Резултати 1 до 7 от 7

Тема: мнения за транскард

Публикации
    385
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране мнения за транскард

Здравейте
    Бих искам да чуя от първо лице мнения за транскард! Разгледал съм подробно сайта и условия.
    Интересува ме някой реално ползвал ли е техните услуги.
    По точно имам интерес към виртуална карта.Да зареждам малки суми за плащане към рискови интернет сайтове!
    Също така и разбрах че имат продукт фирмена сметка с айбан.За обичайните разплащания.Без такси и прочие..
    Не ме интересуват кредити и кредитни карти.Имам си пари не ща на банката.Просто искам да не взима моите
    Стар клиент съм на определена банка и оперирам активно.Но адски ме издразни че на всеки превод към трети страни(разбирай китай тайван хонгконг) взимат 52$ на транзакция.Верно че е удобно сигурно но.... вече остарявам и се дразня на такива такси.

П.П
    По рано ползвах виртуална карта от ЦКБ. С временен номер зареждаш на каса и толкоз.Няма бюрокращина такси ама ги спряха.ДСК също ги спряха.Алтернатива?

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    16,457
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: мнения за транскард

Цитат Мнение на mishomishev Преглед на публикациите
    Алтернатива?
    Revolut, Paysera и др. подобни "дружества за платежни услуги". За второто разправят, че нямало такси за зареждане на сметка от български IBAN, но не можах да си отворя сметка без карта. От "Транскард" изрева много народ, но това беше преди десетина години, когато картата беше само "кредитна" (нещо като прочутата и тука във форума "Бяла карта" - яко товарителница с месечни и годишни такси, наказателни лихви за неплащане на вноска точно на падежа, а по-рано напр. ). Сега не ги знам какво са измислили

Публикации
    621
    Точки (при гласуване)
    11

Няма вариант за евтини доларови преводи към китайци, тайванци и други. Paysera е прекрасна, но за евровите преводи.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    16,457
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на dragozow Преглед на публикациите
    Няма вариант за евтини доларови преводи към китайци, тайванци и други. Paysera е прекрасна, но за евровите преводи.
    Що, дебитните / кредитните карти нали са без или със символичен комисион?

Публикации
    385
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Що, дебитните / кредитните карти нали са без или със символичен комисион?
    По принцип всички по сериозни плащания задължително са от сметка в сметка.Не съм чувал такива плащания с карти.Всяко плащане е по два пъти.Депозит и баланс накрая.И верно че какво са 104 $ комисион на фона на десетки хиляди ама...ама дразни бе...
    Но извън това се налага да се правят множество дребни покупки на екзотични неща на дребни суми и точно те са с карти и прочие...

Място
    Плевен
    Публикации
    304
    Точки (при гласуване)
    7

Ползвам 2 карти на transcard от над 10 години.
    Не съм имал някакви съществени проблеми.
    Важно е да се внимава с дневен/еднократен/месечен лимити на картите и да се погасяват в срок задълженията.

С "Trans-pay Mastercard" пазарувам навън и по интернет - директно или през Paypal. Тази карта има особеност, че за външни плащания системите я разпознават като кредитна, но на практика е като дебитна (ако няма достатъчно пари на нея - плащането се отказва - decline). Има удобен веб-интерфейс от който освен другите неща можеш да разрешиш/забраниш специално плащанията по интернет във всеки един момент.
    За мен е удобна - годишната и такса обслужване е 7лв., и можеш да внесеш пари в брой на нея на всяка бензиностанция на Петрол по всяко време на денонощието. Плащал съм с нея в E-bay, Aliexpres, UK, Germany и др. и не е имало проблем до сега. Може да се прави и плащане от/по банкова сметка.
    Впрочем нещата са описани в общите условия и другите им документи на сайта.
    Ако имаш по-специфични въпроси - питай ?

ПП: Да не се възприема като реклама - просто споделям опит, който касае мен лично.
    Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Публикации
    385
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Anyuser Преглед на публикациите
    Ползвам 2 карти на transcard от над 10 години.
    Не съм имал някакви съществени проблеми.
    Важно е да се внимава с дневен/еднократен/месечен лимити на картите и да се погасяват в срок задълженията.

С "Trans-pay Mastercard" пазарувам навън и по интернет - директно или през Paypal. Тази карта има особеност, че за външни плащания системите я разпознават като кредитна, но на практика е като дебитна (ако няма достатъчно пари на нея - плащането се отказва - decline). Има удобен веб-интерфейс от който освен другите неща можеш да разрешиш/забраниш специално плащанията по интернет във всеки един момент.
    За мен е удобна - годишната и такса обслужване е 7лв., и можеш да внесеш пари в брой на нея на всяка бензиностанция на Петрол по всяко време на денонощието. Плащал съм с нея в E-bay, Aliexpres, UK, Germany и др. и не е имало проблем до сега. Може да се прави и плащане от/по банкова сметка.
    Впрочем нещата са описани в общите условия и другите им документи на сайта.
    Ако имаш по-специфични въпроси - питай ?

ПП: Да не се възприема като реклама - просто споделям опит, който касае мен лично.
    Хм така като го описа изглежда добре!
    Особено след като припознават като кредитна а си е дебитна.Ами то това е най важния плюс а не са го описали в сайта им....
    Ама свърши то..Днес по рано поръчах виртуална карта от Пощенска.На първо четене всичко изглежда наред.Ама … нали... трябва да мине време че да се види подводните камъни.
    Минуса на моята виртуална засега е че е на физическо лице.И ще има известни гимнастики при счетоводството

Сходни теми

1. Мнения за BMW F 650 GS
    От mahoni във форум Избор на машина, тестове и сравнения
    Отговори: 126
    Последно мнение: 30-07-18, 17:01
  2. Мнения за КТМ Ехс 450?
    От suspect85 във форум Избор на мотор
    Отговори: 27
    Последно мнение: 13-01-16, 08:35
  3. Мнения за TM 300 ?
    От LyDuQ Be във форум Избор на мотор
    Отговори: 10