Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

    Пичове, тук у френско едни приятели си поръчаха Сеат Арона - нова, от магазина - и СЕДМИ месец я чакат! ....малко като през соца е работата, много заявки, и не смогват с производството....

    Envoyé de mon Redmi Note 6 Pro en utilisant Tapatalk

    Коментар


    • #47
      От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

      На мен в Сеат ми казаха 5 месеца срок на доставка при поръчка, но това за бензинов Леон. Принципно не ми е проблем такова чакане, но ще е много по-добре ако има налична бройка, или ако срока е по-кратък. При Фолксваген не съм питал за срокове, защото се отказах, след по-обстоен оглед на Т-рок и Т-крос. За Леон също не ми се бърза, защото на есен излиза новия модел и предполагам ще има още по-големи отстъпки за стария, а може и новия да ми хареса повече.
      Колата ще я сменям, защото ми се иска нещо ново, а не защото ми е необходимост в момента и затова съм склонен да почакам. А и с всеки месец закъснение от моя страна, бюджета за първоначална вноска расте с по 1500лв, но като цяло не искам да надхвърлям първоначално определения бюджет.

      Коментар


      • #48
        От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

        Кросовърите на ВАГ винаги са били търсени.

        Помня преди 10-на години как приятел румънец чака поръчковия (демек екстри и цвят) си Тигуан 10 месеца
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #49
          От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

          Тествал съм почти всички модели, които се въртят в главата на автора. И лично моя фаворит е Форд Куга. Чудесна возия, много добър автоматик, динамичен двигател със среден разход 7.5/100 км. Тук е моментът да кажа, че колата, която съм карал няколко дена беше 2.0 TDCi 150 4x4. Все си мисля обаче, че ако се вземе само с предно(той върви с мотора със 120 к.с.) няма да има особена разлика. Колата вози чудесно, стабилна е, повече от приличен багажник за класа си. В момента цените им са много добри! И да не забравяме, че за тази цена получаваш средноразмерен SUV, а не Captur ... Имам и съвет към автора - не че 40 000 лв. са малко пари, но човек трябва да приоритизира своите критерии - няма как за тази цена да получи надежден, голям, пълен с екстри SUV. Все от нещо ще трябва да се лиши!

          Коментар


          • #50
            От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

            Общо взето с 40k си в бюджетния минимума за СУВ или Кросоувър, като там се въртят моделите около средното ниво на оборудване. Съответно автомат и 4х4 качват доста в цената.
            SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

            Коментар


            • #51
              От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

              Новият Дъстър натупан с всички възможни екстри върви около 40к.

              Коментар


              • #52
                От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                Благодаря на всички за включването по темата, но временно отлагам покупката на SUV по 2 причини:
                1 - за определения от мен бюджет не мога да си харесам нещо на 100%, или се прави комппромис с оборудването, или с моторизацията/кутията. Убедих се, че изискванията ми към момента са нереалистични, спрямо предложенията на пазара.
                2 - купих си автомобил (йънгтаймер - БМВ е34), за който си мечтаех отдавна, но чак сега успях да открия екземпляр, чието състояние отговаря на моите изисквания. Мисля че тази покупка ще задоволи желанието ми за нещо ново/различно поне временно, а и ще погълне доста средства за довеждане до напълно перфектно състояние.
                Последно редактирано от CH024; 19-06-19, 21:01.

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                  Първоначално публикуван от dragonn2 Преглед на мнение
                  Новият Дъстър натупан с всички възможни екстри върви около 40к.
                  И кои са тези всички възможни екстри?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                    Един приятел чака неговия SEAT Атека около 9 месеца - една бременност изкара

                    Колкото до Jimny, ако те урежда миниатюрния размер, наистиа може да впечатли като градски автомобил И офроуд такъв (в града съм с колело, тъй че не мога да съм компетентен за трафика или като опитен градски шофьор). Един познат в квартала отскоро търкаля такова и е доволен - бавни скорости, не стърчат отдолу разни раздатки или други уязвими компоненти, метална кора.

                    А ето и едно видео за него: https://www.youtube.com/watch?v=mK3363tzmyE
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на чисто нов малък кросовър с автоматични скорости

                      Любимото ми развитие на тия теми - търся нов SUV до 40 000 лв или бмв на 30 години на задно. Върви си хаби епидермиса на пръстите и времето, за да "помагаш" ...

                      Коментар


                      • #56

                        Предполагам колегата razhodka, нещо се е бил афектирал и си е излял гнева тук, дано му е минало

                        Иначе, за да завършим темата - миналата година отложих купуването, но мога да се похваля че от месец насам съм с нова Тойота Рав4 2.0 бензин 175к.с.
                        Този модел не ми влизаше в първоначалния избор, но така се стекоха обстоятелствата. До сега за 3000км съм много доволен откъм комфорт и вървеж. Обзора назад е много зле, това е единствения минус към момента, но и при всички модели, които тествах беше по същия начин.
                        Ще видим как ще се представи дългосрочно.

                        Коментар


                        • #57

                          Христос Воскресе!
                          Здраве и щастие на всички сънародници.
                          Към автора:
                          Ми честито, ама RAV 4 според мен не е точно "малък"...
                          Безаварийни стотици хиляди километри.
                          Според мен е правилен избора.
                          Два въпроса имам:
                          Защо не хибрид?
                          Като навъртиш поне 10к кажи какъв е разхода?
                          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                          0887/осемпет 66 4осем

                          Коментар


                          • #58
                            Аз съм автора на темата, но си затрих стария акаунт.

                            Както и да е, Тойотата стана на 15 000км и мина първото обслужване. За целия пробег от 15 000км, средния разход по компютър е 6.2/100, реално по колонка не се разминава с повече от 0.2/100, сверявано неколкократно. Този разход е с 90% каране по междуградски пътища на разстояния по 20-30-40км, останалото градско, но не в София.
                            До тук основни плюсове:
                            - комфортна возия и и много удобно качване и слизане - седалките са на идеална височина, няма качване или слизане надолу при качване. Като човек с проблемен кръст оценявам това изключително високо
                            - нисък разход. За такова голямо купе и бензинов атмосферен мотор, разхода е отличен. Кому е нужен дизел?
                            - голям багажник, събира всичко
                            - удобна задна седалка
                            - много стегнато превключване на предавките, принципно исках автоматик, но тази ръчна кутия е много добра
                            - много лек волан, идеален при маневриране

                            Основни минуси:
                            - много лек волан, нереално усещане при движение с над 50-60км/ч свиква се, но определено е нужна някаква тежест. В режим спорт е една идея по-добре
                            - лош обзор назад - видимостта не е добра, затруднява паркирането и маневрирането
                            - динамиката за 175к.с. не е достатъчно задоволително, особено след като си взех Санг Йонга, който е 220к.с., Тойотата определено е доста мудна, особено при изпреварване, с повечко хора вътре, трябва 2 предавки надолу да се върнат, за да започне да доускорява задоволително.
                            - много дебела А-колонка, влошава видимостта, особено вляво.

                            Като цяло бих дал оценка около 7.5-8/10. Доволен съм от колата, бих се спрял пак на този модел, особено за цената, не мисля че има по-добър избор.
                            Защо не хибрид? - заради цената, беше с 20-ина хиляди повече. Моята е най-базовото ниво на оборудване и бих казал че не ми е необходимо нищо повече, от това, което имам в момента. Единствено Андроид Ауто или Мирор линк биха били полезни, но не и необходими.
                            '97 Musso 3.2
                            ...

                            Коментар


                            • #59
                              Много нисък разход сте постигнали. На жена ми CH-R хибрид дава подобен разход, а е по-малък от Рав-ката и е само на предно.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #60
                                Тойтотата е вече на почти 4 години и 100к км. За сега ремонти 0 извън обслужванията, разхода средния падна на 5.9 по борд за целия пробег до момента 90 процента извънградско, 10 процента градско. Магистрално с темпомат на 150 дава 8/100. Градско нямам засичане. Не съм фен на Тойота по принцип, но опита ми с тази кола е само положителен. Към момента гледам същата комплектация е вече 59к лв по ценова листа, 8к над цената през 2020, въпреки това от конкуренцията не виждам по-добри предложения.
                                '97 Musso 3.2
                                ...

                                Коментар


                                • Gadnyara
                                  Gadnyara коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  За надеждността - напълно възможно е за Тойота.
                                  Но изобщо не мога да повярвам за разход на бензин 5,9-6,2л/100км на Rav4, 175ps/2.0l.

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X