Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

    Здравейте колеги
    Днес си сложих ново гърне SC, но то си права тръба от вътре и днес набих един заглушител (защото бучеше и не се траеше) и сложих каменна вата зад него (за да не я изплюе) и тъй върви си сега и определено има разлика във шума (много по-тих е, направо кеф ми прави) обаче от време на време няма сили когато е на скорост направо си заглъхва и трябва да натисна съединителя за да го изфорсирам и се оправя та мисълта ми е какво да направя че да заглушя това кенче

  • #2
    От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

    Наздраве за първия моторист дето иска да вдига по-малко шум.

    Коментар


    • #3
      От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

      Тая тема трябва да е на видно място.

      Коментар


      • #4
        От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

        Към самото гърне няма ли си оригинален заглушител ?
        Ако няма варианта е да се направи.
        Друг вариант е да си сложиш оригиналното гърне.
        Обикновено тази трансформация се прави за повече звук/шум или/и "вървене". Но там заигравката е много по голяма и не става само със смяна на гърнето
        Сега - BMW R1200RT 2006 г
        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

        Коментар


        • #5
          От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

          Първоначално публикуван от vikitrevi Преглед на мнение
          Здравейте колеги
          Днес си сложих ново гърне SC, но то си права тръба от вътре и днес набих един заглушител (защото бучеше и не се траеше) и сложих каменна вата зад него (за да не я изплюе) и тъй върви си сега и определено има разлика във шума (много по-тих е, направо кеф ми прави) обаче от време на време няма сили когато е на скорост направо си заглъхва и трябва да натисна съединителя за да го изфорсирам и се оправя та мисълта ми е какво да направя че да заглушя това кенче
          Първо да кажеш два такта ли е или четири такта , ако е два такта , ауспуха е от голямо значение. За заглушител ти трябва една гъсто надупчена тръба , около нея се намотава стъклоплат , вкарва се в тръба с по-голям диаметър , затапва се от едната страна, натъпква се с вата , затапва се и от другата страна.

          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

            Мотора е 4 такт инжекция

            Коментар


            • #7
              От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

              Колега, имаш ли някакви снимки на процеса на изработка?
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

                За кое става въпрос

                Коментар


                • #9
                  От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

                  Няма проблеми ако просто си подменил старата вата със каменна. Ще върши същата работа и е негорима и доста по евтина.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

                    Първоначално публикуван от vikitrevi Преглед на мнение
                    Мотора е 4 такт инжекция
                    Като питаш нещо , ще даваш повече информация за мотора , тактове , кубици , марка , вид , така повече колеги могат да ти помогнат. При четири тактов мотор имаш повече свобода относно размера на заглушителя , но пак са от значение кубиците. Като го позаглушиш , би трябвало да ти падне малко и разхода на гориво.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

                      Ако направо кажеш марка и модел на мотора и марка и модел на гърнето/шумозаглушителя хептен ще може да ти помогне някой. Не мисля, че е нормално 4 тактов шумозаглушител да има само права тръба без преграда/пластина/тапа някъде там. Ако отпушиш много (сложиш някакво състезателно гърне) или запушиш много, обикновено трябва да смениш и мапа на инжекцията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

                        KTM RC 125, 2015 година, 15 коня, гърнето е спортно SC project, набутах заглушител за акрапович и каменна вата, мотора от вееме на време няма сила или с други думи заглъхва (прави го и без тези модификации като не е загрял ако можете да ми помогнете и за това ще съм благодарен) батерията е по-малка 12волта 4 ах трябва да е 12в 8ах но се съмнявам да е от това защото преди не правеше проблем, та да за гърнето ремап ли трябва или просто много съм го запушил

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

                          Ами ти сам казваш, че е правил проблема и без модификацийте кое те кара да мислиш, че е от тях?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

                            Че без тях го прави само при студен двигател, а със тях когато му скимне

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сложих каменна вата във ауспуха защото много бучеше, дали пречи на двигателя

                              И да подчертая не съм сменил старата вата на гурнето със каменна аз набутах каменна вата директно в дупката от която излизат изгорелите газове, но зад заглушителя за да не я хвърли

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X