Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматична газ при Cherokee KJ 2.8 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматична газ при Cherokee KJ 2.8 CRD

    Здравейте,
    Може и да си е така, но мисля че би трябвало да е иначе. Става въпрос за ръчни скорости. Ситуацията е когато включа на първа, пусна педала на газта и колата се движи на оборотите на мотора. Ако в този момент излезе някакво препяствие, примерно баир, мотора не си подава сам газ и ако е много стръмно започва да се тормози и трябва аз да му подам газ. И при вас ли е така ? Питам понеже други коли, пак дизелови с ръчни скорости, си подават сами леко газ колкото е нужно за да изкачат баира без да се пипа педала на газта, което е удобство в много ситуации.

  • #2
    От: Автоматична газ при Cherokee KJ 2.8 CRD

    На теория при отпуснат педал, двигателя трябва да поддържа автоматично оборотите на празен ход (например 900 об/мин). При включена скорост колата ще се движи, запазвайки оборотите. При повишаване на натоварването (изкачване по наклон) може да се достигне до момент в който въртящия момент на двигателя при обороти на празен ход умножен по предавателното число на трансмисията е недостатъчен за продължаване на движението.
    A Lone Rider

    Коментар


    • #3
      От: Автоматична газ при Cherokee KJ 2.8 CRD

      Именно, когато мотора "усети" че има нужда от повече мощност може автоматично леко да повиши оборотите. Примерно на предишната ми 20 годишна кола, ръчка дизел, когато се движи на първа без газ оборотите са около 850, започне ли да качва баир усеща натоварване и автоматично си вдига леко оборотите до към 950, при което катери без затруднения всякакви наклони без да пипам педала на газта. Тук няма нужда да обяснявам колко е полезно това когато искаме да се движим максимално бавно. Та за това се чудех на CRD то, дали при мен не работи тази система или по-принцип я няма.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X