Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

    Здравейте приятели! Отварям нова тема, защото след 1 месец четене, ходене по автокъщи и следене на обяви, съвсем се обърках и избора ми стана безобразно разширен.
    Бих пуснал анкета, но не видях такава опция. Долу съм изброил автомобили с година, цена и двигател. Идеята ми е да препоръчате коя ще е по-лесна за поддръжка (без странни проблеми, без липсващи на пазара части и тнт) и също коя има по-голям шанс да ми излезе по-евтино (покупна цена + ремонти + поддръжка - продажна цена след 10тина години) в дългосрочен план - експлатация над 10 години с неголям пробег около 10 000 км. Знам че всички е до конкретния екземпляр, но все пак ако имате наблюдения, че нещо от изброените не става, чувствайте се свободни да го оплюете, за да стесня кръга. Липсват някой добри и надеждни модела, по-чисто субективни причини.

    Всички изброение автомобили по-долу са с ръчни скорости и дизелов двигател. Ето ги и тях - с моите лични наблюдения

    До 10 000 лева
    Mistubishi Outlander DI-D 156 k. (2.2) 2008 г. или по нова - Харесва ми модела, за тия пари мога да го намеря с фул макс екстри. Харчи малко повече от другите, но пък за сметка на това е с 7 места. Притеснява ме, че четох не много добри отзиви за надеждността на двигателя и че като взема кола 10+ години ще се започне веднага с ремонтите, а нямам никаква идея за какви пари и ремонти да се настроя.

    Toyota Rav4 D4-D 150 k. (2.2) 2008 г. или по нова - Трудно, но пак мога да намеря със всички екстри. Изключително икономична. Чета само хубави неща, но ми е значително по грозновата и пак ме притеснява 10 г+ за какво да се настроя.

    До 16 000
    Toyota Rav4 D4-D 150 k. (2.2) 2010 г. или по нова, след фейслифта - Единствените разлики с горната Тойота е във външния вид и годините и се чудя заслужава ли си разликата в парите.

    Ford Kuga 166 к. (2.0) 2010 г. или по нова - Собственик съм на Форд и съм много доволен. Всичко, което съм чел е положително за тази кола. Разхода е добър. Поддръжката евтина. Недостатъци - няма богат избор на вторичния пазар, багажника е малък и ми е леко грозноват.

    Kia Sportage 184 k (2.0) 2010 г. или по нова - Нямам никакви лични наблюдения върху този автомобил, но много ми харесва дизайна. Четох, че са надеждни и с евтина поддръжка. Притесняваме, че съм леко предубеден към корейците и как стои въпроса с намиране на читав сервиз.

    Hyunday IX35 184 k. (2.0) 2010 г. или по нова - За мен това е 1 към 1 с Киа-та, като единствената разлика, която намирам е, че малко по малко ми харесва дизайна (но пак го намирам за приятен), но за сметка на това избора на вторичния пазар като чели е малко по голям и по-лесно ще го намеря за тази цена.

    Опел Мокка 130 к. (1.7) 2013 г. или по нова и Опел Антара 163 и 184 (2.2) 2013 или по нова - За Мокката намирам много противоречиви мнения (от едната крайност до другата), за Антарата никакви. По-скоро се насочвам към Антарата, заради размера. Като цяло за Опел съм с много смесени чувства. Ясно ми е, че са по чупливи, но пък ремонтите, се надявам, че са на по приемливи цени. Дизайна и на двете ми допада.

    До 21 000 лева
    Honda CRV 150 k (2.2) 2013 г. - Тука ще трябва да се чака, защото такова животно на пазара няма в момента за тая цена, но аз съм търпелив. Старият CRV не е в играта по простата причина, че ми е твърде грозен, иначе съм наясно, че няма лошо мнение и за този автомобил. Мисля, че поддръжката не в графата евтини, но имам високи очаквания, че няма да се троши много. Като цяло мнението ми е като за Тойотата.

    Ford Kuga 2 166 коня (2) 2013 г. или по-нова - Пълната противоположност на Куга 1. Смятам, че в тоя ценови клас като здравина и надеждност е най-слаб, но пък дизайна ме грабва и отвън и отвътре.

    Мазда CX-5 175 k (2.2) 2012 г. или по-нова - До колкото се ориентирам по това, което съм чел до момента, това е Форд Куга с друг дизайн и марка Мазда. Не знам дали има разлика в поддръжката като цени. Малко ме притеснява, че за CX-7 четох отвратителни неща и леко преекспонирам и върху CX-5. Просто модела е нов и тепърва ще му се появят кусурите, но с тоя батко (CX-7) малко ме е страх да дам толкова пари.

    БМВ Х3 184 (2) 2011 г. или по-нова - Предполагам, че това е с най-скъпата поддръжка, но и предполагам, че най-рядко ще ми се налага да правя нещо по нея и ще изкара най-дълго. Ако се спра на нея ще я взема от Германия. И като цяло мисля, че БМВ и Мерцедес държа най-стабилни цени на БГ пазара и ще ми се обезцени най-малко във времето, като се има предвид, че няма да го карам много. Също така всеки втори майстор, когото познавам е "специализиран" в БМВ, което го намирам за плюс.

    Предполагам, че за някой модели може да съм написал големи глупости, но си признавам, че нищо не разбирам. За това се и обръщам към вас за помощ, за това моля, повече мнения за колите - негативни и позитивни, по-малко оф-топик и по-малко коментари относно, каква тъпотия съм написал!

    Помагайте! Благодаря Ви предварително!

  • #2
    От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

    Понеже чат пат и мен от скука ме перка същата сачма и горе долу се оглеждам в последната кола от вашия списък ,само да спомена че изброените автомобили много не си приличат.

    И това х3 какво е дизел бензин?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

      Всички изброени са ръчни дизел

      Коментар


      • #4
        От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

        Когато имаш 20К актив ,не разбирам защо разглеждаш за 10К автомобили?!?!
        Аз бих заложил на корейците.
        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

        Коментар


        • #5
          От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

          Аутлендъра е с дизел на Пежо, първата Куга също. Тези двигатели на Пежо са може би едни от най-добрите дизели от тези години. Нямам конкретен опит с двата споменати модела, но с дизели на Пежо имам доста опит и няма проблеми нито с части, нито със здравина.

          Имам познат, който си купи Антара чисто нова преди 10-ина години и има доста проблеми с него в началото, даже му смениха двигателя гаранционно. След това обаче го кара доста време без да му създава повече проблеми.

          Мазда ЦХ-5 не е преоблечена Куга, не се залъгвай, Кугата е по-надежден и по-добър(лично мнение) автомобил.

          До скоро и аз търсех сходен автомобил 2-ра ръка, като основните ми кандидати бяха Куга 1-ва генерация - ако се преглътне външния вид и леко остарелия интериор, колата е може би един от най-добрите възможни избори. Тигуан и Шкода Йети не са лоши варианти, 2.0тди 110/140/170к.с. при тях е само комън-рейл и са доста добри и надеждни двигатели. Ауди Q5 2.0тди е в горната граница на бюджета и също не е лош вариант.
          С оглед на предлагането на родния пазар, аз се отказах от покупка. Ако имах времеви ресурс бих си внесъл от чужбина.

          Коментар


          • #6
            От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

            Първоначално публикуван от MERLINss Преглед на мнение
            Всички изброени са ръчни дизел
            Х3 е грехота ръчката според мен.



            Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
            Аз бих заложил на корейците.
            Аз имам четири корейци и определено няма да сбърка,но зависи за какво му трябва,ако е за асфалт ,съм за х3 с двете турбини.Ако ми падне такова на добра цена,няма да се замисля дори.Имам наблюдение за рав4 ката 2015 ,няма да я загледам дори.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

              Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
              Когато имаш 20К актив ,не разбирам защо разглеждаш за 10К автомобили?!?!

              В момента актива ми е баш 16к, но до лятото (колата ще ми трябва най-късно края на юли) ще го докарам до 20 и малко. Ако не ги изпукам всичките за кола ще си направя ремонт в нас или ще си купя една евтина и малка караванка да закача за тоя джип. В момента водя голяма вътрешна борба. Хем ми се иска да се кача в нещо скъпо и лъскаво, хем не ми стиска. Все пак ако една Тойота за 10 бона може да ми предложи 10 години и 100к км, също толкова безпроблемно, колкото едно бмв за 20к, не съм сигурен дали е оправдана разликата. Клоня най-много към колите, които съм написал в групичката около 16 000 лева. Целта ми, както на всички останали предполагам, е да стъпвам възможно най-рядко в сервиз за друго освен масло и филтри в дългосрочен план и ако случайно се наложи да не давам още 1 кола пари за ремонта.
              Колата я търся с приличен багажник, да става равен пода като се бутнат задните седалки - за пренос на товари и евентуално спане на 2ма души, ще я ползвам предимно по асфалт и в София, но 1-2 пъти годишно си правя 1-2 седмици обиколки из България или Балканските страни, на които ми се случва и лек офроуд (предимно планински), с които до момента ми се справя и фокуса. Вярно загуби си веднъж предната броня, но това е оф-топик. Искам дупките да ме плашат да не спукам гума, а не да не падне някое колело. Като цяло ходовата част на фокуса (99 г.) ми издържа на 10те години безобразно каране по нашите разбити улици, така че ще съм много разочарован, ако който и да било джип не успее да покрие тези изисквания. Колкото е по-широко и комфортно вътре, толкова по-добре, без да се качвам в по-горен клас, защото все пак и разхода ще си е от значение, като се има предвид, че по-голямата част от километрите ще ги навъртам в София. Отзад да се събират трима човека, в никакъв случай с по-лош комфорт от стандартен хечбек. Не си падам по високите скорости - не вдигам повече от 160 по магистрала, но ми се иска да мога спокойно да си изпреваря камьон. Автомобилът го възприемам като голям хечбек и палатка на колела и ме привлече, колкото и глупаво да звучи, високата позиция на шофьора.

              Коментар


              • #8
                От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                Според мен,имаш нужда от кемпер.
                Да спиш в колата,и то на разходка за кеф,това не го виждам никак...Има си палатка за такива цели.Да нагаждаш МПС за това,не ми се струва логично.

                Висока позиция на шофьора при коя точно от изброените имаш предвид,може би сравняваш с фокуса,но нито една не е особено висока.
                Последно редактирано от Roninn; 19-04-19, 06:52.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                  За спане колата трябва да е по-длъжка
                  Това "безпроблемни 100 хиляди / 10 години" от кола 3-та употреба не виждам как ще стане... По-скоро нова или почти нова трябва да е...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                    То вече и с нова не става. Индустрията напредна.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                      Умножи х10 месечната си заплата и не давай стотинка повече.
                      Бягай от тези с демоферен маховик щото ще дадеш 2-3 хилки много скоро.
                      Моторите с поезо дюзи също са скъпи дългосрочно.
                      Аз бих включил и нещо от ВАГ групата ако отговаря на критериите.
                      Успех в търсенето!


                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                        Цена/качество/сравнително евтина поддръжка - Хюндай и кия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                          Виждам, че си посочил Кия Спортидж, но не и Хюндай Санта Фе. Писал си, че субективно си отхвърлил някой моде и може би той е един от тях. Ако не е, аз бих го поразгледал и него. За бюджета, който си определил като комфортен за теб колата ще е 2010-12, т.е. 2ро поколение фейслифт,с обновения дизелов мотор 197к.с. и 6 степенна скоростна кутия. Аз бих заложил на автоматик, не знам защо залагаш на ръчна кутия. Санта Фе-то е най- голямата и просторна кола в класа на семейните СУВове. По-голяма е от всички изброени от теб и по-просторна с по-голям вътрешен обем.има и вариант със 7 места. Багажника е доволно голям, а 5 местната версия има и допълнителни багажни отделения под пода на багажника. Това би бил моят избор.
                          Успех с търсенето!

                          Коментар


                          • #14
                            Кемпер - не. По-голямата част от времето ми трябва за градски автомобил. Това със спането е много опционално. Да ми се случи 5-6 пъти в годината, просто искам да имам тази възможност. Не съм видял всички коли още, но на рав 4 - дългата база, багажника ми е перфектен, със спуснати задни седалки става равен и с размери ширина 120 см и дължина 180 см., което с едно надуваемо дюшече си става чисто легло (аз съм 1.77 м). Давайте някакви мнения за автомобилите, корейците най-ми харесват като дизайн, но не са ли по чупливи от Тойотата примерно, Опела мога да си го намеря много нов за тия пари, Форд карам 10 години, вярно съвсем друг тип, но не съм имал никакви ядове, Тойота и Хонда мисля, че са най-здрави, но са ми и малко по-грозновати, Маздата също я намирам за много красива, но ме е страх да не ме изненада неприятно като модела мине 10 години, от БМВ-то имам големи очаквания да влиза в сервиза изключително рядко, но да ми е неприятно скъпо, Мицубишито е една доста евтина алтернатива, която на визия и екстри за 10к мисля, че разцепва (ще ми остане и за нова кухня вкъщи ), но според мен, за да върви на тая цена си има причина. Вероятно греша за част от автомобилите, давайте вашите мнения без да се съобразявате с моето.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                              Ако активът ми бе 16000,не бих дал за кола повече от 10.Все пак ще има доста разходи по регистрация,застраховки и първоначално обслужване,а и обикновено си трябва и около поне 2-3000 лв за ремонти,които излизат през първата година.За малко по-висока позиция на седене бих загледал и ванове с дизел и предно предаване.А и ще бъдат по-евтини за обслужване и поддръжка,ама... не са толкова атрактивни

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X