Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари мерцедеси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари мерцедеси

    https://retromotion.com/en/stories/d...n-muessen.html

    Само не разбрах защо червени номера...


    Коментар


    • От: Стари мерцедеси

      На място е уточнението.
      Историческите табели (H-Kennzeichen) и червените такива, имат малка разлика. Червените са за колекционери, с тях могат да карат различни коли, от там данъци и застраховки са още повече облекчени(плащаш за едно возило, а караш което искаш от колекцията). Нещо подобно на номерата, които имат търговците по автокъщите, служещи само при пробно шофиране за различните возила които продават.
      Теоритично, с тези червени номера е разрешено движение само за определени цели, докато с обикновенните исторически номера е свободно(само някои застрахователи им пишат ограничен пробег до 10 хиляди километра на година).

      Между другото, последния Мерцедес, който постнах в темата, си беше със съвсем нормални номера, не с исторически. Може пък нещо да му е било неоригинално, или пък поради друга причина.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Стари мерцедеси

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Втората снимка от къде е?
        Някъде из Украйна.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Стари мерцедеси

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Някъде из Украйна.
          Ужас
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Стари мерцедеси

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ужас
            Що, да не би да не ти се връзват обувките с роклята ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Стари мерцедеси

              По-скоро бих заложил на Полша, ама нали не обичам хазарта....

              Коментар


              • От: Стари мерцедеси

                То Украйна не е много далече от Полша.

                Освен, че роклите са им провинциално-селски И като цвят, които пък въобще не се връзват с обувките също И като цвят, тия двете случайно намерени въобще нямат работа до този автомобил, освен ако някой местен "бай", майстор на Лади и Москвичи не си е поръчал евтино календарче за у гаража.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Стари мерцедеси

                  Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                  По-скоро бих заложил на Полша, ама нали не обичам хазарта....
                  Добре, че не обичаш хазарта.... Хем щеше да си почти познал, хем щеше да си тотално загубил - Полтава.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Стари мерцедеси

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    ...
                    Това прилича на някоя самодейност по слагане на емблема. Може би най-грозното нещо от тази марка, ако е оригинално.

                    Коментар


                    • От: Стари мерцедеси

                      Имаме тук един колега който реставрира Mercedes-Benz 190 E Cosworth (W201), ма си трае!!!
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Стари мерцедеси

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Това прилича на някоя самодейност по слагане на емблема. Може би най-грозното нещо от тази марка, ако е оригинално.
                        По принцип кемпери изработени от марката няма.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • От: Стари мерцедеси

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Цецо, в Германия за стари коли важат ли еко глупостите за централните части?
                          За юк знам че не. Мисля че трябва да е преди 1980 там
                          Цецо вече е пояснил ,само да добавя че даже на някои места из немско има и градска разпоредба че тия олдтаимери могат да се карат само събота и неделя или по празници само.

                          И още допълнение- сега за всички щати не знам ама за моя - Мичиган- и тука ако колата е над 25г може да си вземеш така наречените Колектор Платес-демек номера за колекционери и застраховката е тънка ако имапш такива .
                          Понеже в моя щат няма ни преглед ,ни чудо -слагаш табелата ( ние сме само с един номер отзаде) и караш - та полицията следи тия колекционерските.
                          Имам приятел дето е фен на Порше и има таман 2 от тях ,не са някакви ултра лъскави и т.н щот моя човек не е милионер ама са в свясно състояние.
                          Та моя човек ми показа предупреждение от полицията че много често си карал колекторската кола ....така че винаги има механизъм за контрол.

                          Коментар


                          • От: Стари мерцедеси

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190419_125035.jpg
Прегледи:1
Размер:299.7 КБ
ID:5813157
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190419_125002.jpg
Прегледи:1
Размер:335.0 КБ
ID:5813158
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190419_125012.jpg
Прегледи:1
Размер:563.9 КБ
ID:5813159
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190419_125048.jpg
Прегледи:1
Размер:322.9 КБ
ID:5813160
                            Мисля че е w113 pogoda.
                            На живо е много впечетляващо...

                            Коментар


                            • От: Стари мерцедеси

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Имаме тук един колега който реставрира Mercedes-Benz 190 E Cosworth (W201), ма си трае!!!
                              Ако визираш мен , още не съм го почнал. Време не ми остава , но тази година ще оправя купето.

                              Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • От: Стари мерцедеси

                                Първоначално публикуван от New hope
                                Ако визираш мен , още не съм го почнал. Време не ми остава , но тази година ще оправя купето.
                                Да за теб ставаше дума.
                                EVO 1 ако не се лъжа?
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X