Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Из Европа с палатка, някой с опит?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Из Европа с палатка, някой с опит?

    Здравейте!
    Виждам, че тук има доста пътешественици, затова искам да помоля за съвет по следното:
    Обмислям идея да пътуваме семейно през втората половина на юни до Барселона ... само с палатка.
    Т.е. ще се търсят къмпинги по пътя /след Триест, до там-на един дъх/. Естествено, по сайтовете има стотици, с цени, описания и всичко.
    Въпросът ми обаче е - дали през този период на годината е необходимо да се прави предварителна резервация, или на място винаги се намира място като за двама с палатка 3х4
    Не ми се иска да планирам, да гоня време, график и т.н., иначе някак се губи кефа от кампингуването. Ако ще е с букване, то просто ще си взема хотел.
    Отделил съм 15 дни за това начинание, пък докъдето стигна...
    Моля ако някой има опит в този тип пътуване, да сподели опит при желание.
    Мерси!

  • #2
    От: Из Европа с палатка, някой с опит?

    Палатка, края на юни и Барселона звучи много горещо! Виждал съм температури от 48 градуса по това време.

    Коментар


    • #3
      От: Из Европа с палатка, някой с опит?

      Проучи цените в къмпингите. Понякога е по-евтино да наемете бунгало или евтин хотел. Ето цените на евтин къмпинг до Тур (Фр) през 2017:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Цени къмпинг.JPG
Прегледи:1
Размер:340.3 КБ
ID:5812728

      За твоите дати гледай зелените колонки.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Из Европа с палатка, някой с опит?

        През юлия на 2003-тата година го правих това с тогавашния ми мотор - Кавазаки Вулкан 750 '92г. Жената още казва, че това ни е било най-хубавото пътуване от Валенсия до Пловдив и обратно (общо на брой са вече 1 ама другите са с кола.
        Та информацията ми е от тогава:
        Нямаш понужда да резервираш, има места. Относно жегата също няма притеснения - къмпингите обикновено са в гората.
        Къмпингите във Франция (тогава) затварят в девет, та който влязъл - влязъл, в смисъл за нови посетители, другите си имат карти за вдигане на бариерата. Има и такива дето нямат служители на рецепцията, има автомати които работят само с кредитни карти и можеш да се настаниш когато ти душа сака.
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #5
          От: Из Европа с палатка, някой с опит?

          Да, вероятно в евтини хотели ще е същото или малко по-скъпо, но ние търсим различен вид емоция този път.
          Вече просто не ни се ходи по хотели.
          А и не ми се гони график, искам да пътувам когато и до където ми е кеф. Иначе трябва да набукна от тук и да препускам като луд, за да не изпусна резервациите.
          Видях цените по къмпингите и съм подготвен до 50 евро на вечер за палатка и двама възрастни с дете на 7.
          Ако вляза в този бюджет, ще съм доволен.

          Коментар


          • #6
            От: Из Европа с палатка, някой с опит?

            Колега,аз обикалях из Алпите през 2017г. и спах само по къмпинги.Нищо не трябва да резервираш.В Гугъл плейлиста има едно приложение camping.info,аз съм си го свалил на телефона и просто си набелязване къмпинг и карам натам.На някои от къмпингите има и цени.Дано да съм ти бил полезен.

            Коментар


            • #7
              От: Из Европа с палатка, някой с опит?

              Ясно, значи се действа смело и безотговорно, пък каквото стане. Мерси на всички!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X