Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

    Това, че не ходя на родителските срещи (щото дъщерята ми забрани) дали значи, че съм егоист, плуващ самодоволно в привилегиите си да ѝ обясня някои неща, които на учителите ѝ не мога?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #17
      От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

      На мен нищо не ми дават! По същата причина.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #18
        От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        ...., които на учителите ѝ не мога?
        „Не съдете, за да не бъдете съдени; защото, с какъвто съд съдите, с такъв ще бъдете съдени; и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмери. А защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш? Или, как ще кажеш брату си: чакай, да извадя сламката от окото ти; а пък на, в твоето око има греда! Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш, как да извадиш сламката от окото на брата си” (Мат. 7:1-3).

        Коментар


        • #19
          От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

          Станко, майка ми беше учител (че по едно време ми беше и класна) и жена ми е учител. По- леко с патоса.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Това, че не ходя на родителските срещи (щото дъщерята ми забрани) дали значи, че съм егоист, плуващ самодоволно в привилегиите си да ѝ обясня някои неща, които на учителите ѝ не мога?
            Кой пък изобщо ги спомена тия пусти родителски срещи? Твърде лесно би било присъствието на тях да се брои за съществена родителска дейност. Ама смятам, разбираш ме за какво говоря.
            Георги Тонев

            Коментар


            • #21
              От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Станко, майка ми беше учител ... и жена ми е учител.
              И на тях ли не можеш да им ги обясниш ?

              Това горе е просто цитат и как го схващаш си е изцяло твой проблем, но понякога трябва да търсиш грешката и в себе си !

              Коментар


              • #22
                От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Това, че не ходя на родителските срещи (щото дъщерята ми забрани) дали значи, че съм егоист, плуващ самодоволно в привилегиите си да ѝ обясня някои неща, които на учителите ѝ не мога?
                И що се хвана точно за родителските срещи?

                Аз например открих, че ако си бия камшика в 18:00 вместо да дремя в офиса до 20:00 и спестеното време го прекарам в игри с дъщеря ми, нито моя работодател ще фалира, нито ще настъпи края на света.

                Явно е важно, та за протокола - и майка ми е учителка.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #23
                  От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                  Докато още ме пита и имам възможността да ѝ кажа "решавай ти", процесът на възпитание е двупосочен. Това за възпитанието.
                  А темата е за образованието, та оттам се отплеснах към родителските срещи и даскалите.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                    Е, тя темата е издънка отвсякъде - под общ знаменател се слагат бая майки и им се лепват по две квалификации... За мъжете подобно. Явно автора е изследвал задълбочено обществото...
                    И точно заради това, аз и не поглеждам въпроса "прави ли СМЕ мъжете...", а бързам да се разгранича от тая група.
                    На свой ред, сервирането на лъжата "много съм се разработил за прехраната..." като нещо утвърдено, нормално и естествено ме дразни, затова и пиша мнението си.
                    И даже не ме е толкова яд за лишените от внимание деца или пък съпруги, ами повече се дразня на лицемерното преработване.
                    Щото дали ще смяташ някоя оферта до 100 часа, дали ще водиш плитък разговор с някой наперен мениджър с надеждата това да те приближи до договор, дали след работа ще ходиш "да чукнеш някое частно" или ще клекнеш на началника да работиш и тоя уикенд понеже нещата са на зор, резултата е все същия - тебе те няма и респективно, не участваш в живота на тези у дома.
                    Да сменяш памперси и да възпитаваш не е много фън, както и всичките зациклящи ангажименти, досадните малки спречквания и монотонността...
                    И аз предпочитам 1000 пъти да си бачкам бачкането пред тези неща, но знам че трябва да съм част от тях, защото те са част от отношенията ми с тези хора.
                    А имаш ли изградени отношения, много естествено се умножават и приятните моменти.
                    Единици от нас живеят бляскав и героичен живот. Аз лично, гледам да бъда честен с хората и да съм точен, надявайки се че ще оставя добър пример и спомен.
                    Математиката показва че половината от пътя е вече извървян, а често се случва тоя път и внезапно да свърши.
                    Няма много време, с две думи.
                    Последно редактирано от VECTOR; 19-04-19, 00:32.
                    Георги Тонев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      ...

                      Май си изчерпал темата.
                      Даже и близко не е до дори до зачерпаване от каймака. НО определено няма да вляза в лични подробности в публичен форум. Ако на (ш.м.) - може, без проблем...
                      Последно редактирано от deyan_h; 19-04-19, 01:33.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        Даже и близко не е до дори до зачерпаване от каймака. НО определено няма да вляза в лични подробности в публичен форум. Ако на (ш.м.) - може, без проблем...
                        Дай на ш.м. тогава?

                        А сега ще се пробвам да отговоря сам на въпроса си:

                        Първо, дали СМЕ го зарязали в ръцете на бг-мамите? Имайки предвид, че в този форум има десетина теми в секция образование, със стотина отговора, докато във форума на нежните ни половинки има 5000 теми с един милион (наистина милион, че и повече отговора), положението е повече от ясно - не само, че сме го зарязали, но и не поглеждаме назад.

                        В резултат, от момчетата ни стават джендъри, без каквато и да е Истанбулска конвенция.
                        По-лошо, от младежа става "фреш от круши", който не знае от кой край се хваща отвертка и как да свърже контакт, вика пътна помощ като спука гума, момичетата го надбягват и може да се загуби в Лозенска планина.
                        Това, защото образованието е тотално изоставено на управлението на жените. Които не се интересуват много от география, трудово обучение (различно от рисуване по глинени паници) и физическо възпитание (именно физическо възпитание, а не спорт).
                        Споровете и различните мнения в това образование са забранени, защото могат да наранят нечии нежни чувства. От младежите се иска да запаметяват, вместо да мислят.
                        Но което е по-страшно, всяка мама дърпа чергата към себе си и иска уволнението на всяка учителка, дръзнала да напише 5-ца на съкровището. В резултат, жалките остатъци на образованието ни биват и опожарени от кланови войни...

                        Та си мислех, дали не е време да се намесим? Или ни е все тая, че след петилетка-две няма да има нужда от офроуд форум, защото няма да има практикуващи тая дейност? Щото в планината няма пътна помощ и може да се загубиш, ако смартфона ти загуби обхват?
                        Последно редактирано от ezhko; 19-04-19, 08:06.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                          Колега Ежко, /ако греша - ще се извиня/, ти ли беше споменал, че за образованието на децата разчитате на скъпи и престижни частни училища?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                            То е вярно, който и да го е казал. Бащата си остава необх у-вие
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              То е вярно, който и да го е казал. Бащата си остава необх у-вие
                              Именно! Кой ще сготви, ще прибере детето, ще напазарува? Кой ще се съгласява "с единствено правилното мнение" на жената? Кой няма да пие бирички , да кара моторче, да отказва ангажименти, понеже детето... Кой ще се откаже от курса, за да решава задачите на децата от домашните? Това не е ли прекрасно, та даже показателно, че и мъжо в семейството има социална функция?
                              Пиша от първо лице...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #30
                                От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

                                Мъжете трябва да присъстваме и в образованието на децата, и във възпитанието, и в усвояването на елементарни навици и умения. При това не е грях да имаме различно мнение от жените си и да си го отстояваме. Да трудно е. Но никой не е казал, че трябва да е лесно. Не е грях да научим и синовете си, и дъщерите си как се сменява гума на колело, как да се ориентират по карта или как се пали печка. Както и как се решават квадратни уравнения, кое е хармонично колебание и какво представлява валентността на атома на конкретно вещество. Не трябва да бягаме и от подготовката на детето по езици и по литература. Трябва да си научим децата си, че думите имат точно значение, а подредени в изречения изразяват мисли. И така трябва да ги научим да ги подредят, че да няма двусмислия. Мое наблюдение е, че тези и подобни умения се предават от бащата, чичото, вуйчото или някой от дядовците.

                                Аз пробвах да направя всичко описано по-горе. Колко съм успял е друг въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X