Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

    И благодаря за досегашните мнения.

    П.С. Къде мога да видя кои мотори са с демферен маховик и поезо дюзи? Както казах абсолютен невеж съм и само знам за съществуването на първото и че ремонта е 2к+, защото един приятел заради това си продаде хонда сивик-а

    За ръчните скорости пак може да греша, но:
    1. Свикнал съм
    2. Едно нещо по-малко за поддръжка и трошене
    3. По икономично - карам често като немски пенсионер
    4. Тръгнах от Форд Куга, а там за powershift-a четох неприятни неща

    Коментар


    • #17
      От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

      Има 16 страници тема във форума на Мазда за CX5, и аз се бях засилил на там, понеже имах Мазда и не съм забравил колко безпроблемен автомобил беше. Но като я изчетох леко се завърнах, понеже нещата които не ми харесваха в моята кола която беше производство 2000г. разбрах че все още са налични 15 години по-късно в автомобил от съвсем различен клас. Тези хора твърдо отказват да подобрят шумоизолацията на купето, без значение че това е една от основните критики към тях вече почти 20 години. Няма как в автомобил с цена започваща от 50хил лв. като вдигнеш 120км и да започне да ти вее на ушите, и да трябва да си усилваш музиката за да не чуваш бученето от контакта на гумите с пътя. И то при положение че при другите производители дори в по-евтините им модели този проблем отдавна е решен
      Последно редактирано от forski; 19-04-19, 12:27.
      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

      Коментар


      • #18
        От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

        Първоначално публикуван от MERLINss Преглед на мнение
        До 21 000 лева
        Honda CRV 150 k (2.2) 2013 г. - Тука ще трябва да се чака, защото такова животно на пазара няма в момента за тая цена, но аз съм търпелив. Старият CRV не е в играта по простата причина, че ми е твърде грозен, иначе съм наясно, че няма лошо мнение и за този автомобил. Мисля, че поддръжката не в графата евтини, но имам високи очаквания, че няма да се троши много......
        Четейки те, оставам с впечатлението че искаш повече красива кола, а другото ако може евентуално.

        За другите красиви които си набелязал, няма да казвам нищо, но мога да ти кажа нещо за тази горната.
        Предполагам знаеш, че CR-V от 2013 г. се води 4-та генерация, която е със същия двигател като при феиса на 3-та генерация (произвеждана до края на 2011г.), която пък е доста по-красива от 4-та.
        Общо взето, добър двигател с горивна система БОШ с пиезо инжектори и здрава 6 степенна скоростна кутия, с демпферен маховик (ама то няма съвременен дизел без такъв).
        Стегнато и здраво окачване , просторна с приличен обем на багажника.
        Нечуплива в дългосрочен аспект (като както знаеш, всичко е до екземпляр и най-вече поддръжка от предния собственик) и нормална за поддръжка ценово (това е относително и според човека как го разбира).
        Малък недостатък е , че почти не търпи не оригинални части, но ако се наложи сменяваш и забравяш , като същото важи и за консумативите или по-точно за маслата на хидравликата, скоростите и задния диф.
        Накрая - прилично икономична.

        Обаче както си забелязал, на пазара няма такова животно.

        П.п. Аз предпочитам да си карам, още " по-грозната" 2-ра генерация , която е пак с двигател 2,2 и 140 кс., но лично го харесвам повече.
        Последно редактирано от emicha1; 19-04-19, 13:50.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #19
          От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

          Вече 4-та година карам Х3 от предното поколение Е83, с 3.0д мотор. Доволен съм доста от колата, но си иска сериозна подръжка. При F25-модела който споменаваш нещата няма да са по различни и ако това ще те изнервя просто удоволствието от карането ще изчезне (а пък нали това търсим). Имай предвид за този мотор 2.0д- N47 се води, че и при него проблемите с веригите не са на 100% решени. Вземеш ли такъв отиваш на подмяна, която е свързана с демонтаж а мотора, и после имаш поне 100к спокойни километри, но процедурата не е от евтините, ~2к лв. За пътно поведение F25 сравнен с Е83 е по-скоро магистрално настроен, модела е нараснал на дължина, ширина и килограми, като е загубил част от спортния си характер от предходното поколение. Както се казва малко повече за чичаци си е , не че е лошо, но да не очакваш много в това отношение. И не на последно място, единственото за което си струва да се купи Х3-F25 е 8 степенния ZF, страхотна кутия и дори с по маломощния 4 цил. дизел колата е приятна за каране. Е в по високите скорости изостава на доускорение от 6-така, но....това е нормално. Забрави за ръчката, поне при БМВ. Аз съм със 6 ст. ZF, и смея да твърдя, че е доста ОК като поведение, особено като и свикнеш след месец два каране.

          ПС: Като пътно поведение, Х3-ката е доста по-напред от всичко изброено. Успех в избора!

          Коментар


          • #20
            От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

            Разочарован съм от Опел Антара/ Шевролет Каптива
            Возят отвратително твърдо - недай се боже някой да трябва да се вози отзад.
            Разход на гориво - градско (не Софийско) - 10/100 с ръчни скорости
            Частите са на поносими цени.

            Коментар


            • #21
              От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

              Първоначално публикуван от astrolet Преглед на мнение
              Вече 4-та година карам Х3 от предното поколение Е83, с 3.0д мотор. Доволен съм доста от колата, но си иска сериозна подръжка. При F25-модела който споменаваш нещата няма да са по различни и ако това ще те изнервя просто удоволствието от карането ще изчезне (а пък нали това търсим). Имай предвид за този мотор 2.0д- N47 се води, че и при него проблемите с веригите не са на 100% решени. Вземеш ли такъв отиваш на подмяна, която е свързана с демонтаж а мотора, и после имаш поне 100к спокойни километри, но процедурата не е от евтините, ~2к лв. За пътно поведение F25 сравнен с Е83 е по-скоро магистрално настроен, модела е нараснал на дължина, ширина и килограми, като е загубил част от спортния си характер от предходното поколение. Както се казва малко повече за чичаци си е , не че е лошо, но да не очакваш много в това отношение. И не на последно място, единственото за което си струва да се купи Х3-F25 е 8 степенния ZF, страхотна кутия и дори с по маломощния 4 цил. дизел колата е приятна за каране. Е в по високите скорости изостава на доускорение от 6-така, но....това е нормално. Забрави за ръчката, поне при БМВ. Аз съм със 6 ст. ZF, и смея да твърдя, че е доста ОК като поведение, особено като и свикнеш след месец два каране.

              ПС: Като пътно поведение, Х3-ката е доста по-напред от всичко изброено. Успех в избора!
              Би ли споделил за х3 то какви са му проблемите,това Е...нищо не ми говори.

              До колкото знам ги има от 2002-3 до 2007 г.горе долу.След 2007 изглеждат различно.Интересува ме и двата модела преди 2007 и след ?

              п.п За годината сега гледам че почват от11-12 година


              Давам само за пример



              Последно редактирано от Roninn; 19-04-19, 18:06.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Би ли споделил за х3 то какви са му проблемите,това Е...нищо не ми говори.

                До колкото знам ги има от 2002-3 до 2007 г.горе долу.След 2007 изглеждат различно.Интересува ме и двата модела преди 2007 и след ?

                п.п За годината сега гледам че почват от11-12 година


                Давам само за пример



                За мен най-големия недостатък на първото поколение Х3 е, че вози като лагерна количка.


                Коментар


                • #23
                  От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                  Volvo XC60?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                    За мен най-големия недостатък на първото поколение Х3 е, че вози като лагерна количка.
                    Не съм съгласен, вози нормално за поколението си, твърдо, но не прекалено за кола с газови амортисьори.

                    Слаби места: раздатка (усвоен сравнително лесен ремонт, ако не са отишли далеч нещата), вихрови клапи смукателен колектор - сменят се целия колектор (ок. 1200-300лв с труд, оригинална част) или се заместват с оригинални тапи клапите; стандартни проблеми с дюзи, демпферен маховик (при ръчни скорости), без никаква нестандартност (демек - над 250к примерно); грозно табло; голям разход - 12-14 нафта градско; не особено голям багажник.



                    Коментар


                    • #25
                      От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                      Х3 е от тия коли....които са перфектни да ги подариш на току-що навършилата си 18 години наложница, да си джитка до училище с нея, да обикаля кафетата с приятелки и да се фука "бате" каква готина джипка и е купил.
                      За друго не знам дали става. Откровено гадна возия, серийния проблем на БМВ с клапите, малък и нефункционален багажник (задната седалка е наклонена и му отнема от обема). Но пък върви прилично и....си е баварка- води се представителна.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                        Става, става. Успешно вози две деца...до училище, заедно с покупки и прочие.
                        Съвсем идентично на всякакъв паркетен джип, ама малко по-лъскаво.

                        Съгласен съм отвсякъде, че Порше Кайен е по-добрият избор, обаче


                        Коментар


                        • #27
                          От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                          Добър избор ако вече му е отварян мотора. Ако тепърва ще трябва да се отваря и да му се слагат ризи, защото алусила се е пренесъл във вечните ловни полета...хич не е добър избор. Много скъп ремонт е това.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Добър избор ако вече му е отварян мотора. Ако тепърва ще трябва да се отваря и да му се слагат ризи, защото алусила се е пренесъл във вечните ловни полета...хич не е добър избор. Много скъп ремонт е това.
                            За целта - 3,6. Или носиш риска да го отваряш и правиш. Колко е скъп ремонта?
                            Иначе, добра кола.


                            Коментар


                            • #29
                              От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                              Над 7-8 бона е ремонта. Поне толкова излезе последния такъв туч, който знам да е ремонтиран. Сваляне на мотор, престъргване, ризи, бутала и т.н. МЕжду другото човека още си го кара и едва ли ще тръгне да го продава. То като изключим алусила, почти няма какво толкова да му се счупи. Колянов вал и разпределителни бяха на заводски размер като го отваряха-нула износване за сто и нещо хиляди. За сметка на това- 8 заклинили бутала. Заварени.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Най-доброто SUV съотношение цена/качество в диапазон 10-21 хиляди лева

                                Тук като гледам доста поназнайващи са изказали мнения, така че спокойно автора на темата може да се оринтира. На 6-цилиндров мотор"....8 заклинили бутала. Заварени...." Това лично ли го видяхте? М57-втора генерация (3.0d) е може би един от най-добрите дизелови двигатели създавани някога, не че е невъзмжно да бъде съсипан от "удължени интервали на обслужване" от по 30 к км. Не съм чувал и виждал да се ремонтира основно (ризи и т.н) такъв двигател, въпреки че има доста екземпляри по над 4-500 к км., но явно недоразумението алусил си е казало тежката дума. По въпроса на колегата от по-горе: Първите модели са от 2003 до 2006 и проблема е основно: недобри материали за интериора и доста твърдо окачване. Фейслифт модела от 2006-та есента до 2010 г. е с подобрно материали в купето и пипнато окачване (говорим за нормалното а не спортното). Като механика, доста здрава и надеждна кола, изключая раздатката, но вече имам части и се подновява за около 1000 лв. Автомата на първите модели е GM-5 степенен, след фейслифта ZF-6 степенен, и ако се облужва по предписание е доволно надежден и адекватен. Колкото до мненията от по-горе за 18-г. наложница смятам да подмина без коментар. За багажника.....малък бил, ами ОК вярно не омега комби пък няма и нужда. Вози семейството и багажа и толкоз. Идеални коли няма, но тази според моите виждания се доближава най-много до приемливото. За мен колата не е само багажник и липса на алусил в блока. Има и други качества, но всеки прави сам избора си. На първо място поставям пътното поведение на автомобила и затова избрах този модел, като балансиран и всепригоден.

                                ПС: Не всеки се "кефи" на големи багажници, и пътно поведение тип яхта! Пазара е голям и избора също.
                                Успех в избора на правилната кола на автора на темата!
                                Последно редактирано от astrolet; 22-04-19, 13:30. Причина: Допълнение на поста.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X