Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

    Привет. Тъй като от има няма зимата съм горд собственик на 30 годишен Химер (кемпер за който не знае) идва ред и на първия сериозен маршрут.

    Ей го на:

    https://www.google.com/maps/dir/%D0%...42.7570109!3e0

    Идеята е първия ден да се спи някъде около границата Сърбия - Черна гора, а на втория да се откине до Дубровник.
    Там 1-2 дена жената да гледа каминяк, а ние с малкия да се запуркаме в морето и газ на обратно без бързане. На обратно да се кара по крайбрежието и къде от Албания някъде да се дигнем до Охрид. После за 1 ден до София.

    Та въпросите:

    1. Пътя след Ниш през Сърбия и Черна гора как е? Кемпера вдига 100 ама завоите не са му силата.
    2. Охрид - София реалистично ли е за един ден или да мислим приспиване кат минем БГ границата?
    3. За Хърватска ясно, че къмпингуване само на къмпинг, ама първата нощувка в Сърбия или Черна гора (някакви препоръки)?
    4. Албания как е къмпингуването, предполагам по лежерно и може нейде покрай плажа?

    Абе сигурно ще има и още ама сега чета де що намеря из нета.
    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

  • #2
    От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

    Този път от Ниш към Нови Пазар беше някакв доста тесен и проблемен.. Но не помня вече.
    Бих ти препоръчал Ниш - Крушевац - Чачак и да спите в Златибор (срахотно място междудругото) и после "надолу" към Подгорица.

    Това е един доста .. чукарест маршрут. Хубаво си прегледай спирачките и съединителя.

    Коментар


    • #3
      От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

      Освен спирачките и съединителя да си прегледа и средната скорост. С лека кола трудно се постига 60 км/ч, с кемпер може би трябва да е 50 км/ч. В Черна Гора ограничението по хубавите пътища е 80 км/ч. В Дубровник с кемпер ми се струва нереалистично. Оставете го на къмпинга и оттам до града дано да има някакъв обществен транспорт.
      В Златибор има един касапин дето продава и сурова мръвка и печена, а до него има магазин къде продават Никшичко пиво, много добре върви с мръвката.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #4
        От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

        Благодаря. Димек препоръката е те така:

        https://www.google.com/maps/dir/%D0%...42.7570109!3e0

        Явно първия ден е решен и ще е с приспиване в Златибор . София - Златибор го дават 450 км и около 6 часа. Димек аз за 8 часа все ще трябва да стигна. Колега може ли координати на касапина?

        Втория ден до Дубровник ми дава вариант през Хърватска и Черна гора. Аз предпочитам Черна гора ама все пак варианта виси. Спирачките са добре, съединителя не е правил проблеми. Дават го Златибор - Дубровник 370 км и 6 часа и половина димек с кемпера пак отивам на 8 и кусур.

        Аз до Дубровник няма се приближавам с кемпера. Най-много на двайсетина километра на някой къмпинг. За жената как да го посети съм измислил програма
        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

        Коментар


        • #5
          От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

          Не разбрах за кога го мислиш ?

          Като прегледах архивите ми, точно сега по това време преди 7 години съм ходил там и на Златибор си беше сняг.

          Коментар


          • #6
            От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

            Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
            ...

            Та въпросите:

            1. Пътя след Ниш през Сърбия и Черна гора как е? Кемпера вдига 100 ама завоите не са му силата.
            2. Охрид - София реалистично ли е за един ден или да мислим приспиване кат минем БГ границата?
            3. За Хърватска ясно, че къмпингуване само на къмпинг, ама първата нощувка в Сърбия или Черна гора (някакви препоръки)?
            4. Албания как е къмпингуването, предполагам по лежерно и може нейде покрай плажа?

            Абе сигурно ще има и още ама сега чета де що намеря из нета.
            На въпросите с други въпроси:
            3. Забранено ли е свободно къмпингуване в Хърватска?
            4. Как е в Албания проблема с престъпността? Казвали са ми, че крадат и мотоциклети, и мерцедеси и като съм ходил там съм видял доста коли без регистрационни табели преминаващи дори под строгия поглед на полицейски патрули.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

              Ако не сте ходили в Котор, мисля че си заслужава да му отделите половин ден.

              Коментар


              • #8
                От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

                Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                Ако не сте ходили в Котор, мисля че си заслужава да му отделите половин ден.
                Както и на Будва. Виж и ТОЗИ пътепис. Точно по твоя маршут е.
                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                Коментар


                • #9
                  От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

                  Софија- Охрид планирај 6-7 часа, зависи како ќе возиш. Максимум 8 часа ако одмараш повеќе пати.

                  Коментар


                  • #10
                    От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    На въпросите с други въпроси:
                    3. Забранено ли е свободно къмпингуване в Хърватска?
                    4. Как е в Албания проблема с престъпността? Казвали са ми, че крадат и мотоциклети, и мерцедеси и като съм ходил там съм видял доста коли без регистрационни табели преминаващи дори под строгия поглед на полицейски патрули.
                    По 3: Доколкото изчетох по форумите било много забранено свободното къмпингуване в Хърватска
                    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                    Коментар


                    • #11
                      От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Не разбрах за кога го мислиш ?

                      Като прегледах архивите ми, точно сега по това време преди 7 години съм ходил там и на Златибор си беше сняг.
                      Началото на юли ще да е. 7ми - 17ти за сега е плана.
                      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                      Коментар


                      • #12
                        От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

                        Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                        По 3: Доколкото изчетох по форумите било много забранено свободното къмпингуване в Хърватска
                        Спал съм 3 пъти в Хърватска с кемпер -2 пъти на почивалище и 1 път на малка бензиностанция, която не е на магистрала. Но може би съм имал късмет...
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

                          След Златибор бих предпочел Плевля-Жабляк-Подгорица.Хем ще видиш каньона на р.Тара,хем и парка Дурмитор.Минавал съм и ми хареса.
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • #14
                            От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

                            А така и така ще сте в Златибор. На 30 км е Мокра Гора и Дървеният град на Костурица.

                            Коментар


                            • #15
                              От: София - Черна гора - Хърватия - Албания - Македония

                              Юли ще е жега и лудница. Имайте предвид, че немците още май месец започват да влачат караваните от немско в адриатическо, така че по къмпингите може да е пълно.
                              На касапина ме заведоха, може би ако се пита на място ще ви упътят.
                              Аз не бих рискувал със спане извън къмпинг, от една страна са местните власти, от друга местните вагабонти. Едните глобяват, другите крадат.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X