Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ/WG 2.7 CRD не познава ключовете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: WJ/WG 2.7 CRD не познава ключовете

    Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
    Тази гад прекъсва намотката на ASD релето. Обаче....Чуденката е защо таз гад реши да се задейства 8 години след купуването на джипа.
    Умряла по ЕГН - студена(разпоена) спойка, съсухрил се кондензатор, корозийка на някое краче,........ такива ми ти работи без да броим случайно съвпадение на ефирни сигнали в цифров вид....

    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
    Защо не го изхвърлиш?
    Първо е патологията, аутопсията, после вОскресение джипово. Така трупаме опит, по-горе писах знанията на Еди, информация от Зархи, моя опит и джипа запали. Само с клещеветО на следващ проблем пА че сЪ пули нЕкой и ще има "иебем ги в амерички избушляци" ( кафе )
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      От: WJ/WG 2.7 CRD не познава ключовете

      Не, ако беше умряла нямаше и да разбера че го има. Заради нормално затворените контакти - без акумулатор, с акумулатор, без контакт, с контакт., на стартер - докато е разкачено ECU-то от конектора връзката до ASD релето си я има, мерил съм я сигурно 100 пъти.
      Обаче в момента в който включа конектора в ECU-то и дам контакт, тази гад си задейства релето и прекъсва връзката. Ама тогава вече няма как да меря.
      Т.е. тази гадост съвсем активно работи и прекъсва само когато трябва.

      Вчера вързах ECU-то на масата: 6 релета, товарни съпротивления на всички изходи, захранвания, датчици, OBD буксата.... Само инжектори дето не закачих. С ELM327 комуникация има, ECU-то работи нормално. Накрая вързах Лексията, уцелих някакво Пежо EDC15 дето се закачи и тествах каквото можах... Ми всичко си работи - релета цъкат, изходи се задействат, ECU-то е наред.

      Обратно при джипа, разглобих таблото с бушоните при мотора, и вътре в оригиналния сноп се появиха 6 черни кабела. По тях разглобих половината табло и стигнах до тая гадост. Обаче там имаше 7 кабела. Хайде обратно по сноповете и 7-мия кабел го намерих в единия конектор на ECU-то.... По него явно познава дали ECU-то е вързано на конектора или не.

      Допълнение: SIM картата не е активна, не иска да се регистрира. В нея няма нищо запазено - sms-и, номера и т.н.
      Последно редактирано от Zarhi; 18-04-19, 09:15.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
      Suzuki Grand Vitara 1.6
      LZ1ZPM

      Коментар


      • #18
        От: WJ/WG 2.7 CRD не познава ключовете

        Здрасти колега. имам подобен проблем,....та да те питам ,....какъв беше последно проблема при тебе и как го реши. Благодаря

        Коментар


        • #19
          От: WJ/WG 2.7 CRD не познава ключовете

          Виж схемата в пост #6. Сателитното проследяване прекъсваше кабела между краче 61 на ECU и ASD релето. Без това реле да включи ECU-то не работи, няма връзка с него през OBD, не върти и стартера.

          Извади релето ( пост #4 ), сложи един мост между 30 и 87 ( пише ги на самото реле кои са ). Ако запали: има сателитно проследяване или аларма за която не знаеш.
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Suzuki Grand Vitara 1.6
          LZ1ZPM

          Коментар


          • #20
            От: WJ/WG 2.7 CRD не познава ключовете

            Къде беше монтиран модула за сателитно проследяване?

            Коментар


            • #21
              От: WJ/WG 2.7 CRD не познава ключовете

              Зад радиото.
              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
              Suzuki Grand Vitara 1.6
              LZ1ZPM

              Коментар


              • #22
                От: WJ/WG 2.7 CRD не познава ключовете

                Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
                Виж схемата в пост #6. Сателитното проследяване прекъсваше кабела между краче 61 на ECU и ASD релето. Без това реле да включи ECU-то не работи, няма връзка с него през OBD, не върти и стартера.

                Извади релето ( пост #4 ), сложи един мост между 30 и 87 ( пише ги на самото реле кои са ). Ако запали: има сателитно проследяване или аларма за която не знаеш.
                ... направено ! Не пали.... релето е здраво. Почвам да си мисля лоши неща

                Коментар


                • #23
                  Здравей колега и аз имам проблем с Grand Cherokee 2,7 CRD 2002 година. Чек лампата свети но няма връзка с екуто но нямам и схема да видя къде идват захранванията на екуто гледам ,че имаш някаква схема може ли да публикуваш цялата схема как е захранен компютъра.При мен също свети ключа ,че не са разпознати ключовете но утре ще пробвам с моста на ASD релето дали ще запали.
                  Последно редактирано от epasha; 12-02-24, 22:05.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X