Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за доброволческите отряди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отново за доброволческите отряди.

    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
    Мераклия съм да се включа, но... може би и под влияние на тези клипчета, ме владее едно желание по-скоро да дарявам безвъзмездно помощ на обикновенни хорица. Извън ситуации на бедствия и аварии. Но това не ми пречи да се пообуча малко и за АСР.
    Точно , поради същата причина ще основа фондация
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #32
      От: Отново за доброволческите отряди.

      Само умната с името, че "Сапио", "Бъдеще за България" и въобще "Нещоси за България" са заети.

      Коментар


      • #33
        От: Отново за доброволческите отряди.

        Сапио е свободно. Никой не го ще. Стои си свободно откак го има ТР. Един идиот навремето искаше да го вземе и с голяма мъка го убедих да не го прави, защото тая приказка, че нямало лоша реклама, казва само половината истина. А то кучето всъщност е заровено под другата половина...
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: Отново за доброволческите отряди.

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          ...Сега...къде е разликата с Русия и въобще оня там, доминиран от Русия свят. Ми огромна е разликата. Тук нещата много лесно отиват в посока "Динко", което при тях не е така. Второ-там имат собствено производство на техника и огромен опит в ликвидирането на последици от всякакви бедствия, които човек може да си представи. От наводнения, през ядрена авария, до падане на метеорит...
          Мммм...проведох разузнаване(туй любим лаф на групата, за която става НА въпрос-СпасРезерв). Имат си профил в социална медия, качват си новини и снимки. Та, накратко:

          17 февраля 2019 года дежурные смены (от первых лиц - спасателей дежурных смен):

          Центр:
          11.30 Крутинская наб
          Следуя на проверку оборудования, нами был замечен мужчина, идущий в сопровождении сотрудников полиции по набережной. Старшим сменой было принято решение провести разведку. По результатам разведки было выяснено, что в Москва-реке плавает тело мужчины. На месте катер МГПСС. Спасатели МГПСС отбуксировали тело погибшего к берегу. Помогли вытащить тело погибшего из воды на берег.

          14.15 Таганская ул.
          По заявке: Женщина (пенсионерка, 88 лет) за дверью больше суток не выходит на связь.
          По прибытии: Дверь квартиры закрыта изнутри, ключи в замке. При помощи слесарного инструмента спасатели демонтировали декоративную накладку замка. Ключ повернули, протолкнули вовнутрь и открыли дверь ключами заявителя. В квартире на кухне нашли спасенную. Женщина в сознании, но с травами ноги (перелом бедра). Спасатели вызвали скорую, а после с помощью вакуумных носилок транспортировали в машину скорой помощи.

          15.20 Трехгорный вал
          По заявке: Лопата на дереве.
          По прибытии: Встречены заявителем. Лопата висит на дереве на уровне 4-го этажа Лопата связана с доской веревкой из-за чего не может упасть с дерева. Дерево неустойчивое. Снять лопату с дерева не представляется возможным. Место огорожено и ситуация передана сотрудникам ГБУ Жилищник.

          22.35 Лефортовский пер.
          По заявке: Дерево упало на электропровода.
          По прибытии: Сухое, сломанное дерево упало на электропровод. Огородили территорию конусами и лентой. Вызвали МОСЭНЕРГО. После отключения электричества, распилили дерево на части и оттащили на обочину.

          01.29 1-ая Тверская-Ямская д.20.
          По заявке: Женщина за дверью более 5 часов не выходит на связь.
          Отбой в пути. Дверь открыта самой женщиной.

          Восток:
          10:00
          Патрулирование прудов. Без происшествий

          10:46 13-Парковая
          Голубь застрял в обшивке балкона
          По прибытии: Балкон 7 этаж, обшит сайдингом, снаружи металлическая накладка. Между сайдингом и накладкой есть пространство и щель. Голубь находится в данном зазоре. Для проверки и извлечения необходимо произвести разбор обшивки балкона изнутри. По словам хозяйки, голуби попадают туда постоянно и обычно выбираются самостоятельно. Хозяйка-заявительница от проведения работ отказалась. Работы не проводились.

          13.44 МКАД 98 км
          ДТП 2 единиц.
          По прибытии: на месте АЦ122. Произошло попутное столкновение легкового а/м ДеуНексия и грузового а/м Газель. В грузовом а/м Газель 1 человек (водитель), в легковом а/м ДеуНексия 3 человека. Зажатых и заблокированных нет. Работы не проводились. Отпущены 1221, 2 пострадавших переданы 103. Наш экипаж не работал.

          14.11 Черницынский пр.
          Запах дыма в подъезде
          В пути следования услышали о задымлении в подъезде, направились туда, т.к были поблизости. По приезду слабый запах подгорелой пищи в подъезде. На месте АЛ 122 и АЦ 122. Совместно с ПЧ 122 проведена разведка поэтажно и вокруг дома. Ничего не обнаружено. Отпущены 1221

          19.32 Малая Семеновская
          Падения с высоты в шахту лифта
          По прибытии: На месте 102,АСО5, СМП. Допущены в шахту лифта. На глубине 8-10 м обнаружено тело погибшего мужчины. Совместно с АСО5 с помощью альп. снаряжения, был произведен подъем погибшего из шахты лифта.


          Не, че това всичкото не е работа и някой не трябва да я върши ама...за същото ли говорим? В смисъл, иска/те да се занимава/те с нея?
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #35
            От: Отново за доброволческите отряди.

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Само умната с името, че "Сапио", "Бъдеще за България" и въобще "Нещоси за България" са заети.
            Името съм го измислил, за сега е свободно.
            Реално основавам фонфацията, защото последните години успяха да ме убедят, че е по-добре пред закона .
            Аз дейностите си ги върша от доста време.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #36
              От: Отново за доброволческите отряди.

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Аз съкращенията ги знам. По ми е интересно какво си работил в ОСО?
              Клуба ни беше към ОСО,доброволци и подържахме Морски клуб.Бърза школа радиотелеграфия и радиовзвод.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #37
                От: Отново за доброволческите отряди.

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                Мммм...проведох разузнаване...
                Не, че това всичкото не е работа и някой не трябва да я върши ама...за същото ли говорим? В смисъл, иска/те да се занимава/те с нея?
                Извинявам се за корекцията на цитата. Да, защо не? Част от тази работа сега я вършат служби в хроничен недокомплект, част от нея просто не се върши. Не мисля че е лоша идея да бъде поверена на доброволци. Гледайки вече много от клиповете им, доста голяма част от работата е свързана с помощ на възрастни хора в безпомощно състояние - много често просто паднали на пода и не можещи да станат. Лично аз си представям как сигнала се подава на 112 и на адрес отива екип на СМП или на РСПБЗН, а те в същото време са необходими другаде или дори да не са необходими никъде в същия момент, необходимо им е да отпочиват, за да свършат качествено по-важна работа.
                Същевремено естеството на задачите им не отменя нуждата от сериозно обучение, по оказване на първа помощ, по АСР. Най-прост пример, повикване за възрастен човек, който не отговаря, вратата е заключена отвътре. Вместо разбиване на вратата, защото не е ясно човека дали не е излезнал - налага се проникване през прозорец. За такава работа се изисква оборудване и обучение. А и винаги могат да се объркат много неща... така че, това че вадят заклещени гълъби и свалят котета от дърветата не отменя по никакъв начин необходимоста да са оборудвани и обучени да гасят пожари и да евакуират сгради, да вадят ранени от смачкани коли... Вижте и клиповете им, с какво оборудване ходят по заявки.

                И относно самата работа, мисля че е много мъжка. И много важна. Да окажа помощ там където е нужна, на този когото е нужна, би било чест за мене и би ме направило по-щастлив. В тая работа има и доста сол и пипер... не е лесно да влезеш в апартамент, от който вони на разлагащо се тяло. Но някой трябва да го направи.

                Коментар


                • #38
                  От: Отново за доброволческите отряди.

                  Преди две седмици с двата си пожарогасителя от колата (един 2кг и един 1кг) спрях разпространението на пожар в едно село . Карайки по пътя видях, че в селото от страни нещо гори, а там пожарна ще чакат доста и въпреки че имах сериозни проблеми с кръста и трудно ходех реших да проверя. На място се бяха събрали 5-6 човека комшии и такива като мен, но нямаше почти никакви средства за гасене, а гореше сухата трева в двора и някаква оранжерия. С двата пожарогасителя спрахме огъня към другите дворове и проблема се реши за няколко минути , ако бях минал 5 мин по-късно щяха да горят и те. Престоя ми там беше 5 мин. и ми струваше 14лв за зареждане на пожарогасителите.
                  Понякога е нужно много малко за да помогнеш,превил съм го много пъти, достатъчно е да се движиш подготвен с елементарни неща.
                  Не съм фен на големите организации, които винаги опират до някаква политика, просто е неизбежно.
                  Мислили съм да пробвам да създам елемантарна организация с приятели около мен , която може да отреагира при някакъв проблем съответно, ако се направят такива в други региони може да си взаимодействаме .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отново за доброволческите отряди.

                    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                    ...

                    И относно самата работа, мисля че е много мъжка. И много важна. Да окажа помощ там където е нужна, на този когото е нужна, би било чест за мене и би ме направило по-щастлив. В тая работа има и доста сол и пипер... не е лесно да влезеш в апартамент, от който вони на разлагащо се тяло. Но някой трябва да го направи.
                    При вонящо тяло в апартамент няма никаква опция за самодейност или действия на Тимур и неговата команда.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отново за доброволческите отряди.

                      Няма начин една доброволческа организация да не работи заедно с държавните. Първо трябва да получава задачите си по линия на 112, после става дума за поемане на сериозна отговорност - трябва съответните служби да проверят и да кажат "да, тези хора могат да поемат такива и такива задачи". Иначе по стандарт, ти не с два пожарогасителя, ами и с пълно обмундироване и оборудване да си в зоната на пожара - за пожарникарите си цивилно лице подлежащо на евакуация. Е да, ако извадиш някого от пушека и му спасиш живота, ще ти благодарят, но това че си с куртка, панталон, ботуши, каска и кислороден апарат на гърба несъмнено ще породи подозрение.
                      Тъй че при всички положения, първо трябва да се мине през административната част и да се уреди някак нормативно. Така че, когато те видят от службите на място, да ти стиснат ръката, а не да те обвиняват в самодейство и да пишеш после по районните. Прочее, по сегашната наредба, кметствата се грижат за доброволците, а те не са най-лошия възможен вариант.

                      Но това е по-малкия проблем. На мен ми е интересно, възможно ли е да се окомплектова такава организация с хора, тоест - имам ли съмишленици...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отново за доброволческите отряди.

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        При вонящо тяло в апартамент няма никаква опция за самодейност или действия на Тимур и неговата команда.
                        А аз не говоря за самодейност. Говоря за доброволен труд в официална организация, действаща според закона и в сътрудничество с останалите служби.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отново за доброволческите отряди.

                          Вонящият труп от каквато и помощ да е има нужда - вече е ужасно късно. На кого точно ще помогнеш? На роднините, зарязали стареца/старицата? На измамниците, които се точат на имота му? На съседите, на които очевидно не им пука за човека? На социалните, които се чудят от коя погребална агенция да вземат комисионна?

                          Не се сърди, но насочи ентусиазма си в някаква по-градивна посока.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Отново за доброволческите отряди.

                            Ако там имаше пожарникар аз въобще нямаше да се намесвам .
                            За трети път пълня пожарогасител и то е заради липсата на пожарна.
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #44
                              От: Отново за доброволческите отряди.

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              Мммм...проведох разузнаване
                              Преди известно време тук някой беше споменал, че не всичко в живота е на принципа "свинье за мЕсо". За пчели помня, че ставаше дума, ама с времето се оказа общоприложима концепция. Т.е. нито работи винаги, нито могат да го правят всички. Има хора, дето си ги влече и освен това-изисква специфична мотивация. Т.е. аз съм ЗА всеки, който иска да полага общественополезен труд, да може да го прави. Всъщност за всякакъв вид труд се отнася. Усещането за собствената полезност е като наркотик. А там вече нещата са според зависи-един има нужда от дозата си всеки ден, друг веднъж в годината. Субективна е тая работа...и относителна. Защото доброто не може да се измери в абсолютна стойност.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Отново за доброволческите отряди.

                                Това да. Но мотивацията на болшинството люде да участват в някакъв аварийна доброволна команда се основава на синдрома "Супермен+Батман". Демек ше навлече наметалото и ше ходи да вади горящи хора, за което ше му ръкопляскат. А реално си е черен гаден труд без екстри и привилегии.
                                П.С. И така е добре да си остане, без излишна героизация.
                                П.С. За протокола-гасил съм веднъж запален мерцедес на един бай Мангау, струваше ми един пожарогасител. Слагам го в графа "безсмислена благотворителност"
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X