Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за доброволческите отряди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отново за доброволческите отряди.

    Не, но си е шантава тема, пусни търсачката с нещо такова
    https://m.offnews.bg/news/_18757/Akt...l?pagewhich=20
    после виж и старта на Динко
    после и момчетата от онова време
    И почни с резервистите армейски
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Отново за доброволческите отряди.

      Аз бех в ОСО имахме и Морски клуб.към тях,занимавахме се с много неща.Така тръгнах от училище още ,от отбора към ОСО по срелба ,ходехме по състезания ,срелба,медицински умения ,реакция при видовете атаки и природни бедствия.Въобще нещо полезно което дава ,най -вече практически умения в тренировките.Всичко научено и натренирано тогава го споделям и съм споделял с децата и близките.Важно е!И най-вече животоспасяващо!Сега не знам дали може някой да организира нещо масово и ефикасно ,като обучение.Надявам се да има !Силно се надявам,младите се интересуват много!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Отново за доброволческите отряди.

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Така е защото не сме народ, а мърша.
        Мърша има навсякъде и навсякъде е малцинство. Просто нямаме навици да я разтребваме.

        Доброволците разбойници са ни третостепенен проблем.

        Теоретично, обществените лидери трябва да са или доброволци, или търговци на интереси. А повечето от тях са... каквито са.

        И си ги търпим.

        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
        Значи май има смисъл участието в доброволчески отряди да е платено... от страна на доброволците имам предвид.
        Много видове доброволческа дейност са именно така.

        ---

        В страните, където от това има ефект, доброволците контролират не разбойниците, а полицията.

        Коментар


        • #19
          От: Отново за доброволческите отряди.

          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
          Значи май има смисъл участието в доброволчески отряди да е платено... от страна на доброволците имам предвид.
          ...
          Супер. Нали знаеш, че подобна схема и сега действа за специфични длъжности със специфична доходност, извън ведомостта.

          Не ме разбирай погрешно - не мисля, че имаш намерение да осребряваш тази идея, но реалността е, че на територията се наблюдава дълбок морален разпад. Значителен процент от участниците в подобна инициатива биха влезли с чисто користни цели.

          Коментар


          • #20
            От: Отново за доброволческите отряди.

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            Аз ли търся криво или гугъла не знае нищо за доброволците към Столична община?
            Тук вече няма да намериш нищо, виж ФБ " Доброволци пожарникари". А ако си мераклия да се включиш ще ти пратя на л.с. тел на К.Димитров ака шеф на тази организация.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Отново за доброволческите отряди.

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Аз бех в ОСО имахме и Морски клуб.към тях,занимавахме се с много неща.Така тръгнах от училище още ,от отбора към ОСО по срелба ,ходехме по състезания ,срелба,медицински умения ,реакция при видовете атаки и природни бедствия.Въобще нещо полезно което дава ,най -вече практически умения в тренировките.Всичко научено и натренирано тогава го споделям и съм споделял с децата и близките.Важно е!И най-вече животоспасяващо!Сега не знам дали може някой да организира нещо масово и ефикасно ,като обучение.Надявам се да има !Силно се надявам,младите се интересуват много!
              надявам се да направиш разлика между ОСО и ДОТ.

              Коментар


              • #22
                От: Отново за доброволческите отряди.

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                ... на територията се наблюдава дълбок морален разпад.
                На територията се наблюдава масовото заблуждение, че в обществен мащаб моралът изобщо би могъл да работи.

                Наблюдава се разпад на институциите и законността.

                Коментар


                • #23
                  От: Отново за доброволческите отряди.

                  Тия неща си ги има, работят горе-долу, но не ги виждаме по градовете, защото в голям град организацията е друга. Участват обаче при гасене на пожари, издирвания на хора и т.н. Т.е. регламентирано е, за мащабите и тукашните нужди работи тази система с доброволчеството.
                  Сега...къде е разликата с Русия и въобще оня там, доминиран от Русия свят. Ми огромна е разликата. Тук нещата много лесно отиват в посока "Динко", което при тях не е така. Второ-там имат собствено производство на техника и огромен опит в ликвидирането на последици от всякакви бедствия, които човек може да си представи. От наводнения, през ядрена авария, до падане на метеорит. Това е заради машабите им-просто там имат практически опит в неща, които тук са виждани само на книга. За сравнение- купуването на новите пожарни автомобили, които се ползват сега, навремето отне 6 години.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отново за доброволческите отряди.

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    надявам се да направиш разлика между ОСО и ДОТ.
                    Да!Обаче се работеше и в готовност при нужда ,без значение от буквалистика и съкращения!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отново за доброволческите отряди.

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Да!Обаче се работеше и в готовност при нужда ,без значение от буквалистика и съкращения!
                      Аз съкращенията ги знам. По ми е интересно какво си работил в ОСО?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отново за доброволческите отряди.

                        ОСО като ДОСО ли е?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отново за доброволческите отряди.

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          За сравнение- купуването на новите пожарни автомобили, които се ползват сега, навремето отне 6 години.
                          След пожара на Витоша имаше събиране за потупване по рамото на което присъстваше и тогавашният комисар по бедствия и аварии или както там се казва Кристалина Георгиева, на която и бе обяснено в кратце състоянието на оборудването на нашите огнеборци. Отговорът и бе че в скоро време нещата ще се променят и колкото и куриозно да е след няколко месеца започнаха да пристигат първите Рено и Ивеко и то по европрограми без да бъркаме в и без това празният джоб. Не знам дали имаш на представа как и с какво са оборудвани в момента пожарната и ГЗ но някои от нас са видяли на живо, особено тези които ходихме в кърджалийско и смолянско по снежното бедствие. То високо проходими пожарни, АТВ-та последен модел за времето си оборудвани дори и с маттракове, моторни шейни, спец автота за катастрофи... и всичко това чисто ново. Проблемът е еднозначно в персонала. Недокомплект в ПБ и тотално грешният подбор на кадри в ГЗ.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отново за доброволческите отряди.

                            Мераклия съм да се включа, но... може би и под влияние на тези клипчета, ме владее едно желание по-скоро да дарявам безвъзмездно помощ на обикновенни хорица. Извън ситуации на бедствия и аварии. Но това не ми пречи да се пообуча малко и за АСР.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отново за доброволческите отряди.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              На територията се наблюдава масовото заблуждение, че в обществен мащаб моралът изобщо би могъл да работи.

                              Наблюдава се разпад на институциите и законността.

                              Връзката между разпада на институциите и разпада на морала е доста къса. Обаче подозирам, че тематата нататък в тази посока може да избие на петъчновечерна такава.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отново за доброволческите отряди.

                                то си е петък вечер. Но накратко - не си прав. Моралът е във възход и доминира над закона и институциите. Идеалната рецепта за мощна организирана престъпност (по Марио Пузо).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X