Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за бутало и сегменти WESECO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за бутало и сегменти WESECO

    Имам проблем с ориентация на сегментите на бутало WESECO. На упътването има илюстрация как да бъдат ориентиране, но там виждам проблем. А именно че за ориентир е посочен предната част на двигателят (Engine front), но е посочена и централната линия на буталния болт(Piston pin central line) и те са в една посока. На моя мотор това не е така и буталният болт е перпендикулярно на двигателят и незнам спрямо кое да ориентирам сегментите - спрямо предната част на двигателят или спрямо буталният болт. Прикрепям и снимка на упътването и се надявам някой, който е слагал такова бутало да информация.





  • #2
    От: Помощ за бутало и сегменти WESECO

    Ориентираш се спрямо буталният болт , предната част е така както гледаш снимката.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за бутало и сегменти WESECO

      Това означава че краищата на компресионните сегменти са над краищата на буталният болт, а маслените сегменти са ориентирани напред. Така ли да приема че се ориентират?

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за бутало и сегменти WESECO

        Значи да приема , че двата комресионни сегмента са ориентирани над краищата на буталният болт, а двата маслени са ориентирани напред. Така ли?

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за бутало и сегменти WESECO

          По принцип няма значение за сегментите коя част на буталото гледа напред,въпроса е да ги ориентираш правилно спрямо буталния болт и да са разминати ключовете.Имай впредвид, че сегментите се въртят спрямо буталото, там където не бива да се въртят има чопове,които ги спират.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за бутало и сегменти WESECO

            Не е ли странно, че двата компресионни сегмента са ориентирани точно над краищата на буталният болт?

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за бутало и сегменти WESECO

              А нормално ли е двата компресионни сегмента да са ориентирани над двата края на буталния болт? На много места на други инструкции съм прочитал че е задължително над буталния болт да няма ориентиран сегмент, а тук при Weseco значи идва точно наобратно. Иначе неможах да видя чопове които да задържат сегмента на дадена позиция.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за бутало и сегменти WESECO

                Абе не е баш така да е както искаш да кажеш , че е нормално да се въртят , щото когато започнат да се въртят това значи , че луфта в каналите е увеличен а буталото е за смяна щото пък при въртенето има шанс ключовете да застанат в една и съща ориентация / един под друг/ и познай кво става тогава.Отделно се получава и помпен ефект и лапа масло. Застопорени са в определена посока само при двутактовия мотор понеже там има всмукателни и изпускателни прозорци и ако краищата /ключа/ попадне там се чупи.
                Колега aldeveran аз мисля , че тези сегменти са предвидени за друга модификация двигател макар и да ставт за твоя. Постави ги с тази ориентация спрямо буталния болт и няма да има проблем.
                Последно редактирано от traper2504; 08-04-19, 20:22.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за бутало и сегменти WESECO

                  А дали е нормално компресионните сегменти да са ориентирани над краищата на буталният болт? В други инструкции за други мотори съм чел, че е абсолютно забранено?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X