Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компактна машина за климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компактна машина за климатици

    Понеже всичко сам си правя по колите и не ходя по сервизи, искам да мога да допълвам сам фреон когато се наложи.

    Съществуват ли автоматични машини като тези по сервизите, да допълват фреон и масло, също да стават и за източване на фреон, но по-компактни - например с големината на преносим генератор Honda Eu22i и до 25кг тегло?

    Ако да - да препоръчате марка?

  • #2
    От: Компактна машина за климатици

    Няма ли да ти е по евтино да изпуснеш всичкия фреон и да добавиш по табелката,когато е за твой автомобил.Имам доста коли,и от миналото лято,така процедирам
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Компактна машина за климатици

      Въпроса е, че на някои от колите ми се налага да допълвам фреон. Не ми се занимава и нямам време да сменям о-пръстени или там откъдето изтича фреона. Предпочитам да допълвам и искам да мога сам да го правя.

      Машината ми трябва за лично ползване и трябва да е преносима.

      Коментар


      • #4
        От: Компактна машина за климатици

        Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
        Въпроса е, че на някои от колите ми се налага да допълвам фреон. Не ми се занимава и нямам време да сменям о-пръстени или там откъдето изтича фреона. Предпочитам да допълвам и искам да мога сам да го правя.

        Машината ми трябва за лично ползване и трябва да е преносима.
        Това е лесно,щом е така ,карай по манометричния блок.За какво ти е машина тогава,щом ще кърпиш положението.

        Спре ли климатика,допълваш 50% и си готов.
        Така няма да извадиш 100% ефективност,но ще работи някакси

        А със изпускаща система не можеш да търсиш ефективност,отделен е въпросът да си имаш такава машина.

        Не съм сигурен,но 2-3 к май бяха тези машини.Ако има на половината и аз бих взел
        Последно редактирано от Roninn; 17-04-19, 20:12.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Компактна машина за климатици

          Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
          Понеже всичко сам си правя по колите и не ходя по сервизи, искам да мога да допълвам сам фреон когато се наложи.

          Съществуват ли автоматични машини като тези по сервизите, да допълват фреон и масло, също да стават и за източване на фреон, но по-компактни - например с големината на преносим генератор Honda Eu22i и до 25кг тегло?

          Ако да - да препоръчате марка?
          При бегла справка при чичко Г със въпрос -- продавам станция за зареждане на климатици на коли , излизат множество резултати и ето един от тях но не си писал бюджет .

          тази от резултата е към 1000 лева.

          http://nordcool.bg/instruments/d-n-d...d-d-d-d-d.html
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            От: Компактна машина за климатици

            Мерси - ще ги проуча тези машини.

            И двата ми мерцедеса изпускат, но бавно и като ги допълня в началото на лятото, после чак другото лято се налага пак допълване. Гледам има едни китове - флакон с фреон R134a и маркуч с манометър. Имат и уплътнител за запушване на течове и мисля да пробвам един такъв първо. Не ми се вярва да запуши там откъдето изпуска, но знае ли човек.

            Коментар


            • #7
              От: Компактна машина за климатици

              Отиваш при къдърен климатичар оправя теча допълва и поне 5-6 години нищо не пипаш .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Компактна машина за климатици

                И като сложиш от този уплътнител за за запушване на течове,после в какъв филм ще влезеш....
                Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X