Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

    Привет колеги! Имам едно въпросче към знаещите:
    Как , с какъв инструмент мога да разкроя каучукова плочка . Ще правя в двора нещо като мини детска площадка за внучката.Купил съм плочите но ще трябва някои по краищата да се подрежат.Ето какво представляват плочите /40х40х2 см/:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rubber-tiles-kids.jpg
Прегледи:1
Размер:92.6 КБ
ID:6157392
    Благодаря на отзовалите са с мнения по въпроса!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

  • #2
    Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

    С макетен нож не става ли?


    Ако са по твърди с флекс и диск за неметал.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

      Работата с макетния нож се улеснява значително ако се използва и някакъв течен сапун или нещо подобно.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

        С твърд тънък нож с малко веро съм рязал доста гумени ленти от тецовете. Става лесно.

        Коментар


        • #5
          От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

          Малък ъглошлайф с тънко дискче и реглаж на оборотите по възможност.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

            Дебело е та с нож трудно и бавно.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

              Зеге с тривон за дърво с биг чапраз. На малки обороти.

              Коментар


              • #8
                От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

                И аз съм за макетния нож. Но не използван, а нов. За да е остър. Пръскаш го с препарат за миене на стъкла, или просто със сапунена(верена, от ВЕРО) вода, като мокриш обилно и мястото на среза. За рязане на гума се иска остър нож и смазка.
                Дебела гума съм рязал с плюнка, ама тя е по-подходяща за други работи, така,че остава препарата за стъкла.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  И аз съм за макетния нож. Но не използван, а нов. За да е остър. Пръскаш го с препарат за миене на стъкла, или просто със сапунена(верена, от ВЕРО) вода, като мокриш обилно и мястото на среза. За рязане на гума се иска остър нож и смазка.
                  Дебела гума съм рязал с плюнка, ама тя е по-подходяща за други работи, така,че остава препарата за стъкла.
                  Два санта е дебело това. Пипал съм го на живо. С макетен нож не вярвам да е възможно. Със нож за филетиране - може и да стане.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

                    Може да се пробва и с ножица за ламарина
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Два санта е дебело това. Пипал съм го на живо. С макетен нож не вярвам да е възможно. Със нож за филетиране - може и да стане.
                      Е, каква е разликата?
                      Важното е ножът да е остър и тънък, за да няма съпротивление. Макетния нож да работи не само с върха си, както е замислен, а се вади цялото острие и се реже като с обикновен нож.
                      Идеята е, че е тънък(по-тънък от нож за филетиране), и е сравнително остър.
                      Смазването подпомага процеса с много.

                      Въобще при рязането на гума голяма част от уравненеието е да се избегне триенето на ножа в гумата.
                      Става и с още един човек-който да дърпа гумата в различни страни така, че да не се трие в ножа. Не винаги е приложимо, ако гумата е твърда и с много плат в нея-трудна работа.
                      Но в случая с макетен нож и препарат за стъкла би трябвало да се реже като кашкавал.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

                        Каучукарски нож от механична ножовка.Правиш си го,ако имаш лист от такава.В занаята се казва валцьорски.На листа за дръжка намотаваш нещо да имаш удобен захват,нашите бяха алуминиеви с канал в средата в който минаваше парчето от ножовката и се зашплентваше с два болта при счупване отвиваш изкарваш, заточваш и продължаваш работа ,острието е строго триъгълно ,отдолу нагоре и заточено само в долната част,дългината му е не повече от 4см.Както е листа отгоре си остава прав отпред го режеш на триъгълник и заточваш долната част.Реже еднакво добре както суров така и вулканизиран каучук при добро заточване.Работил съм на открит каучуков смесител някога или така наречения вал-смесител,правех военни смеси и след проби и вулканизация пак с такъв нож се режеха за тест пробите.Произвеждаше се и се тестваше и лекоатлетическа настилка "тартан",която е много еластична ,износоустойчива и проклета за обработка.С технически скалпел/мокетен нож /не знам дали ще ти свърши работа ,а и при натискане има опасност от счупване на острието и нараняване.При рязането се мокри с вода,тя помага за по лесен срез.
                        Последно редактирано от faster; 12-04-19, 20:24.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Е, каква е разликата?
                          Важното е ножът да е остър и тънък, за да няма съпротивление. Макетния нож да работи не само с върха си, както е замислен, а се вади цялото острие и се реже като с обикновен нож.
                          Идеята е, че е тънък(по-тънък от нож за филетиране), и е сравнително остър.
                          Смазването подпомага процеса с много.

                          Въобще при рязането на гума голяма част от уравненеието е да се избегне триенето на ножа в гумата.
                          Става и с още един човек-който да дърпа гумата в различни страни така, че да не се трие в ножа. Не винаги е приложимо, ако гумата е твърда и с много плат в нея-трудна работа.
                          Но в случая с макетен нож и препарат за стъкла би трябвало да се реже като кашкавал.
                          Да допълня - остриета Olfa, японски имаше на практикер. Черните, дето ръждясват са супер. Парчето гума на ръба на масата, частта дето ще отпадне - извън. Към отпадащото една стяга или малко менгеме с привързана някаква тежест върши прекрасна работа за сам човек.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

                            Пред съседния блок има детска площадка, която е с такива плочи. Рязаха си ги точно с макетен нож като я правиха.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разкрой (рязане ) на каучукови плочи /настилка / за детски площадки.

                              Ножовка с лист 12зъба или по- професио
                              нален макетен нож, зависи от дължината на отделния срез, формата и общата.
                              пп макетния нож с единичен резец
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X