Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

    За съжаление от край време наблюдавам около себе си "българския мъж"под различна форма на представители от мъжкия пол.Той е велик,вечер иска салатата,ракията,не чисти,не мие чинии,понабива жена си от време на време и съответно не му е работа да се занимава с децата.По-лошото е ,че скоро няма и да се осъзнае.Това тотално изкривено самосъзнание пречи на развитието на днешната младеж от най-ранна детска възраст.Още по лошо е ,че много хора вече не искат деца заради собствения си комфорт.
    А реално единствения смисъл е да създадеш поколение и децата да растат здрави и щастливи пред очите ни,поемайки пълна отговорност за тяхното възпитание и образование.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • #32
      От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
      За съжаление от край време наблюдавам около себе си "българския мъж"под различна форма на представители от мъжкия пол.Той е велик,вечер иска салатата,ракията,не чисти,не мие чинии,понабива жена си от време на време и съответно не му е работа да се занимава с децата.По-лошото е ,че скоро няма и да се осъзнае.Това тотално изкривено самосъзнание пречи на развитието на днешната младеж от най-ранна детска възраст.Още по лошо е ,че много хора вече не искат деца заради собствения си комфорт.
      А реално единствения смисъл е да създадеш поколение и децата да растат здрави и щастливи пред очите ни,поемайки пълна отговорност за тяхното възпитание и образование.
      Вероятно повечето са чели "Срещи с Буров" -тук извадени мисли и по темата...http://webstage.bg/li-ri-chni-otklon...nas-burov.html

      Коментар


      • #33
        От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
        За съжаление от край време наблюдавам около себе си "българския мъж"под различна форма ......
        Не че нещо, но ето за баланс и една бъдеща мама, докторант по международно право, МО и тн, ,,Стани богат" от днес. Бива да се види
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190419_192945.jpg
Прегледи:1
Размер:313.9 КБ
ID:5812879
        Публиката помага
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #34
          От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
          ...
          А реално единствения смисъл е да създадеш поколение и....
          Дали?
          Не съм толкова сигурен...

          Коментар


          • #35
            От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Не че нещо, но ето за баланс
            Нормален резултат от образование с практична насоченост .
            То Карлово......Калифорния,компютър......компот.............
            През 80, 90 -те години всеки добър ученик в 10 клас(основната публика в предаването) можеше да отговори без "жокери" и федералният окръг да спомене.

            Коментар


            • #36
              От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Дали?
              Не съм толкова сигурен...

              Въпрос на ценности.
              И ако не беше така,ти нямаше да можеш да пишеш сега и тук.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #37
                От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                Въпрос на ценности.
                И ако не беше така,ти нямаше да можеш да пишеш сега и тук.
                Тъй, де, кой знае какво смислено не съм написал, пък ей ме на.

                Бъркаш почти животинския инстинкт за възпроизводство с човешките стремежи към нещо, дето не задължително са свързани с това.

                Коментар


                • #38
                  От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                  Леле, темата е чудна.
                  Имам приятел който чудесно обгрижва таквиз мами а и от както стана на 40 даже и на дъщерите им показва това онова.
                  Та това дето ми е споделял е че мъжете се позабравят с това колко точно да изкарват или да не изкарват, и в двата случая гледат да са по-далече от семейството.
                  Та жените на тия дето изкарват повечко, му оставят пари, подаръци, даже и половината вноски на новата му кола оправиха.
                  Жените на тия дето не изкарват толкова, той пък им купува подаръчета и ги води по курорти.
                  Та моя приятел работи по 40-50 часа седмично, изкарва между 3 и 5к лв- не знам точно ама е горе долу там по груба оценка.
                  Другите 40 часа ги инвестира в обгрижване на жении дъщери.
                  Повечето от обгрижваните са доста заети- с детето, мъжа или някви битовизми и му се обаждат с точна уговорка- среща за 1 часа или ядене и среща за 2 часа.
                  Седмично казва че спи с не повече от 10 различни жени, аз му вярвам, защото съм го засичал за седмица със 6 различни.
                  Над 10 жени/срещи ако има желаещи за седмица ги отказва, защото му падала концентрацията и други работи.
                  Това му е основното хоби на човека и е добър.
                  За неучастие в семейството има страшно много оправдания. От изкарване/неизкарване на пари до хобита, риби, приятели и т.н.
                  То не се отразява само в обучението на децата а и на много други семейни дейности.

                  Проблема на днешното общество е че хората масово губят мярката за всичко. А и широко рекламирания егоизъм, да си гледаш гъза, хобито, приятелите, социалните контакти...
                  Много малко хора си правят оценка на възможностите и на това което постигат. Всеки с 1500 лв запалта иска да си купи апартамент/кола в Софията, щото всичките му приятели си били купили.
                  Ама те не си били купили, а било на кредит за 30 год... И после газ, да бачка.
                  След 10 год, жена му щастливо женена за друг с бебе от новия, детето му на 20 не иска да го погледне. А той буха още 20 год вноски, но вече заплатата му е 2 к...
                  Пусни най-елементарните човешки недъзи на свобода- страх, завист и т.н. и ела да видиш в какво се е превърнало обществото ни. Масово сме забравили да се радваме на нематериалните неща.
                  Та с примери е пълно. Човек както сам може да се преебе, друг не може.
                  За всяко отсъствие от сем. задължения има човек като тоя моя приятел, дето си маркира среща за седмицата...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                    Аха, в природата празно няма.
                    Една жена казала на любовника си да наточи ножовете, че мъжът и никакъв го няма. Жули човекът и си мисли:
                    В нас кой ли точи ножовете...
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                      Възпитанието са дава и от двамата ,ангажираноста е еднаква,отговорноста също!Дъщерята завърши отдавна,но още докато учеше на даскалите не им се искаше аз да съм на родителска/жена ми е преподавател в същото училище/,щото задавах мноо остри въпроси ,на които получавах мънкане!Сега със сина е малко по-нормално ,учителите са адекватни и няма много стари соц.гарги,дето изискваха "Здраве желаем "допреди година-две.Сина ми има и внедрено възпитание за въдворяване на ред и дисциплина ,така че всеки да може да възприема обучението ,без да има пречещи с лоша дисциплина или жертви на малтретиране,има си и група от съмишленици.Не изисквам супер успех ,изисквам отговорност и човещина .Учителите са там да обучават ,а не да се занимават с келемета на които им.липсва ранното възпитание,на всичкото отгоре нямат право на почти никакъв контрол.,така че.фазата на контрола трябва да е и в част от децата ,които искат да водят нормални занимания и да са в помощ на преподавателите!Иначе повечето мами глезят зверски отрочетата си,друга част ,точно обратното ,никаква заинтересованост!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                        Мъж обикновено внушава, че даскалите са пичове. Какво внушават повечето жени болшинството знаем. За джендърите да се сподели е интересно.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                          Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                          Е, тя темата е издънка отвсякъде - под общ знаменател се слагат бая майки и им се лепват по две квалификации... За мъжете подобно. Явно автора е изследвал задълбочено обществото...
                          И точно заради това, аз и не поглеждам въпроса "прави ли СМЕ мъжете...", а бързам да се разгранича от тая група.
                          На свой ред, сервирането на лъжата "много съм се разработил за прехраната..." като нещо утвърдено, нормално и естествено ме дразни, затова и пиша мнението си.
                          И даже не ме е толкова яд за лишените от внимание деца или пък съпруги, ами повече се дразня на лицемерното преработване.
                          Щото дали ще смяташ някоя оферта до 100 часа, дали ще водиш плитък разговор с някой наперен мениджър с надеждата това да те приближи до договор, дали след работа ще ходиш "да чукнеш някое частно" или ще клекнеш на началника да работиш и тоя уикенд понеже нещата са на зор, резултата е все същия - тебе те няма и респективно, не участваш в живота на тези у дома.
                          Да сменяш памперси и да възпитаваш не е много фън, както и всичките зациклящи ангажименти, досадните малки спречквания и монотонността...
                          И аз предпочитам 1000 пъти да си бачкам бачкането пред тези неща, но знам че трябва да съм част от тях, защото те са част от отношенията ми с тези хора.
                          А имаш ли изградени отношения, много естествено се умножават и приятните моменти.
                          Единици от нас живеят бляскав и героичен живот. Аз лично, гледам да бъда честен с хората и да съм точен, надявайки се че ще оставя добър пример и спомен.
                          Математиката показва че половината от пътя е вече извървян, а често се случва тоя път и внезапно да свърши.
                          Няма много време, с две думи.
                          По точно и изчерпателно не може да бъде разказано , да подкрепям напълно тези думи.За съжаление е много тъжно и мъката те хваща за гърлото като осмислиш че, по голямата част (за мене ) от пътя е извървян и не може да СЕ върне времето назад.Може би някаква компенсация се постига чрез внуците ...но вече човек не е на ония двайсет и няколко години.

                          И за не знаещите , както и да се стараете да възпитавате децата си , каквито и материални условия да създавате , тя природата си знае работата в един момент всичко ще излезе от Ваш контрол и децата си тръгват по техния път, тъжно е но е факт .Остава само да се чака да се завърнат ако се завърнат някога.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                            Не, не са прави мъжете, а сега след като "ритна кошера" с тази тема, хайде сериозно да опитаме да извадим полезно нещо от нея.

                            Аз нямам с какво много да допринеса, само мога да спомена лична мъка и да хленча как системата е зле и ни прави децата дебили, овце и послушни 80%, които слугуват и са донори на останалите 20% каймак.

                            Мога и да кажа, че идея си нямам как да възпитам у децата си нещата, които знам, че са 80% от ключа от добрия живот и "успеха".

                            Имам някаква идея кои неща пречат на децата ни, кои неща пречат на нас като възрастни, кои неща са проблемни и в семейството и в образованието и в обществената среда ама до там, не ми стигат според мен да преместя моите деца от слугуващите 80% в другите 20% където хората поне не са донори

                            Ако има желание да разискваме за тия 80% от важните неща, характеристики, качества, умения, ще споделя ако ли не ще си дерзая самостоятелно.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                              Повличай крак де, може и да побутнем
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #45
                                От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                                Бат Джорджоне,
                                Какво според теб трябва да знае човек, за да не могат да го смучат?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X