Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за доброволческите отряди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Отново за доброволческите отряди.

    По едно съвпадение цъфна оня ден на обекта местната доброволна пожарна на учение. Обичат ги тия работи, техника и оборудване имат топ.Посвириха със сирените, размотаха два маркуча и се разходиха стотина-двеста метра с кислородните апарати/каски/маски/паласки(повечето изпокапаха по трасето и едвам стигнаха до края). После естествено наизвадиха вурстовете, скарата и касите с бира Общо впечатление...най-искрено се надявам да не ми се налага да ме спасяват...от каквото и да било.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • #62
      От: Отново за доброволческите отряди.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      И нищо че си доброволец - да те чака пандела ако не се явиш при тревога.

      Има си начини за всичко.
      Ето това ако стане ,всичко ще е точно. Ама знаем къде сме ,и колко ще стане. За мен е обречена кауза.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #63
        От: Отново за доброволческите отряди.

        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Ето това ако стане ,всичко ще е точно. Ама знаем къде сме ,и колко ще стане....
        А такова нещо някъде да е станало ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #64
          Отново за доброволческите отряди.

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Ето това ако стане ,всичко ще е точно. Ама знаем къде сме ,и колко ще стане. За мен е обречена кауза.
          Абе и за мен МВР , е обречена кауза , докато се попълва след 6 месечен курс , вместо след 5 години академия, ама на съществува .

          Доброволци ще си има !
          Наркотик е и няма спасение от него.
          За дребните неща не ти трябва организация , но когато придобие мащабност и се спречкаш със системата , няма мърдане от приемането на някаква , разпознаваема форма от същата тази система
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #65
            От: Отново за доброволческите отряди.

            Друг поглед. Аз съм доброволец -примерно- и не се явявам ... те така или иначе не ми плащат а аз в кауша.

            Коментар


            • #66
              От: Отново за доброволческите отряди.

              Допускам че човек, готов да помага доброволно, след като е преминал курс и е походил да види за какъв чеп става дума - ако до този момент не се е отказал, значи няма да се откаже. Или ако реши че му тежи, ще го направи както се полага, а не по време на смяната. Самият факт, че става дума за доброволци, а не хора на заплата според мен силно ограничава вероятноста някой да постъпи така... само определен тип хора биха се заели да помагат доброволно.
              Като прибавим и едно сериозно основно обучение и последващи допълнителни, периодични изпити, а и натрупването на опита - ще има годни хора.
              И за да стане всичко това, естествено ще трябват сериозни инструктори, плюс опитни хора, които да ръководят работата, поне в началото. Например пожарникари...

              Коментар


              • #67
                От: Отново за доброволческите отряди.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:8.8 КБ
ID:5812735

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5812736

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5812737

                Беше време (макар че едвам го помня ), когато отрядниците патрулираха нощем с Калашник 7,62 с дървен приклад и с бойни патрони , в състава на милиционерски патрул .

                ...а пък тЕя с лентите от първата картинка спираха автомобилите с палка в състава на милиционери от КАТ.
                ...аз се колебая от кои да съм - д`ъл откъм катаджиЙте, или с един Калашник със сгъваем приклад (все пак , 21-ви век сме) , заедно с два милционера в КИА или Опел .

                При първите все си е далаверка ("Стооооййй , кво ша прайм с`я?" ) , а пък при вторите ... абе самочувствие си е да усещаш как ти тежат 2 пълнителя в сумката на кръста ...
                Последно редактирано от Vlado_Ts; 16-04-19, 21:07.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #68
                  От: Отново за доброволческите отряди.

                  Стругар или ватман с оръжие?!? Е те в казармата им даваха по 3 патрона за клетвата, а тук на улицата... .
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #69
                    От: Отново за доброволческите отряди.

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    ...Стругар или ватман с оръжие?!? ... .
                    Не верваш ?
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Отново за доброволческите отряди.

                      Те най-простите, които не стават за друго са ги правили милционери, та на стругаря защо да не дадат калашник .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #71
                        От: Отново за доброволческите отряди.

                        В ония години милиционер се е ставало трудно. Самото министерство не е било толкова обрасло с администрация и е изпълнявало други задачи.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Отново за доброволческите отряди.

                          Малко не разбирам, защо за доброволчеството се спрягат все дейности около полицията и пожарната.

                          Даже в скромните рамки на Форума има доста събития които нямат нищо общо и все пак са доброволчество в пълния смисъл на думата.

                          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                          Ето това ако стане ,всичко ще е точно. Ама знаем къде сме ,и колко ще стане. За мен е обречена кауза.
                          Може, ама първо за щатните трябва да се променят някои неща. Иначе ще се получи дисбаланс малко.

                          Иначе то между щатния и доброволния пожарникар принципна разлика на много места по света, няма. Заплатата и социалните облаги (където и колкото ги има) са само една от възможните мотивации да станеш пожарникар и рядко си пожарникар само за това.

                          Някаква форма на организация за гасене на пожари има почти навсякъде, където живеят хора. Както и репресии за тези, които я саботират.

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          А такова нещо някъде да е станало ?
                          Определено - и то не на едно място.

                          Оправят се хората, някак.

                          Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                          Друг поглед. Аз съм доброволец -примерно- и не се явявам ... те така или иначе не ми плащат а аз в кауша.
                          Погледни го като различна по смисъл войска. Причината да се формира войска е горе-долу същата - трябва да се реагира на някакви рискове за обществото.

                          И това дали си получавал заплата или не, изобщо няма значение относно правните последствия на клетвата.

                          Но пак - тук говорим за екстремни форми на доброволчество.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Отново за доброволческите отряди.

                            Не разбрах последното ти изречение. Що ще рече екстремни форми на доброволчеството?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Отново за доброволческите отряди.

                              А, че то доброволци има и у БЧК. Планинските спасители и те май са по тоз тертип.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Отново за доброволческите отряди.

                                Така е, има щатни по ски курортите и някои градове, но са малко. Там квалификацията е на ниво като цяло и макар слабата материална база ( в последно време има подобрение ) хората са много адекватни и дават всичко от себе си.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X