Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсване/придърпване DAIHATSU FEROZA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекъсване/придърпване DAIHATSU FEROZA

    Здравейте съфорумници, много информация намерих в темите тук - полезна. Направо на въпроса. Скоро се сдобих с Фероза. Случайно стана, от автокъща през 2019 г. /необичайно/. Бяхме тръгнали за нещо по ново, но тази ни грабна. Продавача каза че е дърт вампир, но много ни впечатли след тестовото каране. А и цената беше решаваща - малко над 3000 лв. Обслужихме нови - ангренаж, масла, свещи, кабели, капачка, палец. Монтиран газов нов инжекцион - Ланди. След известно време забеляззахме, че на бензин след 4000 оборота започва едно придърпване/претрапване, но си върви добре, като оставим придърпването. В ниските обороти, не го прави. На газ същата работа, но след 3200 оборота. И това не е всичко - като е студена не го прави, а се усеща само като загрее. Но има и моменти когато е загряла пак не го прави - т.е. на моменти прекъсва, на моменти не. Белега на центровката на делкото не е на маркировката, а е доста мръдната към левият калник. Като я поставим на маркировката - ептен не ще да върви. Ходих при двама добри майстори, но казаха че не са правили такива коли. Моля да ми препоръчате добър майстор в района на гр. Бургас или Източна България.

  • #2
    От: Прекъсване/придърпване DAIHATSU FEROZA

    Припатква /гърми ли , когато започне да прекъсва. Аз мисля , че проблема е електрически датчик хол , /комутатор / бобина , палец , в краен случай проверете центровката на ангренажа.
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #3
      От: Прекъсване/придърпване DAIHATSU FEROZA

      Проблема е решен - категорично. Гледаха я няколко майстори, с големи резерви ме записаха за след месец. И един ден след внимателен оглед на светло, след един час открихме с брат ми, че вакуум маркучето, което влиза от бензиновата рейка с дюзите към корпуса на всмукателните колектори е пробито на две места. След смяната му с ново, джипа се оправи и на газ и на бензин. Върви безпроблемно 3-ти ден. Ще приложа снимки при първа възможност. Един вакуум, а какъв проблем може да сътвори.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X