Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

    Здравейте,колеги!
    Оглеждам се за малко бусче,което трябва да е пътническо,като ще се ползва и за товарене.Разглеждам моделите около 2009-2010 година.
    Та въпросът ми е за какво да се оглеждам при покупката,какви проблеми да очаквам.Предлагат се с различни двигатели.Кой е по-сполучлив и как са откъм поддръжка и разход.Моля някой с лични впечатления да сподели опита си.
    Благодаря педварително!

  • #2
    От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

    Е то Трафика е друг клас, все едно да сравняваш малкото фиатче с полонез!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #3
      От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

      То от тези само Трафика реално е бус. Другите са някакви ванове, пригодени горе-долу да се ползват за леки товари.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт





        Я пак ,какво е бус и какво ван...

        Коментар


        • #5
          От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

          Първоначално публикуван от dess79 Преглед на мнение
          .... бусче,което трябва да е пътническо,като ще се ползва и за товарене.
          Те тука е проблема.

          Коментар


          • #6
            От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

            Скудо и компания ги има и като изцяло товарни варианти.Схемите на задните им окачвания са еднакви/пружини//Мисля,че са си съпоставими като товароносимост.Може би наистина с лек превес на Трафика...

            Коментар


            • #7
              От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

              Размерите,и товаримостта на Рено Трафик=Опел Виваро от една страна,и Експерт=Джимпи=Скудо са приблизително еднакви.Около 5-5,25 метра дължина,и 900-1200 кг товароносимост.Аз карам старият Експерт,първо поколение с 1,9 ТД мотор-изключително здраво животно,просто не се чупи.След някъде 2009-2010 година,Рено прави Трафик само с 1600 кубикови двигатели,но старите 1900 са по-здрави.Експерта и близнаците имат и 1600,и 2000 кубикови мотори.Малките са слаби и не са за препоръчване,а и са с 5-скоростна кутия.Не е добра идея да се използва пътнически бус за товарене,преди и аз бях с такъв,ама нямаше възможност за реглаж на фаровете на височина.Багажа може да се срине,и изобщо пътническите са с по-ниски възможности за товар.Може и глобичка от чичко катаджия за използване не по предназначение на МПС-то За всички може да се каже че трябва много да се гледа и проверява,обикновено са над 500000 км,съсипани са от каране,дори и 6-7-годишните...

              Коментар


              • #8
                От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

                В тоя клас всичко над 5 години в повечето случаи е скрап, защото машините по Европа си въртят по 100 хил. на година и отиват при дилъра в мига, в който им изтече лизинга.
                Разликата на буса с вана не е теглото на багажа,а обема му. На Траfика е над 8 кубика, при това ако не е удължена версия и без надстройка. На Скудо вероятно е под 5, а ако е пътнически, ще е още по-малко.
                Следваща разлика е в товаренето-всеки бус се прави според стандарта на евтопелетата EUR-EUR1. 1200/800(1000).
                Т.е. врати и всичко друго му е съобразено с тоя стандарт, за да могат да се товарят директно палета вътре.

                Така въпросът става вече какво ще се товари вътре. Пътниците са ясни. Ако ще са палета или високи неща- трябва бус. Ако няма да са палета, всичките стават.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

                  Старият Екперт,първо поколение е 4 кубика,около 740-850 кг,къса или дълга база,2 палета за късата база.Второто поколение,от 2007 година,е някъде около 5,5-7 кубика за висока база,не знам дали влизат 3 палета.Трафик 8 кубика е може би само дългия и висок-Н 2.Бус или ван-едно и също.Аз бях намерил на 2 години,400000 км,ама беше 20000 лв,и прецених че не е оферта

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    На Траfика е над 8 кубика, при това ако не е удължена версия и без надстройка.
                    Бъркаш Трафик с Мастер.Мастерът е по-голям-общо тегло до 3500 кг

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

                      Като се замислих, май наистина е така. Сега остава авторът на темата да сметне за какво приоритетно ще ползва машината.
                      Пътнически и товаропътнически се намират на по-малко километри...ама пак е на късмет.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Като се замислих, май наистина е така.......
                        Яко мислене е било...а и снимки сложих да си видиш грешката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

                          Благодаря на всички за мненията.Както каза някой по-горе,ако е пътнически,вероятно ще е на по-малко километри.Но това е много относително,разбира се.За товаренето-няма да се качват палети,а кашони,чували,така че няма да е проблем това,че има седалки/няма да пречат/.за Скудо и компания съм съгласен,че 2,0хди ще е много по-подходяща моторизация.За Трафик/Виваро-не знам.Чел съм за сериозни проблеми и с 1.9цди и с 2,0цди.Нищо не знам само за 2,5цдти,но там сигурно и разхода ще е по-голям,така че отпада.Има по-стари Трафик/Виваро с 1,9дти,което може би е по-добре.Мислил съм и за някаква по-обемна баничарка,но като големина най ми харесва Кади Макси,но не бих взел ФВ.Още повече на старо.Карал съм ново от магазина и мерси.Здрав модел е Дачия Докер,мо е твърде малка.Не знам още,нищо не съм решил.Благодаря още веднъж на всички!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

                            Хюндай имат едни симпатични фургончета.
                            FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рено Трафик или Скудо,Джъмпи,Експерт

                              Карам къс пътнически трафик-личен от 5-6 години. 2.0дци 2008. Ако все още те интересува-питай!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X