Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Циркуляр 2 в 1?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Циркуляр 2 в 1?

    Някой има ли впечатление от подобен уред?




    Не е задължително да става въпрос за същата марка и модел. Въпросът е струва ли си да се мисли подобен вариант по принцип?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Циркуляр 2 в 1?

    Някакви "щъркели" са ВИ захапали.............
    За хоби цели всичко става. Подходящ диск на ъглошлайфа , лека стойка (има и готови на пазара) и имате педндула.Аз лично съм си харесал и ползвам като универсална "играчка" ръчен циркуляр.Закрепваш върху плот ,обръщаш и имаш циркуляр,регулираш дълбочина,наклон..................... Трябва "мобилност"-вземаш в ръка и режеш .
    Отделно за 100-150лв има достатъчен избор.(За професионални цели да си купуват в по горен ценови клас.)

    Коментар


    • #3
      От: Циркуляр 2 в 1?

      Профи бош и макита машини от тоя тип обикновено мачкат пружини понеже подвижната част е тежка, естествено става въпрос за няколко стотин среза дневно, за хоби читава машина не виждам защо да не е вечна.

      Коментар


      • #4
        От: Циркуляр 2 в 1?

        Ръчен циркуляр имам от над 25 години. Винаги ми е било проблем рязането на дълги елементи, където трябва прецизност. За да стане като хората, трябва да си играя да му направя маса. И това решава само един въпрос.
        Флекс с диск за циркуляр - не, благодаря! Такава икономия е майка на мизерията. Отделно, дето леките стойки, които продават, са кекави и не ми харесват.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Циркуляр 2 в 1?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Такава икономия е майка на мизерията.
          Винаги е така. Има разлика в ползването , "приоритета"и кефа.
          За редките ми ползвания най -много 1-2 пъти в годината (вчера, "разлистих" 10 дъски на 3.5см и дължина 230см. - колчета за домати)става всякък.
          -Мога с моторния трион,зегето,ръчния трион ,ъглошлайфа,цируляра за дървата и .....както ми дойде.
          Ако сте си харесали инструмента, просто купувайте- ще върши хоби работа без проблем ,а за професионално ползване знаете, че се "бяга" от комбинирани машини.

          Коментар


          • #6
            От: Циркуляр 2 в 1?

            Този тип циркуляри са перфектни за строителни и монтажни работи , когато трябва да се мъкне машина до обект или се работи на високо. Вършат идеална работа за дълги и тесни детайли. За домашен майстор също вършат работа. Разбира се , за предпочитане е да са от качествен производител. Това с флекса и диска си е най-голямата глупост.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Циркуляр 2 в 1?

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              ...
              За редките ми ползвания най -много 1-2 пъти в годината (вчера, "разлистих" 10 дъски на 3.5см и дължина 230см. - колчета за домати)става всякък.
              -Мога с моторния трион,зегето,ръчния трион ,ъглошлайфа,цируляра за дървата и .....както ми дойде.
              Ако сте си харесали инструмента, просто купувайте- ще върши хоби работа без проблем ,а за професионално ползване знаете, че се "бяга" от комбинирани машини.

              Циркуляр за градински колци не ми трябва. Нито пък за професионална употреба. Обаче това, което имам да правя, трябва да стане не както дойде, а както трябва. И, тъй като не съм велик майстор да режа право от ръка, ми трябват инструменти.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Циркуляр 2 в 1?

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Винаги е така. Има разлика в ползването , "приоритета"и кефа.
                За редките ми ползвания най -много 1-2 пъти в годината (вчера, "разлистих" 10 дъски на 3.5см и дължина 230см. - колчета за домати)става всякък.
                -Мога с моторния трион,зегето,ръчния трион ,ъглошлайфа,цируляра за дървата и .....както ми дойде.
                Ако сте си харесали инструмента, просто купувайте- ще върши хоби работа без проблем ,а за професионално ползване знаете, че се "бяга" от комбинирани машини.
                Ето ти една комбинирана машина, която се е доказала във времето и е за професионална употреба,тоест пак се бяга ама към нея . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cirkulqr.jpg
Прегледи:1
Размер:111.7 КБ
ID:5812224
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • #9
                  От: Циркуляр 2 в 1?

                  Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                  Ето ти една комбинирана машина, която се е доказала във времето и е за професионална употреба,тоест пак се бяга ама към нея .
                  И какво произвеждате с подобна машина,че съм се отдалечил от "дърводелството" и ми е интересно да споделити как става за професионална употреба (нали това пунктирате)?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Циркуляр 2 в 1?

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    И какво произвеждате с подобна машина,че съм се отдалечил от "дърводелството" и ми е интересно да споделити как става за професионална употреба (нали това пунктирате)?

                    Не е нужно да произвежда. Професионалистите не само произвеждат , но и монтират , изграждат , полагат , ...
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #11
                      От: Циркуляр 2 в 1?

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      Не е нужно да произвежда. Професионалистите не само произвеждат , но и монтират , изграждат , полагат , ...
                      Говорим за техника (машина), или когато професионалист ползва определена техника ТЯ става професионална...........
                      А посочената испанска машинка реже дървесина,меки метали,пластмаси .........тежи само 30кг.....,но.............и поизводителя я определя като "хоби".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Циркуляр 2 в 1?

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        И какво произвеждате с подобна машина,че съм се отдалечил от "дърводелството" и ми е интересно да споделити как става за професионална употреба (нали това пунктирате)?
                        Аз лично ще я ползвам (поръчал съм си я) за рязане на греди и разбичване на сачак или дюшеме(най-често ми се налага,при последният ред дъски при навесите).Нищо общо нямам с дърводелство, освен това че имам дърводелски стяги .
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Циркуляр 2 в 1?

                          Мастерите, които ми монтираха една врата миналата есен, дойдоха с подобна машина. Машината изглеждаше и звучеше ужасно, съвсем очевидно си беше на доизживяване, но хората казаха, че въобще не я мислят, защото се е изплатила стотина пъти. Работели от 3 години с нея, по 5-6 монтажа на ден, никога не я били отваряли или правили, нямали и намерение-имали нова и тая я чакали да изгори, за да я изхвърлят...
                          Малко зор видяха, докато замъкнат на четвъртия етаж.

                          Циркулярен диск на флекс, който няма регулиране на оборотите не слагайте никога. Чисто самоубийство е това!
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Циркуляр 2 в 1?

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Говорим за техника (машина), или когато професионалист ползва определена техника ТЯ става професионална...........
                            А посочената испанска машинка реже дървесина,меки метали,пластмаси .........тежи само 30кг.....,но.............и поизводителя я определя като "хоби".
                            Водим абсолютно безсмислен спор , но щом го искаш , карай. В индустриалното производство те слагат на една машина която само я пускаш и спираш , през останалото време и подаваш материал. Друг ти я настройва , не виждаш резултата , в повечето случай не знаеш дори какво произвеждаш. Това не е дърводелство. Аз като професионален дърводелец /самоук/, работя с машини с които съм преценил , че най-добре и най-качествено ще си свърша работата , просто защото виждам крайният резултат. Та много хоби машинки , в много случаи ,вършат работа която индустриална машина за десетки хиляди не може да свърши. Примерно имам приспособление което превръща електрическото ренде в абрихт - щрайхмус . Имам и чугунен абрихт . щрайхмус , но нито мога да го закарам на обект , нито може да изкара качествено детайл с дебелина 2мм. В случая за циркуляра от темата , ако трябва да монтирам ламперия или да свърша довършителни работи , трябва ли да закарам в нечии апартамент 300кг. циркуляр?
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Циркуляр 2 в 1?

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Водим абсолютно безсмислен спор , но щом го искаш , карай.
                              Безсмислен, но го почнахте ей тъй за "спорта" завъртяхте цикъла за "професионалната" и леко вкарахте човека (професионалист) при машината (професионална,любителска.....). А ламперията може по много начини да се реши разкрояването и затова всеки си избира оптималното според знания,умения,портфейл!!!
                              Това комбинираното ( което показа Чавдар),че в ръцете на подходящ човек ще върши чудесна работа - не съм поставил под въпрос.
                              Пс. 84г си донесох от Москва първото комбинирано циркулярче(50 кг.) ,87г купих от гр.Толбухин комбинирана(5 операционна) с 260 мм. нож, но си беше далеко от чугунените на Якоруда. Около 2000г. хобито ми с дървения за мен приключи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X