Обява

Свий
Няма добавени обяви.

двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

    От практическа гледна точка на този точно мотор нищо му няма с 10w40 стига да е добро като марка,че 10в40 е още по-разтегливо понятие от понятието пълна синтетика.До -20 според повечето източнити 10в40 е съвсем ОК,ако някой смята да ходи в сибир да взима мерки.Особено ако досега е каран само с 10в40 не знам какво се очаква да се промени,при минаване към 5в40 освен да стане една идея по-чист.

    Коментар


    • #17
      От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

      Понеже е писано и в други теми, М10Д и на 2-3000км, а може и М16, особено ако варела го е платил някой друг, щото сЕ е мАсло.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

        Спрях се на - MOBIL SUPER 3000 XE 5W30. Какво ще кажете?

        MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 4L



        ACEA A3/B4/C3;
        API SM/CF;
        MB 229.31/229.51;
        VW 502.00/505.00/505.01;
        FORD WSS M2C 917-A;
        BMW Longlife-04.

        Напълно синтетично моторно масло от най-висок клас, подходящо за всички съвременни бензинови и дизелови автомобили. Предназначено за изключителна защита при работа в автомобили с DPF / филтър за твърди частици / и автомобили с турбо...


        Коментар


        • #19
          От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Понеже е писано и в други теми, М10Д и на 2-3000км, а може и М16, особено ако варела го е платил някой друг, щото сЕ е мАсло.
          Това става за наливане,ама не и в двигателя.
          Не съм привърженик на маркови и скъпи масла.
          Карам евтини,с един дистрибутор от завода.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #20
            От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

            Първоначално публикуван от Bokrael Преглед на мнение
            Спрях се на - MOBIL SUPER 3000 XE 5W30. Какво ще кажете?

            MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 4L



            ACEA A3/B4/C3;
            API SM/CF;
            MB 229.31/229.51;
            VW 502.00/505.00/505.01;
            FORD WSS M2C 917-A;
            BMW Longlife-04.

            Напълно синтетично моторно масло от най-висок клас, подходящо за всички съвременни бензинови и дизелови автомобили. Предназначено за изключителна защита при работа в автомобили с DPF / филтър за твърди частици / и автомобили с турбо...


            Сега, ако трябва да съм по-сериозен, примерно маслата отговарящи на стандарт MB229.31 и MB229.51 са Лонг Лайф за автомобили с DPF, заради който в тях няма някои добавки които има в MB229.3 и MB229.5.
            При положение, че двигателят няма DPF е по-добре да се ползват масла които не са за двигатели с такъв филтър, демек които покриват стандарт MB229.3 и MB229.5
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Понеже е писано и в други теми, М10Д и на 2-3000км, а може и М16, особено ако варела го е платил някой друг, щото сЕ е мАсло.
              Някакси съм по-склонен да се доверя на препоръките на завода производител, даже на няколко различни завода, които пишат че 10w40, което отговаря на дадени стандарти става за еди си кои мотори,включително и турбинирани.М10Д или SAE 30 става за наливане в доста стари двигатели, ако ти изневерява паметта преди година ми се присмиваше, че съм го налял в хидравлична система, е от тогава до сега въпросната хидравлика е отметнала няколко стотин моточаса и не дава признаци да се чупи скоро.Та мисля да продължа да вярвам на колективния разум на завода производител, дори и те да не са толкова запознати с материята, колкото теб.

              Коментар


              • #22
                От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

                Първоначално публикуван от Bokrael Преглед на мнение
                Спрях се на - MOBIL SUPER 3000 XE 5W30. Какво ще кажете?

                MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30 4L



                ACEA A3/B4/C3;
                API SM/CF;
                MB 229.31/229.51;
                VW 502.00/505.00/505.01;
                FORD WSS M2C 917-A;
                BMW Longlife-04.

                Напълно синтетично моторно масло от най-висок клас, подходящо за всички съвременни бензинови и дизелови автомобили. Предназначено за изключителна защита при работа в автомобили с DPF / филтър за твърди частици / и автомобили с турбо...


                Ми аз ше ти кажа,че бих предпочел 5/40 или 10/40 пред това тьнкото масълце,лято идва все пак
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Някакси съм по-склонен да се доверя на препоръките на завода производител, даже на няколко различни завода, които пишат че 10w40, което отговаря на дадени стандарти става за еди си кои мотори,включително и турбинирани.М10Д или SAE 30 става за наливане в доста стари двигатели, ако ти изневерява паметта преди година ми се присмиваше, че съм го налял в хидравлична система, е от тогава до сега въпросната хидравлика е отметнала няколко стотин моточаса и не дава признаци да се чупи скоро.Та мисля да продължа да вярвам на колективния разум на завода производител, дори и те да не са толкова запознати с материята, колкото теб.
                  Предписанията на производителя са основно според локацията и са въпрос на преценка.
                  Някои хора предпочитат да тъпчат на място докато гледат назад, а аз предпочитам да гледам напред и да ползвам по-топлата вода, която така или иначе е подгрята.

                  ... а иначе, ако ползвам примера ти с хидравликата, сигурен съм, че дори и хидравлично масло да се сложи в двигателя ще работи, че даже може и да не се счупи, но няма да съм аз този който ще сподели емпиричните резултати.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 18-04-19, 01:44.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Ми аз ше ти кажа,че бих предпочел 5/40 или 10/40 пред това тьнкото масълце,лято идва все пак
                    Лято идва, но тук сме с четири сезона и планини на час дори от по-обширните равни места в България, и понеже си мерцедесаджия, я погледни какъв пробег му дават на МВ229.5
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

                      5/40 става за всичко и за всеки сезон в БГто

                      За пробег няма какво да му гледам,с това вървят и по на 700 000 километра мотори,пробвано и работи,смяна на 7000 мили или над 10 000 километра

                      5/30 Април не можеш да ме накараш да сложа на мотор в БГто Април па ако ше до другия Април да го карам,мотор който може да върви и с 50 според производителя.

                      Имам мотор на който му препоръчват 0/20 или макс 5/20,гаргара да си правя с това баси,върви на всякьде с това,на него не става да му набия 5/50 ма на тоя става и аз ако съм както казах му слагам 5/40 и забравям драмата с маслата
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

                        Скоро бях в същата дилема за Хюндая. При преверка в 5 каталога само Мобил казва сипи този наш продукт, другите не предлагат моторно масло. Защо така? Аутодата казва 10-30 дето го няма никъде, и хоп човек вече е в дилема. В Колос казват какво сипеш всичко става, а после теми за счупени мотори от тия марки не липсват.

                        Коментар


                        • #27
                          От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

                          Двигател който е без хидравлични компенсатори можеш да го караш и с 20W50, стига стартера ти да не се чуди за кво е там в студа.
                          С вискозитет 5W50 лонглайф масло не съм срещал, а не съм от тия дето ще си сменявам маслото по три пъти в месеца.
                          В крайна сметка вискозитета е въпрос на преценка от който разбира, но трябва да се ползват читави синтетични масла.
                          2019 сме, за тези които са го пропуснали.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

                            Mobil 1 5w-50 e достатъчно longlife,както и много други с А3/B4 ,но към средата на серв.интервал е станало 5w-40. Намира се срв.лесно и е единственото 5w-50 в иначе дългите листя на MB.
                            https://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.3_en.html

                            Разни други смело указват 229.1/229.3 и Porsche A40 ,но одобрение дръжки(лукаво ги слагат под"съответства на..."; "отговаря на изискванията на..." и т.н.).
                            http://www.fruitlands.net/tdi/Porsch...EngineOils.pdf
                            https://www.kroon-oil.com/en/catalog...erol-5w-50/67/

                            Иначе трудно ще се намери по-завършен играч от 5w-40 ACEA A3/B4 (без Cx) за по-невзискателни мотори в нашите кл.условия....

                            Коментар


                            • #29
                              От: двигателно масло Kia Sorento 2.4i 139hp?

                              на същия двигател наливам само 5/50 и го карам 15-16 000 сменям 1 годишно
                              Performance level
                              • API SN/CF


                              Recommended for use
                              • ACEA A3/B4
                              • VW 502.00
                              • MB 229.3
                              • Renault RN0710
                              • Renault RN0700
                              • VW 505.00




                              Color Brown
                              Density at 20°C 0.8526 kg/l
                              Viscosity, kinematic at 40°C 119.1 cSt
                              Viscosity, kinematic at 100°C 19.6 cSt
                              Viscosity index 187
                              Viscosity, dynamic (CCS) 6106 cP
                              Sulphated ash 1.26 wt%
                              Flash point 200 °C
                              Pour point -39 °C

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X