Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35 MIA

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35 MIA

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

    Предвид, че те(японците) се мъчат да направят собствен стелт, нищо чудно да са експериментирали нещо,което обяснява и защо само техните F35 са спряни.
    Вервам дека не са правили опити в/у тия ф-ки.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: F-35 MIA

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Вервам дека не са правили опити в/у тия ф-ки.
      Не се сещам как да узнаем
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • От: F-35 MIA

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Вервам дека не са правили опити в/у тия ф-ки.
        Със сигурност не са. Няма кой да им разреши.

        Коментар


        • От: F-35 MIA

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Продължава да липсва обяснение как оперираните над 350 самолета от модела имат много над 100хил. полетни часа, което прави десетки хиляди полети, включително и малко бойни и как, по данни от Wikipedia:

          The F-35 first crashed on 28 September 2018, when a USMC F-35B crashed near Marine Corps Air Station Beaufort, South Carolina, after the pilot ejected safely.
          Много просто. Поради: "...the F135 has suffered afterburner pressure pulsations, or 'screech' at low altitude and high speed.." Ф-35 не лети на/at low altitude and high speed. От мерки за безопасност.И туй то.

          Лек!

          Коментар


          • От: F-35 MIA

            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            Много просто. Поради: "...the F135 has suffered afterburner pressure pulsations, or 'screech' at low altitude and high speed.." Ф-35 не лети на/at low altitude and high speed. От мерки за безопасност.И туй то.

            Лек!
            Това прави ли го ненадежден/високо-авариен?
            По-скоро не може да изпълни пълния набор от възлагани задачи, евентуално ще има отражение върху тези, които може да изпълнява.

            Което не звучи особено страшно на “зависимите” над 10 държави, придобили самолета. Няма и за какво - към момента няма потенциален конкурент в повечето театри на бойните действия. Дори и потенциален такъв, в 10-20 годишен хоризонт, а в него проблемите ще бъдат изчистени.


            Коментар


            • От: F-35 MIA

              Ще бъдат изчистени ако го купуват... За щастие ЕС реши да тръгне по друг път и малко да го позаобиколи
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: F-35 MIA

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Ще бъдат изчистени ако го купуват... За щастие ЕС реши да тръгне по друг път и малко да го позаобиколи
                Не знам, ще видим.


                Коментар


                • От: F-35 MIA

                  Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                  Със сигурност не са. Няма кой да им разреши.
                  Ако Хората правеха само каквото е разрешено, още огъня нямаше да сме открили

                  Японец има проблемна машина, ще се опитва ли да я усъвършенства? Та на японците това им е силата (подобряват съществуващи "колела")
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: F-35 MIA

                    Японците не са имали никакъв достъп до програмното обезпечение на Ф-35 (както и голяма част от другите 'купувачи' с по-ниско участие в разработката на самолета).
                    И то (т.е. и самолета) е било напълно контролирано от САЩ...
                    Сега след катастрофата американците смятат да дадат изходния код на японците (вероятно - 'японската' версия)...
                    Може и там да е 'заровено кучето' за катастрофата...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: F-35 MIA

                      Аз не разбирам, и питам:
                      100 000 часа за 300 машини са нещо като около 333 летателни часа на машина, за колко години?
                      В смисъл нальота според масовите стандарти какъв е?
                      Голям, малък, нормален, супер много, или мизерен.
                      И да-загубени машини почти няма, което е чудесно.
                      Но пък проблеми не липсват.
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • От: F-35 MIA

                        Аз съм ял свинско, а ти - зеле. Средно сме яли свинско със зеле. Доста...елементарно. Проблемите са направо никакви в сравнение с натрупания технологичен напредък. Ама за тва сме на зеле, щото даже гроздето е ...кисело.
                        Последно редактирано от NovemberCharlie; 24-04-19, 20:42.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: F-35 MIA

                          Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                          Аз не разбирам, и питам:
                          Но пък проблеми не липсват.
                          Паднал е един от първите Ф-35, който не е бил упгрейднат-
                          Но пък се опитват да отправят внушение , че е лош. Ми не е, супер си е и го показва като лети в Сирия и поразява руски ПВО без проблеми.
                          Кои имат проблеми - само първите бройки, който са упгрейднати веднага. Някой да е чел за проблем с Блок4, не но е пълно с повишаването на съвместимостта с всякакви ракети- буквално може да изстреля всичко.
                          И точно сега се вижда замисъла в него. Имат Ф-22 който още е ненадминат отпред и зад него Ф-35 може да изпълнява всякакви задачи. Сложете и флотилия х-58 - усещате ли че ства въпрос за съвсем ново поколение и стратегии за въздушно превъзходство . Нещо което не само че няма аналог, а няма и противодействие.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:XQ-58A_Valkyrie_demonstrator_first_flight.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5813329
                          Е това малкото е стелт , може да се командва от Ф-35.

                          Коментар


                          • От: F-35 MIA

                            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                            Аз не разбирам, и питам:
                            100 000 часа за 300 машини са нещо като около 333 летателни часа на машина, за колко години?
                            В смисъл нальота според масовите стандарти какъв е?
                            Голям, малък, нормален, супер много, или мизерен.
                            И да-загубени машини почти няма, което е чудесно.
                            Но пък проблеми не липсват.
                            Да тръгнем отзад-напред.
                            Бройките към края на 2018 действително са били ок. 300, като през 2018 са произведени 91, през 2017 - 56, през 2017 - 46. Т.е. повече от половината налични към края на 2018 самолети са произведени през предходните към тази дата три години:
                            https://www.janes.com/article/85407/...duction-target

                            На 19 стр. тук: https://fas.org/sgp/crs/weapons/RL30563.pdf, може да бъде намерена графика на поръчките във времето.

                            100к летателни часа са достигнати към средата на 2017г., когато самолетите са били ок. 150 броя:
                            https://newatlas.com/f-35-fight-hours/50624/

                            Не ми се смята в детайли, но е очевидно, че самолетите си летят колкото трябва.

                            Налага ми се за пореден път да призная тоталното превъзходство на американската бойна авиация през всичко в познатата ни галактика.


                            Коментар


                            • От: F-35 MIA

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Ще бъдат изчистени ако го купуват... За щастие ЕС реши да тръгне по друг път и малко да го позаобиколи
                              Предварителна информация за намеренията на Полша относно придобиването на F-35:

                              “On Apr. 17, the Polish President, Andrzej Duda, expressed his hopes with regards to the F-35 procurement. During an Easter meeting with the soldiers held at the 1st Airlift Base in Warsaw, Duda emphasized the need to replace the post-Soviet jets (MiG-29 and Su-22) so that the Polish Air Force could operate the best aircraft available in the world now, Duda said.

                              The meeting was also attended by the head of the MoD, Mariusz Błaszczak, who named the F-35 a key to success.”

                              https://theaviationist.com/2019/04/2...5-at-any-cost/



                              Коментар


                              • От: F-35 MIA

                                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                                Предварителна информация за намеренията на Полша относно придобиването на F-35:
                                /
                                Гърците също получиха покана, а за тях Ф-35 е много важна, след отрязването на турците.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X