Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова тесла за шофьорите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Нова тесла за шофьорите

    На чесън/одорант ?

    Коментар


    • #62
      От: Нова тесла за шофьорите

      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
      На чесън/одорант ?
      Не е това.
      Не знам какво е, химията не е от най силните ми страни.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: Нова тесла за шофьорите

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ми а де? Къде там правеха фенол? Че съм виждал произведен там.
        То май много избягахме от темата ама.. В коксохима, коксовият газ с парни газодувки/ а сети се защо парни/ се отвеждаше за извличане на де що има в него. Бензолът се точеше от пет колони, що нещо от него е минало през Вартбурга е отделва тема, толуол, туксол, нафталин, и май последно беше дълбока сяроочистка. Аз бях ел.подръжка на самата батерия и по тези извличащи съоръжения с изключение на бензоламного не съм ходил та къде точно са извличали фенола... но той най-много се отделя при гасенето, тези огромни бели облаци дето основно се виждаха над комбината и там и смърди най-тежко. Мисълта ми беше че на Витиня не може да мирише на бензол, тои се изпарява с такава скорост че като си капнеш на дланта прави скреж.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #64
          От: Нова тесла за шофьорите

          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
          Сподели, ако обичаш ! Ма напоследък не ги бримчат.
          Водогрейните тая зима си изкараха в резерв . Работят само парните дето покрай тока топлят и София . Отгоре има едни къщички пълни с техника които следят в реално време какво излиза от комините . При операторите има един червен телефон по който ако нещо объркат с емисиите почват да им набиват канчетата. От котел на природен газ да изкараш нещо вредно през комина трябва бая зор да видиш . Всичко е автоматизирано и се управлява от компютър както казва един приятел който е там от скоро че е оператор на газов бойлер Мазута е резерв и на него вече не могат да работят всички котли . Даже и при мен с немски дизелови горелки от 1968 година и осъвременено управление пак зор се изкарва пушек от комина .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #65
            От: Нова тесла за шофьорите

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Няма да стане. Мнозинството обича да се гъчка. Иначе няма никой да си купи имот в манастирски ливади или цариградски комплекс.
            Мнозинството, мрази да се гъчка, но пък единици го обожават. В общинския съвет го наричат окрупняване. Демек на малко територия много платци , малко разходи. А бизнеса удря гъза от кеф - много клиенти на малко място ( така де не бизнеса а кауфланд, лидъл). Това си е нормална картинка в страните от третия свят, в повечето страни минава след като цените на жилищата минат 1000-1200Е, тук малко (не малко) изостава, с активната подкрепа на общината. От живково време се говори за крайградски железници ....
            Транспорта е любимото оправдание на столична община. Перфектния виновен, от комините на къщите нищо не можеш да вземеш, ама колите стават за доеене, а на хората като им писне ейго - пари като река в градския транспорт ( за София 1,6лв ) си е супер скъпо. Оптимизацията на транспорта е елементарно и лесно- ама нещат. Вместо вътрешното околовръстно да го освободят, строят молове и светофари. Любим пример бус лентата на цариградско - от центъра към младост , както и ограниението на църна маца. Вместо да освободиш пътя хората бързо да излязат- ти правиш тапа ???

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ми а де? Къде там правеха фенол? Че съм виждал произведен там.
            Навремето що фенол изядохме.... Всичко училища, детски градини, болници, храна се дезинфектираше с карбол .....

            Коментар


            • #66
              От: Нова тесла за шофьорите

              Относително.
              Купуването на жилище в подобни бетонни кутийки не е задължително.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Нова тесла за шофьорите

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                .... Бензолът се точеше от пет колони, що нещо от него е минало през Вартбурга е отделва тема, ...... Мисълта ми беше че на Витиня не може да мирише на бензол, тои се изпарява с такава скорост че като си капнеш на дланта прави скреж.
                Сам си написал още едно обяснение, а 100% хващане на бензола с тия там технологии е невъзможно (дай тонажа и ще видим 1-2% изпуснат колко е)
                Миризмите на фенол, бензол и толуол ги раличавах от началното даскало.
                Последно редактирано от DBRS; 19-04-19, 07:34.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #68
                  От: Нова тесла за шофьорите

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Сам си написал още едно обяснение, а 100% хващане на бензола с тия там технологии е невъзможно (дай тонажа и ще видим 1-2% изпуснат колко е)
                  Миризмите на фенол, бензол и толуол ги раличавах от началното даскало.
                  Човек, аз там съм бил бачкатор а не спедитор та да знам тонажа. Че пропуски е имало не го отричам още повече с допотопнито руско оборудване, ама пропускаш нещо което в началото на поста поставих в скоби. Виж " парна газодувка" и ще разбереш защо, кое и как и защо някои неща избягваха да ги пускат свободно да летят в атмосферата.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #69
                    От: Нова тесла за шофьорите

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Водогрейните тая зима си изкараха в резерв . Работят само парните дето покрай тока топлят и София .
                    Земляне и Люлин не са ТЕЦ-ове и не произвеждат ток. Там са само водогрейни.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Нова тесла за шофьорите

                      ТС имат някакви временни 6-7 малки водогрейни централи, дето всяка година си стоят резерв и май повечето вече не ги и поддържат. Често минавам край две от тях, които са пълни развалини.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Нова тесла за шофьорите

                        В Овча купел 2 има работеща . Останалите , за които знам са празни халета !

                        Коментар


                        • #72
                          От: Нова тесла за шофьорите

                          Нова тесла или стара не знам. Днес си продадох мотора ,не съм търговец и на нотариус не бях ходил години наред.Освен обичайните документи -талони застраховки и данък трябваше и "оценка".Прави се от застрахователен брокер и това се вписва в договора като продажна цена с последващи такси.Стария ми мотор го оцениха на едно място 3000лв ??? на другото 2000лв??? как и не разбрахме.Е новия собственик си избра двете хиляди .... а аз реално му го продадох за 1500лв. както си беше обявен във форума.
                          Да ма прощават модераторите но това си е педерастия отвсякъде.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Нова тесла за шофьорите

                            Не е нова теслата, от доста отдавна го има.
                            Но обикнивенно оценките са многократно занижени даже.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #74
                              От: Нова тесла за шофьорите

                              Заеби оценката, последния път нотариуса ми каза, че минималната продажна цена е 2000лв, та оттам и минималната такса е 180лв.
                              Викам да те ева в нотариуса, айде минимална такса може да има, ама минимална цена....
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #75
                                От: Нова тесла за шофьорите

                                Лош външен вид и/или дефекти значително снижават оценката
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X