Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

    Здравейте! От две години карам Терано 2 2.7TDi 1998 къса база с ръчни скорости. От извстно време се появи следния проблем с превключване на предавките в движение. Значи на място превклчвам без проблем на всички предавки, щом потегля и набера скорост над 30км/ч примерно, и постепено започват да влизат много трудно и при по-виска скорот на движение или по високи обороти въобще не влиза избраната предавка. Като дори трудно изключвам лоста за да се опитам да вкарам друга предавка! При намаляване на скоротста на движение под 20км/ч или почти до спиране влизат нормално!
    Моля за мение -съединител или скоростна кутия? Ясно, че като се свалят ще се разбере но все пак питам

  • #2
    От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

    При движение като се опитваш да превключваш чува ли се "хъркане" ?
    Много вероятно проблема да в амбряжа ,по специялно в притискателния диск или помпите !Провери първо помпите на да не са омаслили.
    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
    Кольо.

    Коментар


    • #3
      От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

      Задна как влиза ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

        Значи при неподвижен автомобил и работещ двигател а и при неработещ всички предавки влизат като в "кисело мляко". При движение и набиране на скорост за превклюване на по високи започват да не влизат все едно запира лоста неможе да се нацели предавката нещо такова, няма "хъркане"ако напъна по яко лоста влизат зорлем.Но ме е страх да карам така да не счупя нещо.
        Задна си влиза нормално без хъркане, естествено тя се включва при напълно спрял автомобил за поемане на заден!
        Горна помпа не е омаслена долу работния цилиндър е омаслен но там си ми омаслява от към, двигателя цялата кутия е омаслена още от как го имам, но нямам загуба на масло между смените на двигатела (два пъти съм сменял) а и скоростите си имат масло (там маслото не съм сменявал, но ме съмнява проблема да е заради масло)!

        Коментар


        • #5
          От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

          Има ли достатъчно масло в кутията , трябва да е ГЛ4 , ГЛ5 се предполага , че поврежда синхронизаторите при продължителна употреба .

          Коментар


          • #6
            От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

            При определен момент не ти отделя добре съдинителя. Мисли и търси.......при мен на Китарата при студено ок а след , като мина определено разстояние и загрее се влошаваше отделянето. Бързо решение. Натегнах още малко и газ.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #7
              От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

              Два пъти си сменял двигател? Кво ги правиш тез двигатели ) .... Съединителя ти не го бива нещо, ако е от помпите ще усетиш и по движението на педала и ще губиш течност най-вероятно, та ако няма такива работи по-скоро вътре... иначе долния работен цилиндър сдава багажа по някое време, моя го смених профилактично.
              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
              X-trail 2.2 Di 2003
              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

              Коментар


              • #8
                От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

                Чиляка иска да каже, че два пъти е сменял маслото на двигателя!
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • #9
                  От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

                  Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                  При определен момент не ти отделя добре съдинителя.
                  Затова първо му написах за притискателния диск
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

                    Първоначално публикуван от Ano Преглед на мнение

                    Горна помпа не е омаслена долу работния цилиндър е омаслен но там си ми омаслява от към, двигателя цялата кутия е омаслена още от как го имам, но нямам загуба на масло между смените на двигатела (два пъти съм сменял) а и скоростите си имат масло (там маслото не съм сменявал, но ме съмнява проблема да е заради масло)!
                    Маслото на двигателя няма нищо общо с течноста на помпите на съединителя ,с отделно казанче е ,горе в коша до сервота .Препоръчително е и маслото (на скоростите ) да смениш с подходящото !Но проблема най вероятно е в самия съединител .
                    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                    Кольо.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

                      Да, дивгателно масло съм сменял два пъти до сега. Дано не ми се налага да сменям двигател ! Извинявам се на хората които съм заблудил с писаницата ми. От близо 15 години управлявам автомобили 4х4 за късмет все чисто нови, е служебни де навъртял съм значителни километри offroad, не съм съвсем начинаещ с тези автомобили но не съм и автомонтьор. Тераното го взех да си ходя на лов и риболов с него и за сега съм изключително доволен като изключа появилия се проблем с превключването на предавките и ръждата която леко но прогресивно го е напънала. Благодаря за насоките, надявам да е съединител, логично е ако не отделя добре да придава въртеливо движение на трансмисията и да го има тоя проблем. Ще пиша като има развитие по въпроса.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

                        Най вероятно е лагерчето на маховика. Увлича първичния вал и скоростите не влизат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

                          Пак да попитам:

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Задна как влиза ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Пак да попитам:
                            Всички предавки влизат при неподвижен автомобил като в "кисело мляко"! Задна в движение не включвам .
                            Ще огледам по обстойно работата на "помпите" макар и да не усещам никаква промяна в педала на съединителя, може би една идея по ниско отделя от както се появи проблема. Но в общи линии ще го карам на майстор да разглобят и да са види какво е що е.
                            Благодаря за отговорите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Terrano II 2.7TDi 1998г проблем с предавките.

                              Според мен щом на празен ход влизат и при ниска скорост. Споделям мнението на колегата отгоре, че проблема е в съединителя, нещо не отделя правилно.
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X