Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1.6 HDI мудна реакция на турбината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

    Ако излезе решение ще е добре , мен също ме интересува . Скоро купих Партнер за работно конче 1,6 HDI 2006 г . Малко преди да го взема са сменяли турбо . Изкара 3500 км . и пак се строши . Монтирах нови - турбо , тръбата за маслото , болта и цедката , направих промивки и колата си тръгна както трябва , мърка и беше пъргава . След 1500 км. се строши пак . Пак разглобяване , оказа се че проблема е идвал от маркуча по който се връща маслото от турбината - разяден отвътре и запушен . Този път смених само вътрешностите на турбото , и дефектния маркуч . Колата си върви , направих около 2000 км . но стана малко по мудна . Имам съмнения че се е запушил ДПФ -а , пуши и връща сажди и от скобата към турбината . Днес го гледам всичко около турбото опушено . Купих нови скоби , като остане време ще го сваля за промивка и нови скоби . Не съм сигурен дали е в запушването проблема или в турбото . Вече му се чудя , да поръчвам нов ДПФ , или пак ново турбо .

    Коментар


    • #17
      От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

      Ако връща сажди и опушва турбината сто процента проблема ти е в DPF-a - почти е запушен от което най-много страда турбото и първо се чупи то от обратното налягане. Сваляне и промивка с препарат и водоструйка оправя нещата, няма нужда да поръчваш нов ДПФ. Задължително, ама много задължително огледай около инжекторите за черни налепи, виж това мнение, а и темата като цяло.
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • #18
        От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

        За изпускащи инжектори отворете леко капачката на маслото на мотора докато работи. Така се чува много ясно изпускат ли инжекторите. Ако след изпускане на инж. не е сменено маслото е възможно да е пълно със сажди и заради това да чупи това онова.
        Погледнете си картерите ако има смачкано да знаете, че задължително е добре да се изпраави защото заради малко сгъване веднага опира в смукателя на маслената помпа. После пътища много. Виждал съм кола на 60 000км с изядени разпределителни валове от същото. Оплакванията точно като при вас, мудност, и тн.

        Коментар


        • #19
          От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

          При мен оплакването е, че турбото реагира по-мудно, не, че колата набира мудно после. След 2500 оборота чак ме впечатлява как набира - плътно докъм 3500 (нагоре не съм пробвал), почти като бензинка.
          Клапата при мен си е отворена, явно не е тя. Поне хвърлих един поглед навътре в смукателния колектор - относително чист е - облепен с гняс дебела около 1-2мм. На фона на другите които съм виждал този е поносимо зле
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #20
            От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            За изпускащи инжектори отворете леко капачката на маслото на мотора докато работи. Така се чува много ясно изпускат ли инжекторите. Ако след изпускане на инж. не е сменено маслото е възможно да е пълно със сажди и заради това да чупи това онова.
            Погледнете си картерите ако има смачкано да знаете, че задължително е добре да се изпраави защото заради малко сгъване веднага опира в смукателя на маслената помпа. После пътища много. Виждал съм кола на 60 000км с изядени разпределителни валове от същото. Оплакванията точно като при вас, мудност, и тн.
            Сигурно е така както казваш.Но да питам,каква е връзката със изпускащ инжектор и сажди в маслото.

            От къде изпуска инжектора,от онази медната шайба ли? Ако е така ,как тези сажди попадат в маслото?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Fuitejointsdinjecteursexplication.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5812332

              А ето и "гръмнала" схема на главата - в тръбичката 15 влиза дюзата:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peugeot_207_3dr_saloon_1.6hdi_5mt_cylinder-head---cover.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5812333
              Последно редактирано от swartalf; 10-04-19, 19:53.
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #22
                От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                На този мотор ,няма НИКАКЪВ вариант ,саждите от изпускащ инжектор ,да влязат в маслото.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #23
                  От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                  Ще трябва да те разочаровам, защото съм го виждал с очите си. Може би бъркаш с друг мотор, но точно на 9HZ това е една от водещите причини за умиране на турбото като се затлачи цедката.

                  Навит съм на бас да кажем на по нещо за пийване Не само влизат сажди ми и масло излиза покрай инжекторите заради тъпо измислените им "гилзи".

                  Ето едно ръководство по вадене на инжектори в което се виждат малко снимки с извадена тръба на инжектора. Единственото което служи като уплътнение между нагара идващ под налягане и процепа между тръбата и капака на главата е едно изпърдяно гумено уплътнение което прогаря мигновено.

                  https://dox.abv.bg/download?id=d022eeb57f
                  Последно редактирано от swartalf; 10-04-19, 20:43.
                  What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                  Коментар


                  • #24
                    От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                    На последния случай първо правих турбо. Чак след като оправих колата чух как изпуска дюзата, и то чак след като отворих катачката на маслото....

                    Не харесвам Пежо хич, но точно този мотор ми е много симпатичен. Примерно на Партнер 3 или Волво ц30 ако се предлага бих го пробвал при възможност.

                    Коментар


                    • #25
                      От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                      Като духне дифтунгата първо се чува навън. А че някаква гумичка се е опекла и саждите може да влязат в маслото е в сферата на малките вероятности. Просто тая гумичка е в горния край на "тръбата". А че се чува дюзата как съска в маслото...но комент
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #26
                        От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                        Чува се ако си отваряш капака и си слушаш двигателя. 90 процента от хората никога не го правят това и забелязват, че нещо не е наред чак когато вентилатора на купето засмуче изгорелите газове излизащи покрай инжектора и ги вкара в купето - мога да ти намеря поне десет въпроса по форуми точно за това. А стигне ли се до този момент коня вече е отишъл у ряката.

                        Що се отнася до малката вероятност саждите да влязат в маслото - продължавай да си мислиш, че е така, кой съм аз, та да споря с такива форумни величия...

                        Ето нещо интересно касаещо всички с подменяно турбо:

                        https://www.drive2.ru/b/468929615692300768/
                        Последно редактирано от swartalf; 11-04-19, 09:59.
                        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                        Коментар


                        • #27
                          От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                          Далеч съм от "форумно величие" Ръцете ми киснат по цял ден из маслата ,20 години вече. А въпросния мотор ми е до болка познат. Така че се успокой ,и спри да насаждаш предположения за едва ли не, закон.
                          Викаш саждите,излизайки от тръбичката ,вместо да продължат нагоре по инерция ,завиват резко надолу ,преодоляват опечения семеринг ,и се гмуркат в маслото. Да припомним че тръбичката е над нивото на маслото. Ок,има НЯКАКВА вероятност (то и от тотото се печели). А съскането в маслото как ще коментираш?
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #28
                            От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                            Съскането защо трябва да го коментирам, да не би аз да съм го написал, та ми слагаш думи в устата? Хубаво са ти киснали 20 години ръцете в маслото, ама за съжаление явно нищо не ти е накиснато в главата, след като елементарни неща ти убягват. Като например факта, че дори саждите да продължават нагоре малка част все пак влиза в маслото, колкото и да е невъзможно според теб, точно според НЯКАКВАТА вероятност. И завиват надолу не за друго ами защото над семеринга има още един пластмасов пръстен, който го притиска в леглото му.

                            Както казах - хващаме ли бас, че не влизат сажди - взимаме една кола с 1.6 и отхлабваме 2-3 шпилки на инжекторите, та да прогори дифтунгата и после караме. То ще си проличи кой е правия, стига да има цедка на турбината.

                            Предпочитам да се доверя на хилядите случаи със снимки и сервизния бюлетин на Гарет вместо да угодя на никому незнаен майстор, който влиза с рогата напред в темата и почва да раздава акъл без никой да му го е поискал.
                            Последно редактирано от swartalf; 11-04-19, 13:38. Причина: Уточнение за пластмасовия пръстен над семеринга.
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #29
                              От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                              Аз имам подобна драма с дюзите на колата на жената. Лятото правихме пълна профилактика на главата, всичко сменено и пак мирише на недоизгоряла нафта в купето. При мен си мирише на суровичка нафта. При мен мотора е 1,4хди но разликите са минимални.
                              Дали няма някой във Варна,който да е запознат с този двигател, защото има и едно придърпване като върна леко газта , което ме притеснява също.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар


                              • #30
                                От: 1.6 HDI мудна реакция на турбината

                                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                                А съскането в маслото как ще коментираш?
                                Кажи като толкова си ги чул тия мотори.... Какво става когато металната тръбичка се запуши от саждите(защото нали те не са само идеално суха консистенция за справка Мерцедес ЦДИ)??? Къде отива тогава пропуска от дихтунгата а???

                                Това да не си го видял не значи, че го няма Пък и колегата е начетен, вижда се, че е изкълвал нета да разбере кое, как, защо?!?! Уважи това, че най-вероятно е обикновен човек с доста над средното ниво знания конкретно за този мотор! Евала му правя, аз също се занимавам с коли, обаче до тък около 10 години...бих казал, че почти нищо не знам

                                ПП - Колата беше нов внос, не съм я докарал с мой грижи до това положение.
                                Последно редактирано от IvanVG; 11-04-19, 14:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X