Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кола с чужда регистрация без ГО в България??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кола с чужда регистрация без ГО в България??

    Здравейте имам кола нов внос от Англия обаче без ИНШУРАНС. Въпроса ми е мога ли да я карам в БГ??

  • #2
    От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

    Първоначално публикуван от Petyoooo Преглед на мнение
    Здравейте имам кола нов внос от Англия обаче без ИНШУРАНС. Въпроса ми е мога ли да я карам в БГ??
    Ми иншурирай я.

    Иначе - всичко може, стига да ти стиска.

    Коментар


    • #3
      От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

      По закон трябва да я регистрираш до 1 месец . За целта се издава едномесечна ГО. Иначе колегата е прав .

      Коментар


      • #4
        От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

        Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
        По закон трябва да я регистрираш до 1 месец . За целта се издава едномесечна ГО. Иначе колегата е прав .
        По чий закон?


        Коментар


        • #5
          От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          По чий закон?
          И аз това бих попитал.

          Коментар


          • #6
            От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

            Изрично забранено е с чл. 22, ал. 5 на Наредба 49 български застраховел да сключва застраховка гражданска отговорност на превозни средства с регистрация в страна членка на Европейския съюз, Евпорейската икономическа общност, Сърбия, Ардора и Швейцания. Трябва да се обърнете към компания от страната на регистрация.

            Коментар


            • #7
              От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

              Без валидна ГО не може да я караш.
              Имай предвид, че ГО за коли с чужди номера се издава за 3 месеца и общо взето струва колкото едногодишна на кола с БГномера.

              Коментар


              • #8
                От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

                не го заблуждавайте, естествено че може да я кара, да не е без двигател, че да не може. Друг е въпросът какво ще му се случи, ако го проверят или пък направи ПТП
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

                  Не можеш да караш такова нещо. Направи му застраховка и тогава.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

                    ИНШУРАНС !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

                      Мче тя е от Англия и е в БГ. Естествено, че ще и трябва ИНШУРАНС, а не някаква си просташка застраховка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

                        Аре пак глупости и знаещи!
                        Първоначално публикуван от Petyoooo Преглед на мнение
                        Здравейте имам кола нов внос от Англия обаче без ИНШУРАНС. Въпроса ми е мога ли да я карам в БГ??
                        За да се носи риска от застраховател се прави така наречената "гранична застраховка" (ма тя струва едни съвсем "други" пари)! Във всеки останал случай застраховател НЕ покрива евентуални щети! Прави се само и единствено за регистрация (тя разбира се е валидна и след регистрирането, ма се прави и добавък за номера).
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Аре пак глупости и знаещи!

                          За да се носи риска от застраховател се прави така наречената "гранична застраховка" (ма тя струва едни съвсем "други" пари)! Във всеки останал случай застраховател НЕ покрива евентуални щети! Прави се само и единствено за регистрация (тя разбира се е валидна и след регистрирането, ма се прави и добавък за номера).
                          Гранична застраховка се прави на ППС-та , които не са в ЕС или ЕИП или Сърбия, Ардора и Швейцария. За сега Великобритания е в ЕС . Иначе с тази регистрация може да си сключи застраховка във Великобритания. Освен ако не е отписана от там. Не им знам правилата на острова, но , за да я регистрира тук се прави едномесечн полица и после КАТ .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кола с чужда регистрация без ГО в България??

                            Първоначално публикуван от Petyoooo Преглед на мнение
                            Здравейте имам кола нов внос от Англия обаче без ИНШУРАНС. Въпроса ми е мога ли да я карам в БГ??
                            Имаш няколко възможности в зависимост от това,какво смяташ да правиш с автомобила.
                            Първо-ако управляваш колата в БГ без застраховка,представлява административно нарушение и ще те глобят.
                            Второ-ако ще караш колата известно време в БГ и после пак ще се връщаш в Англия имаш две възможности-да и направиш застраховка в Английски застраховател или да направиш т.н. гранична застраховка в БГ,коята е за срок от 1 до 3 месеца.Тази застраховка може да се подновява многократно.Това е скъп вариант.
                            Трето-ако ще регистрираш колата в БГ трябва първо да направиш 30 дневна застраховка и в срока на действието на застраховката да регистрираш колата в КАТ.След регистрацията на колата вече се сключва застраховка за срок от 1 до 3 години ,по твой избор.Важно-тази застраховка не може да се подновява.С други думи,ако не се регистрира колата в този срок след това никой застраховател няма да ти сключи нова застраховка и това прави регистрацията на кола невъзможно.Това е направено за да се спре практиката,българи да си карат колите с чужда регистрация у нас,без да ги регистрират.Мога да ти посоча точните текстове от Кодекса за застраховането и Наредба №49 ,но това няма да промени положението.Повярвай ми.Хората ,които ме познават знаят какво казвам.
                            Нека силата да бъде с нас!
                            Suzuki Grand Vitara
                            +34 642 91 4154

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X