Резултати 1 до 14 от 14

Тема: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

Здравейте,колеги!
    Оглеждам се за малко бусче,което трябва да е пътническо,като ще се ползва и за товарене.Разглеждам моделите около 2009-2010 година.
    Та въпросът ми е за какво да се оглеждам при покупката,какви проблеми да очаквам.Предлагат се с различни двигатели.Кой е по-сполучлив и как са откъм поддръжка и разход.Моля някой с лични впечатления да сподели опита си.
    Благодаря педварително!

Място
    вАРНа
    Публикации
    933
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

Е то Трафика е друг клас, все едно да сравняваш малкото фиатче с полонез!
    мисля, да зема а се замисля...

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,533
    Точки (при гласуване)
    5

То от тези само Трафика реално е бус. Другите са някакви ванове, пригодени горе-долу да се ползват за леки товари.
    Песимистът - това е добре информиран оптимист.

Място
    София
    Публикации
    1,915
    Точки (при гласуване)
    12

Я пак ,какво е бус и какво ван...
    Л.Р. Дискавари 1

Място
    София
    Публикации
    1,915
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на dess79 Преглед на публикациите
    .... бусче,което трябва да е пътническо,като ще се ползва и за товарене.
    Те тука е проблема.
    Л.Р. Дискавари 1

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Скудо и компания ги има и като изцяло товарни варианти.Схемите на задните им окачвания са еднакви/пружини//Мисля,че са си съпоставими като товароносимост.Може би наистина с лек превес на Трафика...

Публикации
    487
    Точки (при гласуване)
    8

Размерите,и товаримостта на Рено Трафик=Опел Виваро от една страна,и Експерт=Джимпи=Скудо са приблизително еднакви.Около 5-5,25 метра дължина,и 900-1200 кг товароносимост.Аз карам старият Експерт,първо поколение с 1,9 ТД мотор-изключително здраво животно,просто не се чупи.След някъде 2009-2010 година,Рено прави Трафик само с 1600 кубикови двигатели,но старите 1900 са по-здрави.Експерта и близнаците имат и 1600,и 2000 кубикови мотори.Малките са слаби и не са за препоръчване,а и са с 5-скоростна кутия.Не е добра идея да се използва пътнически бус за товарене,преди и аз бях с такъв,ама нямаше възможност за реглаж на фаровете на височина.Багажа може да се срине,и изобщо пътническите са с по-ниски възможности за товар.Може и глобичка от чичко катаджия за използване не по предназначение на МПС-то За всички може да се каже че трябва много да се гледа и проверява,обикновено са над 500000 км,съсипани са от каране,дори и 6-7-годишните...

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,533
    Точки (при гласуване)
    5

В тоя клас всичко над 5 години в повечето случаи е скрап, защото машините по Европа си въртят по 100 хил. на година и отиват при дилъра в мига, в който им изтече лизинга.
    Разликата на буса с вана не е теглото на багажа,а обема му. На Траfика е над 8 кубика, при това ако не е удължена версия и без надстройка. На Скудо вероятно е под 5, а ако е пътнически, ще е още по-малко.
    Следваща разлика е в товаренето-всеки бус се прави според стандарта на евтопелетата EUR-EUR1. 1200/800(1000).
    Т.е. врати и всичко друго му е съобразено с тоя стандарт, за да могат да се товарят директно палета вътре.

Така въпросът става вече какво ще се товари вътре. Пътниците са ясни. Ако ще са палета или високи неща- трябва бус. Ако няма да са палета, всичките стават.

Публикации
    487
    Точки (при гласуване)
    8

Старият Екперт,първо поколение е 4 кубика,около 740-850 кг,къса или дълга база,2 палета за късата база.Второто поколение,от 2007 година,е някъде около 5,5-7 кубика за висока база,не знам дали влизат 3 палета.Трафик 8 кубика е може би само дългия и висок-Н 2.Бус или ван-едно и също.Аз бях намерил на 2 години,400000 км,ама беше 20000 лв,и прецених че не е оферта

Публикации
    487
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    На Траfика е над 8 кубика, при това ако не е удължена версия и без надстройка.
    Бъркаш Трафик с Мастер.Мастерът е по-голям-общо тегло до 3500 кг

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,533
    Точки (при гласуване)
    5

Като се замислих, май наистина е така. Сега остава авторът на темата да сметне за какво приоритетно ще ползва машината.
    Пътнически и товаропътнически се намират на по-малко километри...ама пак е на късмет.

Място
    София
    Публикации
    1,915
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Като се замислих, май наистина е така.......
    Яко мислене е било...а и снимки сложих да си видиш грешката.
    Л.Р. Дискавари 1

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря на всички за мненията.Както каза някой по-горе,ако е пътнически,вероятно ще е на по-малко километри.Но това е много относително,разбира се.За товаренето-няма да се качват палети,а кашони,чували,така че няма да е проблем това,че има седалки/няма да пречат/.за Скудо и компания съм съгласен,че 2,0хди ще е много по-подходяща моторизация.За Трафик/Виваро-не знам.Чел съм за сериозни проблеми и с 1.9цди и с 2,0цди.Нищо не знам само за 2,5цдти,но там сигурно и разхода ще е по-голям,така че отпада.Има по-стари Трафик/Виваро с 1,9дти,което може би е по-добре.Мислил съм и за някаква по-обемна баничарка,но като големина най ми харесва Кади Макси,но не бих взел ФВ.Още повече на старо.Карал съм ново от магазина и мерси.Здрав модел е Дачия Докер,мо е твърде малка.Не знам още,нищо не съм решил.Благодаря още веднъж на всички!

Място
    София
    Публикации
    50
    Точки (при гласуване)
    8

Хюндай имат едни симпатични фургончета.

Сходни теми

1. Отговори: 59
    Последно мнение: 11-04-16, 21:01
  2. Двигател Рено Трафик дизел - не пали
    От stypkata във форум Двигатели
    Отговори: 13
    Последно мнение: 07-12-09, 10:55
  3. Рено Трафик 4х4
    От Ivan_J във форум Други 4х4, екзотични автомобили, всичко извън горните марки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 04-11-07, 20:09

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>