Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

    Здравейте колеги !

    Пред избор съм на слънчеви панели за битова гореща вода, до сега имам изградени две исталаций от преди 20 години , със плоски колектори са не селективни медни.Работят безотказно от изграждането си до сега,но вече гледам има много съвременни решения , а ми се иска на новата система да подпомага и отоплението в някакъв момент.

    Преди време попаднах на тази иновативна система . Ако някой има впечатления от първа ръка за надежност и ефективност бих се радвал да ги сподели.
    Прикачени файлове
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

    Абонирам се.

    P.S. Това ме изкефи: "Първите слънчеви системи които работят и нощем", демек, това са слънчево-лунно-безлунни системи !
    Тия са измислили нЕква селективна черна дупка !
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 20-04-19, 19:57.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

      Погледнах им сайта , но това работи с термопомпа , а не директно топлене на вода - поне аз така го разбрах .

      Коментар


      • #4
        От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

        Даже фотоволтаиците не работят нощем!Тия са по UFO технология и стандарт явно,а имам те ническа култура ,познания и практика в слънчеви панели от почти всякакъв тип !Явно извънземните са сред нас с тая технология!И нощем работят.........,иуаси уайката!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

          Че , ще работи , ще работи , защото ползва ток и фреон , ама колко , ще е ефективно ?

          Коментар


          • #6
            От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

            Демек, това не е "слънчева система", а термопомпа която работи по-ефективно когато пече.
            Няма лошо, но и в такъв случай надписа пак заблуждава.
            Не коректно, ако е термопомпа да си го напишат по някакъв не толкова подвеждащ начин.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Демек, това не е "слънчева система", а термопомпа която работи по-ефективно когато пече.
              Да на практика това е хибрид между едното и другото,интересно ми е колко е практична във финансово отношение тази комбинация.Освен че,е иновативна и доста компактна.

              Надявам се някой да има информация от първа ръка.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

                Колега проучил ли си колко приблизително е цената за цялостна инсталация.
                За колко години очакваш възвращаемост на инвестицията

                Коментар


                • #9
                  От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

                  Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                  Да на практика това е хибрид между едното и другото,интересно ми е колко е практична във финансово отношение тази комбинация.Освен че,е иновативна и доста компактна.
                  ...
                  Аз съм си мислил как мога да си направя такава като си я представях малко по-различно.
                  Нямах представа, че се предлагат подобни, но не съм търсил защото при мен е сложно с монтажа на панелите, че къщата ми е орташка работа.
                  Така или иначе реших, че за сега няма да се строи кооперация, та ще правя по-сериозни ремонти, а това ме интересува защото дори и да сложа ТП за отопление, лятото ще трябва да се ползва ползва към 30м неизолиран тръбен път през цялата къща до бойлера.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 20-04-19, 22:54.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

                    Да разбирам ли,че това е термопомпа с “разгънато“ на панели външно тяло?
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

                      Баш, но и така, че да слънцето да го грее по-добре.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

                        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                        Да разбирам ли,че това е термопомпа с “разгънато“ на панели външно тяло?
                        Ей сега ще дойде scrapheap и ще ви разкаже за патилата на собственика на една такава система. Аз нямам впечатления от първа ръка, но разказите напълно се покриват с теоретичните ми съображения.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

                          Когато сериозните световни производители в бранша започнат да предлагат такива системи - тогава бих си сложил такава.

                          Засега фирмата и технологията ми прилича на квартален бълбукатор за балъци
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

                            Само като прочетеш "Първите слънчеви системи които работят и нощем", би трябвало сериозно да се замислиш, че ако посланието им към пациентите е тъпо, кво остава за продукцията !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой ползва ли такива слънчеви панели за отопление ?

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Само като прочетеш "Първите слънчеви системи които работят и нощем", би трябвало сериозно да се замислиш, че ако посланието им към пациентите е тъпо, кво остава за продукцията !
                              И уеба им го нема...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X