Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 10 000 лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джип до 10 000 лв.

    20лв на 100 километра и се доближаваш до разхода на Чероки бензин на газ, но без обема и безплатната поддръжка. За сметка на това имаш глезотийки от всякакво естество и за 10 бона би трябвало да е останало доста от джипката в него.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Джип до 10 000 лв.

      Благодаря за коментарите и съветите!

      Подозирах сам, че мечтите ми са по-скоро нереални...

      Значи доколкото разбирам, така или иначе разходът отива към 20лв/100км. При 5000 км на година това прави 1000 лв. При лека кола с аналогичен обем на багажника (да кажем 400 л.) харчът може да е около 15лв/100, което прави 750 лв., т.е. разликата не е голяма.

      Какви модели бихте ми препоръчали при такъв разход? Рав4 и ЦР-В са все с малки багажници доколкото виждам.

      Коментар


      • #18
        От: Джип до 10 000 лв.

        Благодаря ви много за съветите.

        Като сметне човек, дори при 20лв/100км не излиза толкова повече от една нормална лимузина. Особено при сравнително малък пробег. Можете ли да ме посъветвате модели? Рав4 и Хондите май са с малки багажници. Как е например митсубиши аутлендър? Форестър? Търся нещо с около 400 л. багажник.

        Коментар


        • #19
          От: Джип до 10 000 лв.

          Благодаря ви много за съветите.

          Като сметне човек, дори при 20лв/100км не излиза толкова повече от една нормална лимузина. Особено при сравнително малък пробег. Можете ли да ме посъветвате модели? Рав4 и Хондите май са с малки багажници. Как е например митсубиши аутлендър? Форестър? Търся нещо с около 400 л. багажник.

          Коментар


          • #20
            От: Джип до 10 000 лв.

            Повечето пишещи тук пропускате гледната точка на пусналите подобни теми.
            Хората искат SUV, че е модерно, но са свикнали на разход под 7-8, щото до сега да карали коли, и то прагматични, и сега Ем искат да са модерни, Ем разходите им да са същите, а ако може и по-малки.
            Който иска да е гъзар трябва да си плаща масрафа.
            На който наистина му трябва джип, дали за работа, дали за кеф, разхода не го интересува, без значение от възможностите си/му.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Джип до 10 000 лв.

              Естествено че ме интересува разхода.
              Все пак трябва да знам каква автономност имам
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Джип до 10 000 лв.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Естествено че ме интересува разхода.
                Все пак трябва да знам каква автономност имам
                Това е съвсем друга гледна точка.
                В темата под разход се разбира и разглежда само финансовият.

                ... а и като си м/у бензиностанциите автономност ти не требе, а пък ако спреш, пътната помощ пристига преди да си си затворил чилифончиту.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Джип до 10 000 лв.

                  Първоначално публикуван от kakehavata9 Преглед на мнение
                  .... в такъв случай SUV не е за мен, ...
                  Некои хора са си навили една плоча на пръста и си дрънкат постоянно едно и също без да прочетат и осмислят написаното !

                  За такъв разход само метан . За багаж дълга база. За 600 лева едни китайски АТ-та и си ти ! Според мен Паджеро/ Галопер или Терано трябва да свършат работа. Важното е да гледаш да не е много ръждиво.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джип до 10 000 лв.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Естествено че ме интересува разхода.
                    Все пак трябва да знам каква автономност имам
                    Аз пък не съм убеден, че ако си тръгнал на "експедиция", си наясно каква автономност имаш . Две интересни локви ше ти разбият всички сметки.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джип до 10 000 лв.

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Аз пък не съм убеден, че ако си тръгнал на "експедиция", си наясно каква автономност имаш . Две интересни локви ше ти разбият всички сметки.
                      Напротив. Много добре знам къде колко харчи.
                      Е, не абсолютно, но с достатъчна точност.

                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джип до 10 000 лв.

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ... аз пък искам да съм Батман.
                        Ватман на газ - к'во пък, от самолет не си личи...
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джип до 10 000 лв.

                          Колега, твоята дилема е дали да се примириш с повече пари за гориво, или да си караш кола.
                          Трябва да си решиш кое ти е по-важно.

                          Най-разумния избор е джип с газ, на доста марки може да се сложи бутилка под купето и така да има място за багаж вътре.
                          Имам терано, бензин, на дълго гори 13-14 газ, и то с галене.
                          Ако започна да го юркам-вдига доста разхода.
                          Дизелово дискавъри 1 при галене и малки и леки гуми-пада под 8/100 нафта, но това по сегашни цени е към 20 лева. А и не винаги ще се кара "галещо".
                          Аудито с галене ми направи рекорд от 3,8/100. Но то не може да се кара така, при нормално каране си гори 5/100. Което пак е над 10 лв.

                          Та виж си приоритета, и решавай.
                          Джипове много, ако задължително искаш да е джип-ще даваме акъли.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Джип до 10 000 лв.

                            Здравейте,

                            благодаря ви много за отговорите! Още от вчера се опитвам да публикувам отговор, ама все не става.

                            Разбрах, че с толкова нисък разход няма да стане, при все това си мисля за рав4 или хонда црв като за начало. Ще потърся инфо дали могат газови или метанови уредби да се сложат на тия и други модели от този калибър.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джип до 10 000 лв.

                              Първоначално публикуван от kakehavata9 Преглед на мнение

                              Рав4 и Хондите май са с малки багажници. Как е например митсубиши аутлендър? Форестър? Търся нещо с около 400 л. багажник.
                              В момента и аз избирам подобен джип и Рав4 (2007-2009) го разгледах много внимателно на живо. При спуснати седалки багажника му е по-голям от на повечето СУВ-а (180 см на 120 см), височината не я мерих. Само че с дизел разхода няма да го докараш под 10 според мен, а бензинов за 10к не знам дали ще намериш.

                              Успех!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джип до 10 000 лв.

                                Първоначално публикуван от MERLINss Преглед на мнение
                                В момента и аз избирам подобен джип и Рав4 (2007-2009) го разгледах много внимателно на живо. При спуснати седалки багажника му е по-голям от на повечето СУВ-а (180 см на 120 см), височината не я мерих. Само че с дизел разхода няма да го докараш под 10 според мен, а бензинов за 10к не знам дали ще намериш.

                                Успех!
                                Рав 4 или ЦРВ не са лоши варианти. В ЦРВ съм се возил няколко дни, багажникът не е малък, иначе е удобна кола за пътуване. Може да се ходи по ливади и за риба, стига теренът да не е кален или много лош.

                                За по-сериозен и по-смислен вариант се присъединявам към колегата Кольо - Нисан Терано (или Форд Маверик, което е същото) 2.4 бензин. Вече е джип, цената на придобиване е смислена и няма нужда да е на 30 години. Удобен, климатикът не е рядкост, както при по-старите коли. Хем дълга база, хем проходим, хем здрав. Разходът на газ не е сериозен - 15 - 18 лева на 100 километра не е с много повече от Рав 4 или ЦРВ-то, но вече е джип. Другите две най-вече приличат на джипове. Моят глас е за него.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X