Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

    Привет колеги!!!
    Моля за помощ!!!
    Имам ТЛС 100 бензин 4.7 2000 автомат.
    Като включвам на R или D се чува 'дън'. След визита при майстор беше установено, че трябва да сменям предни хъбове, от тях е бил проблема. Моля за съвет какво да правя и от къде може да се купят, марка и модел?

  • #2
    От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

    глупости
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

      Започни със смяна на майстора.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

        ​И напиши от къде си.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

          Дрънчене между R и D е един от най-масовите лесно доловими проблеми с тая кола и има безкрайно много възможни причини. Какво ти казаха, че им има точно на хъбовете?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

            Често пъти си рабиват шлиците за полуоските в капачките на предните главини, може би това са имали предвид майсторите ти .
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
              Често пъти си рабиват шлиците за полуоските в капачките на предните главини, може би това са имали предвид майсторите ти .
              Ако е така само с капачки няма да стане вероятно. Ще иска и карета. Досега не съм виждал такъв проблем на Тойота фултайм.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

                Може съм прозт ама какви хъбове и фултайм в едно изречение ?

                Фултайм значи 3 отворени дифа и ако отцепим предния мост седим на место

                Май има ТЛК 100 парт тайм за третия свят ама аз не съм виждал...
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Ако е така само с капачки няма да стане вероятно. Ще иска и карета. Досега не съм виждал такъв проблем на Тойота фултайм.
                  Ето тук , в пост номер 5 човека е описал точно същата ситуация . Аз съм виждал доста пъти точно такава ситуация , не го казвам без опит , знаеш че не говоря наизуст
                  https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=232754
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

                    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Ако е така само с капачки няма да стане вероятно. Ще иска и карета. Досега не съм виждал такъв проблем на Тойота фултайм.
                    Ето тук , в пост номер 5 човека е описал точно същата ситуация . Аз съм виждал доста пъти точно такава ситуация , не го казвам без опит , знаеш че не говоря наизуст
                    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=232754
                    Аз имах такъв проблем на предишна 80тка. Смених капачки и фланци и проблемът изчезна. Каретата си бяха здрави.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с хъбове Тойота Ланд Крузер 100

                      При мене са разбити шлиците на дясната полуоска, да. Зегерката, с която се застопоряват се подменя според луфта - от Тойота предлагат между 1.8мм и 2.6мм на стъпки от 0.2мм. Проверява се при периодичното обиране на лагерите. При мен беше 2.0мм, вероятно оригиналната, поръчах си всички, чак с тази от 2.6мм се обра луфта, но е карано кой знае клко време така преди да почна да я правя и шлиците са наядени. Има луфт от няколко милиметра. От другата страна са изрядни...
                      Иначе фланците (43421-60030, ~$30) на главините също имат шлици, понякога те се разбиват и е много по-лесен и евтин ремонт от смяна на карета (43460-69036, ~$240).
                      Може и от това да дрънчи. Но човекът все пак да каже какво точно са му казали майсторите.

                      При мен същo има дрънчене при смяна между R и D и при разглобена главина пак дрънчи. В моят случай текущата теория е луфт между пинион и корона в задния диференциал, защото от там се чува под колата.
                      Възможните причини за дрънчене - луфт в диференциал, умрял тампон на диференциал (обикновено преден, доста честа причина), негресирани кардани (в повечето случай никога не са гресирани, а си имат гресьорки), луфт в шлици на главини, раздатъчна кутия и т.н. и т.н.


                      Малко от безкрайно многото теми по проблема:
                      https://forum.ih8mud.com/threads/dri...clunk.1057472/
                      https://forum.ih8mud.com/threads/tra...n-thud.184196/
                      https://forum.ih8mud.com/threads/100...n-gas.1128993/
                      https://forum.ih8mud.com/threads/thu...e-jerk.859933/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X