим ако си вземеш нЕква джипка, че разхода няма как да е 10лв/100км. Разход на каквато и да е печка под 10литра/100км няма, а бензиновите са нагоре, като разхода като литри на газ е повече от на бензин.
                        Помисли си добре дали всъщност ти трябва джипка (независимо какъв смисъл влагаш в това), и ако да, готов ли си за текущите разходи ?
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 21-04-19, 00:29.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип до 10 000 лв.

                          Аз друго се чудя.

                          Нема-нема и дойде някой - приготвил 10 или 20 хиляди пари които да даде отнапред, ооообаче разлика в разхода на гориво 300 или 500 лева годишно му променя плановете.

                          Няма лошо ниският разход да е самоцел, обаче много често се появяват точно такива комбинации от изисквания, та явно се дължи на някаква сложна и разпространена заблуда в сметките.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип до 10 000 лв.

                            Първоначално публикуван от kakehavata9 Преглед на мнение
                            Доколкото виждам в тази категория влизат джипове със средна консумация от 10 нагоре, което не ме устройва. Затова може би нещо с газова уредба? (ако е вярно, че така консумацията спада "двойно", колкото е разликата между цената на бензина и газа). Мога да го закупя и от Германия, има и оферти със сложена газова уредба.

                            Да го кажем така: устройва ме харч до към 10 лв/100 км. Мога да приема, че в такъв случай SUV не е за мен, но доколкото знам, с газова уредба нещата стоят другояче. На всеки джип ли може да се сложи и колко намалява разходите?
                            Това математиката явно трябва да и се пообърне внимание като доста полезен предмет.
                            "Средна консумация от 10 нагоре", и при нафта и при бензин, в пари е от 20лв нагоре. Ама даже и при точно 10, пак е от 20лв нагоре, значи за над 10, както се уточни, че са повечето, ще е още по-нагоре. Демек си отива към 30лв за 100км, средно...А не малко модели ги подминават с доста, особено пък на градско, или извън пътя и пр.
                            Като правило, тия на които се слага газ, бензиновите, си харчат няколко литра отгоре спрямо дизеловите, а като им се сложи газ, често вдигат още една идея разхода в литри. В най-добрия случай да намериш голяма катафалка с относително малък мотор, при сегашните цени на горивата, даже и на газ ще си надминеш заданието, с близо 50%. Ако тия 300-400лв в повече на година(при твоя малък пробег), са ти от значение, значи не си за джип. Това в най-добрия вариант, че има и доста по-харчовити.

                            От друга страна, има едни "джипове", които са по близки като конструкция до леките коли, макар че широката публика не ги различава много от по-сериозните. За леки задачи извън пътя се справят, някои от тях са си доста обемни, а пък средния им разход при вариантите с газ, може горе-долу да влезе в посочената граница, в зависимост и къде и как се карат.Примерно Хонда CR-V, Митсубиши Аутлендър, Хюндай Санта Фе, Тойота Ра в 4, и пр. подобни.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип до 10 000 лв.

                              2 литрово бензиново Дискавъри на пропан бутан с асфалтови гуми аспиринчета карано от един беден човечец от централен балкан.
                              Кълнеше ми се за разход 8-11 газ като бе много удушено откъм вървеж.
                              Със сигурност е обемно и е по жип от всеки пасатор.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X