Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1.6 HDI мудна реакция на турбината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

    То кълването колкото и да помага не може да замести реалното изцапване на ръцете и опита от истинския ремонт Затова и реших да пусна темата, тъй като в този форум има хора с доста знания и опит с всякакви двигатели.

    Juiced - възможно ли е да подлизва нафта при гайката на някоя от тръбичките с високо налягане на инжекторите? Опипай от долната им страна дали е мокро.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #32
      От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

      Според мен проблемът е в дебитомера Продухай го хубаво със спрей
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

        Уж карах малко с изключен дебитомер, ама май трябва да повторя за по-дълго време - сякаш има нещо леко съмнително в показанията му:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:air sensor.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5812457

        От време на време има някакво разминаване с очакваните данни - не знам доколко е нормално?

        Ето и турбото за същия период за корелация:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pressure.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5812458
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • #34
          От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

          Просто е! Ако го изключиш и няма разлика или спад на мощност, значи чистене или смяна. Както казах не бързай с базовите настройки на турбината.

          Коментар


          • #35
            От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

            Казваш че си го откачал и н,ма разлика Разлика трябва да има
            На мойта трурбото се усещаше чак след 2800 оборота Какво ли не правих Сменях филтри не и не докато не почистих дебитомера и буксата му На диагностиката ми показа слаб сигнал от дебитомера като грешка И електроклапаните на вакуъма може да се ебават прегледай и продухай маркучетата
            Извинявам се че пиша без препинателни но фонетиката ми се бъзика нещо

            Както казва колегата без дебитомер става още по-мудна
            Пробвал съм Дори с зацапан дебитомер има разлика към по-добре в сравнение с откачен
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #36
              От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

              6-ти път забравям! Подай директен вакум на тая турбина да знаеш, че работи и е същото като с клапана и за управление и оригиналния и вакум.

              Коментар


              • #37
                От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                Дебитомерът си работи - средните измерени стойности примерно от 17 до 34с. и 34 до 52с. и т.н. са по високи от референтните. Въздухът през дебитомера се засмуква от турбото т.е. то си върши работата , но нещо става след него . Може да се монтира един механичен буустметър и да се сравняват показанията с показанията от МАП сензора.

                Коментар


                • #38
                  От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                  Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                  6-ти път забравям! Подай директен вакум на тая турбина да знаеш, че работи и е същото като с клапана и за управление и оригиналния и вакум.
                  Не съм го направил тъй като нямам необходимите маркучета - иначе не съм забравил. Ако се стигне до ходене в сервиз ще го погледнем със сигурност.

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Казваш че си го откачал и н,ма разлика Разлика трябва да има
                  На мойта трурбото се усещаше чак след 2800 оборота Какво ли не правих Сменях филтри не и не докато не почистих дебитомера и буксата му На диагностиката ми показа слаб сигнал от дебитомера като грешка И електроклапаните на вакуъма може да се ебават прегледай и продухай маркучетата
                  Извинявам се че пиша без препинателни но фонетиката ми се бъзика нещо

                  Както казва колегата без дебитомер става още по-мудна
                  Пробвал съм Дори с зацапан дебитомер има разлика към по-добре в сравнение с откачен
                  Буксата е окей, но ще взема един спрей и ще го пръсна за всеки случай. По спомени на празен ход електроклапана май трябваше да е на 75% запълване на сигнала - при мен се вижда, че има лека разлика.

                  Между другото стойностите през дебитомера са по-високи защото ЕГР-а е запушен.
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • #39
                    От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                    Той ЕГР при 2-3 х. об. така иначе си е затворен - дали с ламаринка или през актуатора все тая. Завишени стойности на деб. поради ЕГР се виждат само на п.х. Има хипотеза при висок деб. и ниско налягане - или изпускане на налягане по пътя след турбото или кофти МАП , при което комп. се опитва да навакса държейки геометрията притворена , при което турбото се развърта с по-високи об. , което пък не е здравословно .

                    Коментар


                    • #40
                      От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                      ЕГРа работи само на празен ход/много ниски обороти или понякога се включва и над 1000 оборота?

                      ЕГРа работи в режим напълно отворен/затворен или има и режими с частично отв/затв ?


                      П.П.
                      Аз обожавам марката, имал съм първо мотоциклет Пежо и после поне 6-7 различни коли и модели Пежо(преди 2000та) и подобен проблем с ХДИ двигател имах няколко пъти, всичките пъти се оказаха спукани вакуумни тръбички, различни тръбички и на различни места спукани, смених където можах с ново или отрязах проблемните/нацепени места, сложих снадки и всичко вече 4-5 години е цветя и рози.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #41
                        От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                        Аз не съм фен, но до 1,6 дизел според мен това е двигателя! Дори не съм убеден, че 1,5дци при рено може да го конкурира! Евентуално новия комън рейл на ВАГ 1,6тди не знам какво животно ще е?!?!

                        Коментар


                        • #42
                          От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                          Тези мизерии защо хи няма при 2.0 хди?
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #43
                            От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                            Има други Особено Сименс дюзи и тн.

                            Коментар


                            • #44
                              От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                              Доколкото знам 2.0 90 и 110 коня е доразвит дизайн от 1,9 предкамерен дизел. После 2.2 е доразвит от 2.0 HDI. Тия малките с обем на безалкохолно са изцяло нова разработка и като такива си имат изцяло нови дебилни недомислици и проблемчета

                              Естествено може и да греша.
                              Последно редактирано от swartalf; 14-04-19, 09:43.
                              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                              Коментар


                              • #45
                                От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                                Тези мизерии защо хи няма при 2.0 хди?
                                Има ги има ги
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X